Sebamed Dudak Koruyucu Görüşlerim


Herkese merhabalar,

Bu yazımda Sebamed Dudak Koruyucu görüşlerimi paylaşmak istedim. Kış aylarını yaşadığımız şu günlerde soğuktan dudaklarımız da nasibini alıyor. Dudak koruyucu krem arayışında olanlar için bir süredir kullandığım dudak kremini anlatacağım.

Özellikle kuru ciltli olanlar bilir ekstra nemlendirici ürün arayışları yapıyor. Sadece cilt değil dudakları da nemsiz bırakmamak için sık sık dudak koruyucu ürünlerle beslemek gerekiyor. Sadece cildimde değil dudaklarımda da yutma potansiyeli çok yüksek olduğu için kullanacağım ürünlerin temiz içerikli olmasını ön planda tutuyorum. Sebamed ürünlerini severek kullanıyorum ve dudak koruyucusunu da indirimde görünce bir şans vermek istedim.

Kokusu yok, koku hassasiyeti olanlar sevecektir. Krem formda ve yumuşak olmasına rağmen hemen ezilip bitecek bir yapıda değil, uzun süredir kullanmaya devam ediyorum. Dudaklarımda hafif bir gerginlik hissedeyim hemen aklıma geliyor sürüyorum ve rahatlatıyor, nemlendiriyor. Jojoba yağı, E vitamini, Bisabolol (Papatya Ekstresi) içeren ürün kuru ve çatlak dudakları besleyici özelliğe sahip. Sık sık tazeliyorum ve ağırlık yapmıyor, yağlı bir yapıda değil, tatsız, beyaz renkli. Ambalajını seviyorum çevir açılsın şeklinde. Açıkçası ben kavanoz şeklinde olanları hijyenik bulmuyorum. Evde elimizi yıkasak da dışarıda çantaya at çık ürünlerden olmuyor, bunu istediğim yerde istediğim zaman sürüp kapatıyorum. Kapağı sağlam çıt sesi çıkararak kapanıyor ve çantada açılmaya sebep olmuyor.

Sebamed dudak kremi hassas ciltler için de uygun koruyucu içermeyen bir ürün. Benim de cildim hassas her ürünü uygulayamam ve çok memnun kaldığımı söylemeliyim. Bazen mat rujların altına da uyguluyorum ve daha pürüzsüz hoş bir görüntü veriyor. Ayrıca mat rujların dudakları kurutma özelliğinden de korumuş oluyorum.

SPF 30 içerdiğinden dolayı ben yalnızca kışın değil yazın da kullanmayı düşünüyorum. Hem güneş ışınlarına karşı korurken hem de denize girerken sürekli tazelediğimde tuzlu suyun yaratacağı kuruma ve soyulmaların da önüne geçmiş olacağım. Tuzlu sudan dudaklarım çok etkileniyor ve hemen sızlayıp soyuluyor, bu nedenle mutlaka dudak koruyucumu yanımda bulunduruyorum.

Sebamed dudak koruyucu ile ilgili yorumlarım bu şekilde, umarım faydalı bir yazı olmuştur. Destekleriniz, yorumlarınız benim için çok önemli. Sevgiler.

Leave a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir