Origins Pembe Kil Maskesi Yorumlarım


Merhabalar,

Bu yazımda en son deneyimlediğim Origins Pembe Kil Maskesi’nden bahsetmek istedim. Origins Original Skin Retexturizing Mask With Rose Clay adındaki bu ürün kil maskesi severleri bence memnun edecek bir ürün.
Cildim karma ve sadece burun bölgem yağlanıyor, ciltteki fazla yağı alarak gözenekleri sıkılaştıran en etkili seçeneklerden biri bence kil maskeleri oluyor. Aslında ben genel olarak Kiehl’s’ın kil maskesini kullanıyorum bir ara onun da yazısını hazırlayacağım. Origins markasının ürünlerini oldukça merak ediyordum pembe kil maskesini de görünce denemek için aldım.

Original Skin Retexturizing Mask With Rose Clay aslında her iki işi bir arada görüyor. Biliyorsunuz ki kil maskesi öncesi peeling yapmak gözenekleri temizliyor ve sonrasındaki maske de sıkılaştırarak yağdan arındırıyor. İşte bu ürün hem peeling hem de maske özelliğine sahip. Uygularken masaj yaparak sürüyorsunuz ve 10 dakika kadar bekledikten sonra zaten kurumuş oluyor, yine parmak uçlarınızı ıslatarak masaj yapar şekilde temizliyorsunuz.

Origins Original Pembe Kil Maskesi bir ürünler iki etkiyi aynı anda yapmanızı sağlıyor. İçerisinde bitki özleri ve jojoba tanecikleri bulunuyor. Şimdi gelelim yorumlarıma ürünün arındırma etkisi gerçekten güzel içerisindeki tanecikler biraz sert olduğundan çok bastırmamak gerekiyor. Bu noktada benim şahsi fikrim hassas ciltlerin numune deneyerek alması olacak. Zaten ürün karma ve yağlı ciltlere öneriliyor, haftada üç kez yapılması tavsiye ediliyor, ben iki kez yapmıştım.

Original Pembe Kil Maskesi’nin temizleme hissini sevdim fazla yağı da güzel alıyor fakat cildim hassas olduğu için hafif kızarıklığım oldu, sonrasında tabii ki geçti. Gözenek sıkılaştırmaya gelince bu konuda çok verim alamadım belki daha uzun vadede kullansam daha etkili bir sonuç görebilirdim ama dediğim gibi çok ben çok sevemedim ve yoluma Kiehl’s kil maskesi ile devam edeceğim. Yazın T bölgem daha fazla yağ salgıladığı için gözeneklerim de daha fazla belirginleşiyor belki bu nedenle de istediğim verimi alamamış olabilirim. Gözenek problemi olmayan ciltlerde daha iyi sonuç alınabilir diye düşünüyorum. Peki siz Original Skin Retexturizing Mask With Rose Clay ürününü kullandınız mı yorumlarınızı bekliyorum.

Sevgiler 🙂

Bir Yorum Yazın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum Var

  1. Origins pembe kil maskesini hiç duymamıştım benim cildim çok kuru sanırım uygun olmaz oğluma önereceğim ☺️

  2. I like to use face masks. 🙂

tr_TRTurkish