Maybelline Affinitone Fondöten 14 Creamy Beige


Merhabalar,

Bu yazımda fondötenlerle beni barıştıran bir üründen bahsedeceğim. Maybelline Affinitone Fondöten’in 14 Creamy Beige rengini denedim. Benim cildim sarı alt tonlu ve buğday, tam cildime uygun bir renk oldu.

Öncelikle neden fondötenlerle anlaşamadığımdan bahsetmek istiyorum. İlk sebebi aslında cildimde sivilce vs. izler olmadığından gerek duymuyorum. Makyaj öncesi cc krem yeterli oluyor. Sadece düğün vs. durumlarda fondöten kullandığım oluyordu. Genellikle yoğun yapıda olduklarından cildimi de ağırlaştırıyor ve sanki nefes almıyormuş gibi rahatsız ediyordu. Dış görünüş olarak da düğüne gidiyormuş gibi bir görüntü oluştuğundan tercih etmiyordum.

Maybelline Affinitone fondötenlere bakış açımı tamamen değiştirdi diyebilirim. Su bazlı olması, içerdiği Argan yağı ve E vitamini ile cildimi nemlendiriyor. İnce yapısıyla kesinlikle ağırlaşma yapmıyor, hatta günlük makyajımda tercih ettim ve oldukça doğal bir görünüm ortaya çıktı.

Uzun saatler cildimde kalmasını sevdim ve herhangi bir bozulma da olmadı. Çok sıcaklarda kullanmadığım için o durumlarda terlemeyle birlikte nasıl bir sonuç doğurur bilemiyorum. Çıkarmasına gelince suya dayanıklı olmayan makyaj temizleyicisi ile birlikte çok kolay çıkardım. 30 ml olan ürünün boyutu gayet uygun, sıvı yapısıyla çok az ürün alsanız da büyük alana yayılıyor. Ben özellikle az uyguladım, aşırıya kaçmak istemedim. Sıkarken dikkatli olmanızı öneririm, fazla ürün çıkıyor. Oldukça bereketli olan ürünü uzun süre kullanmanız mümkün.

Maybelline Affinitone Fondöten sevdiğim özelliklerinden biri de ne çok parlak ne de çok mat durması, ciltle bütünleşiyor ve pürüzsüz, sağlıklı, canlı bir cilt ortaya çıkıyor. Hafif kusurları gizliyor, çok fazla kusurunuz varsa yeterli kalır mı onun için yanlış bir şey söylemek istemem. Sizlere tavsiyem mutlaka ürünü deneyerek satın almanızdır. Hem cilt tonunuza en uygun ürünü seçerken hem de kusurlu bölgenize uyguladığınızda kapatıcılık konusunda ne kadar etkili olduğunu görmüş olursunuz.

Siz de fondöten ararken doğal dursun, cildimi kurutmadan pürüzsüzleştirsin ve kolay temizlensin diyorsanız Maybelline Affinitone Fondöten renklerine göz atabilirsiniz.

Yeni yazılarımdan haberdar olmak isterseniz ana sayfada yer alan “Abone Ol” kutucuğuna e-mail adresinizi kaydettirmeniz yeterli olacaktır. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere, herhangi bir sorunuz olursa bana çekinmeden yazabilirsiniz.

Sevgiler 🙂

Bir Yorum Yazın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 Yorum Var

 1. Kullanmadığım bir fondöten not aldım, ihtiyacım olunca deneyeceğim 🙂

 2. This is very interesting dear ♥

  Saw your blog and thought if you would like to follow each other? Follow me and I’ll follow back asap. Let me know what you think. I’d love to hear something from you! 🙂
  http://www.cielofernando.com
  FACEBOOK | INSTAGRAM

 3. Amazing review, dear! You look lovely on the photo!
  Hugs ♥

 4. Fondötenlerle benim aram iyi değil ne yazık ki..Yağlı cildimde daha çok ağırlık yapıyorlar..

 5. Cok güzel durmus bu renk sende canim ?

 6. Gülümse yuzume - :

  Bende genel anlamda sevdim bu fondöteni, ciltte duruşu çok güzel ve hiç yok izlenimi veriyor .

 7. güzel bir rengi var 🙂

 8. not aldım ben de deneyeceğim

 9. hiç denemediğim bir ürün fondotenle de aramız pek yok ama notumu aldım keşfine sağlık 🙂

 10. İkinci bir ten gibi doğal duran ürünleri bende seviyorum. Cildim her ne kdar lekeli olsa da 🙂

 11. kelebeketkisi39 - :

  Bir zamanlar kullanır ve çok severdim

 12. Bu ürünü hiç kullanmadım ama günlük olarak yeterli ürünlerden diye düşünüyorum Yelizcim, güzel güle kullan 🙂

 13. Cildinde leke olmadığından ve fondoten kullanmak zorunda kalmadığından dolayı şanslısın şekerim ?

 14. Birkaç yıl önce iki tüp kullanmıştım.Tek sevmediğim yanı ise o dönem çabucak parlaklığını kaybeden ürün kapağıydı 🙂

tr_TRTurkish