Saçlarınızı sonbahara hazırlamak için püf noktalar


Merhabalar,

Herkese mutlu bir hafta dilerim 🙂

Deniz, kum ve güneş üçlüsü çok güzel olsa da bunlardan nasibini alan saçlarda yıpranmalar kaçınılmaz oluyor. Tatildeyken saç bakımımda neler yaptığımı yazmıştım, okumak için TIK TIK yine de yıpranan saçlarla karşı karşıyaysanız toparlama sürecine başlamanız gerekir.

Saçlarınızı yazın yarattığı olumsuzluklardan kurtarmak ve sonbahara hazırlamak için bakım rutinlerinize başlayabilirsiniz. Yaptığım ve faydasını gördüğüm saç bakımlarını sizlerle de paylaşmak istedim. Öncelikli olarak yapmanız gerekenleri anlatmak istedim.

Herkesin korkulu rüyası olan saç kestirme işleminden bahsetmek istiyorum. Uzun yıllar boyunca belimde saçlarla dolaşırken artık uğraşamıyorum ve genellikle omuz hizasında kestiriyorum. Bakımıyla uğraşacak zaman bulamadığımdan kötü görünen saçlar yerine kısa ve bakımlı saçları daha çok tercih ediyorum. Öncelikle saçlarınızın uçlarınızdan kestirmenizi öneririm, çok kısaltmanıza gerek yok kırıklarını aldırmanız yeterli. Uçları kırılan saçlar çok güçsüzleşiyor ve kötü görünüyor. Ayrıca ne ürün deneseniz de maalesef var olan kırıkları iyileştiremiyorsunuz.

Bu işlemden sonra saçlarınızın bakımına yoğunlaşarak olası kırıkların önüne geçebilirsiniz. Kuruyan saçlarınız için yoğun nem içeren maskeler ve serumlar kullanabilirsiniz. Düzenli kullanımda saçlarınızın kısa sürede toparlandığını göreceksiniz. Diğer yandan benim çok faydasını gördüğüm ürün Hindistan cevizi yağı oluyor. Sürdükten sonra bekletebildiğim kadar bekletiyorum ve duruluyor. Diplerini arındırmak zor olduğundan ve çok yağlandırmamak için çok sık yapmıyorum. Genellikle boy ve uçlarına sürmeyi tercih ediyorum.

Yoğun nemden bahsetmişken sıcak su yerine ılık suyla duş almanızı tavsiye ederim. Hem cildiniz hem de saçlarınız için soğuya yakın ılık su daha faydalıdır ve nemi içerisine hapsetmenizi de sağlar. Isı işlemlerinden de bir süre uzak durmanızı öneririm. Bu işlemler çok yıpratıcı olduğundan yaptığınız bakımların da amacına ulaşmasının önüne engel olacaktır.

Farklı yollarla saçlarınızı şekillendirebilirsiniz. Örneğin Otacı markasının bitkisel saç bakım şekillendiricisi var kullandım ve memnun kaldım. Diğer bir ürün Nivea’nin bukle belirginleştirici ve ısıdan koruyucu köpüğü var. Bu ürün biraz pahalı ve indirimde hiç görmedim ama baya etkili sonuç veriyor. Otacı’nın fiyatları zaten uygun. İsterseniz bu ürünlerin de detaylı yazısını hazırlayabilirim.

Sevgiler.

Bir Yorum Yazın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 Yorum Var

  1. özellikle saçı bol olanalar için yani ben hariç 🙂 güzel tavsiyeler evet yazın sıcaktan kumdan tozdan topraktan mahvoluyor iyi bir bakım şart teşekkürler.

  2. Evet hindistan cevizi özellikle kuru saçlara iyi geliyor.Değerli paylaşımın için teşekkürler.

  3. Özellikle yazın saçlar çok yıpranıyor gerçekten. Yaz sonu çeşitli kozmetik ürünlerle ve elbette saça faydalı doğal yağlarla yapılan iyi bir saç bakımı, saçlarımızı eski formuna kavuşturmaya yardımcı olacaktır. Verdiğiniz güzel tüyolar için teşekkürler 🙂

  4. Otacı yıllardır kullanmıyorum iyi oldu bu hatırlatma hazır şampuanım bitiyorken bunu deneyim 🙂 teşekkürler

  5. Ilık su ile saçlarımı yıkamak saçlarım için yaptığım en büyük iyilik bu alışkanlığı da yeni kazandım ?

  6. Havuz deniz güneş üçlüsü saçları çok yıpratıyor. Ben de her tatil bitimi saçımı kestirip yağlarla bakım yapıyorum.

  7. Saç bakımı için harika öneriler, hele yaz sonrası ?

  8. Otaci sac sekillendirici benimde cok sevdigim bir urun oldu?

  9. Zaten saçlarımızla sorunluyuz bakım bakım hak getire tavsiyelerinizi uygulayacagım bakalım :)Teşekkür ederim

tr_TRTurkish