MAC Soft Brown Göz Farı Görüşlerim


Herkese merhaba,

Bu yazımda yeni aldığım MAC Soft Brown Göz Farı görüşlerimden bahsedeceğim. Pandemiden dolayı çok sık kullanamasam da joker bir renk olduğu için almak istedim. MAC Cosmetics’in meşhur renklerinden biri ve çok fazla satılıyor. Hatta internet sitesinde uzun bir süre stoğa girmesini bekledim ama girmeyince mecbur mağazasına giderek aldım.

Göz farı makyaj ürünlerinde olmazsa olmazlarımdan ve çok sevdiğim ürünler. Palet şeklindeki farlara da bayılıyorum ve dayanamayıp alıyorum. Aslında tekli ve küçük ürünler daha pratik oluyor, yanınızda taşıması da daha kolay olduğundan. MAC Soft Brown Göz Farına dönecek olursam normalde ben palet oluşturmuştum markadan ama bu rengi tek halde almak istedim ki sürekli yanımda taşıyabileyim. Dediğim gibi joker bir renk ve gündüz, gece makyajı fark etmeksizin her zaman uygulanabilecek bir ürün.

Hatta MAC alışverişimde ilgili çalışan uyguladıkları makyajlarında zemin rengi olarak tercih ettiklerini ve özellikle katlanma bölgelerine uyguladıklarından bahsetti. Uygun renklerle gölgeler yaratarak çok güzel sonuçların çıkacağı aşikar. Benim bu rengi tercih etmemin en önemlisi şu oldu. Ben genellikle eyeliner çekmeyi ya da siyah göz kalemini bu amaçla kullanmayı seviyorum. Alttan da bir renk olmasını, canlı göstermesini ve siyah kalemle de uyum sağlayarak sıcak bir görünüm yaratmasını istedim. İşte MAC Soft Brown Göz Farı tam da sıcak bir kahve. Ne çok abartı ne de belli olmayan silik renklerden değil, tam ideal ten rengime uygun bir ton. Ben buğday tenli olsam da bence beyaz ve esmerlere de yakışacak bir ton diye düşünüyorum.


Markanın diğer farları gibi MAC Soft Brown Göz Farı da pigment açısından çok iyi. Pudra yapıda, uygularken güzelce dağılıyor. Tozutma yapmıyor, yani bu serinin diğer renklerine de bakabilirsiniz renk skalası zaten oldukça geniş, kullanmayanlar için çok seveceklerini biliyorum. İster refill olarak isterseniz de tekli far olarak alabilirsiniz. Palet oluşturmayacaksanız refillin kullanımı zor olacağından önermem.

Kısacası ister diğer renklerle karıştırarak gölgeler yaratmak ister zemin rengi olan tercih etmek isteseniz de benim gibi üzerine eyeliner çekerek hoş bir görünüm yaratabilirsiniz. Bence elinizin altında bulunması gereken renklerden biri MAC Soft Brown Göz Farı, mutlaka göz atın derim.

Sevgiler 🙂

Leave a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 comments on “MAC Soft Brown Göz Farı Görüşlerim

  1. çok hoş bir renk. Güzel günlerde kullan tatlım

  2. Mutlu yıllar dilerim canım ?