Loreal Hyaluronik Asit Serum ile Dolgunlaşmış Saçlar


Herkese merhabalar, Loreal hyaluronik asit serumu bir süredir saçlarında denemiş bir olarak yorumlarımız sizlerle de paylaşmaya geldim.

Loreal revitalift filler serumu ile tanışmam aslında bir Instagram gönderisi ile oldu. Yüzüne değil saçına uyguluyordu bir fenomen ve ilk kez gördüğüm saça sürüldüğünü bilmediğim için oldukça dikkatimi çekti. Araştırdığımda Youtube videolarına da rastladım ve sonuca inanamadım. Hyalüronik asit çok sevdiğim bir nemlendirici içerik hatta cilt ürünlerimde mutlaka yer alır ve yarattığı etki harika. Demek ki kuru ve yıpranmış saçlarımda da güzel etki alabilirim diye düşündüm.

Bu arada herhangi bir hyalüronik asit serum kullanabilirsiniz. Ben Loreal markasını tercih ettim çünkü bu ürünü yüz için uygulayanların memnun olduğunu hatta indirimde mağazalarda yerinin boşalmış olduğunu gördüm. Almak için farklı bir indirim zamanını beklemiştim.

Loreal hyaluronik asit serumu saçınızı yıkadıktan sonra nemli haldeyken boy ve uçlarına sürüyorsunuz. Ben ıslakken de uyguluyorum çünkü saçlarım çok kuru nemli pek kalmıyor hemen bölgesel kuruma moduna geçiyor. Miktarı ben göz kararı belirliyorum, diplere uygulamadığımı da belirtmeliyim. Aslında diplere de bakım yapıyor olabilir ama ben bu konuyla ilgili henüz araştırma yapmaya fırsat bulamadım ve risk almak istemem. Siz de araştırmadan uygulamayın lütfen. Hyalüronik asit serumunuzu saça sürdükten sonra arkasından da saç yağınızı uyguluyorsunuz sonrasında ister şekillendirin ister kendi haline bırakın.

Her iki şekilde de benim gözlemlediğim şeyleri aktaracağım. Kendi haline bıraktığımda gerçekten saçımın dolgunlaştığını, buklelerimin belirginleştiğini, kabarıklığın gittiğini fark ettim. Düzleştirici tarakla şekillendirdiğim zaman da reklam gibi olacak ama değil tarağın saçlarımın arasından kayıp gittiğini gördüm. Çok daha kolay ve hızlı şekil alırken normalde çok kabaran saçlarım elektriklenmedi.

Yumuşacık, pürüzsüz oldu sürekli saçımla oynuyorum. Elektriklenmediği için şekillendirme sonrası yatıştırıcı ürün bile uygulamadım. Ayrıca saçlarımı yeniden yıkacağım zaman suyla temas ettiğinde dolgun, nemli bir şekilde elimde kendini hissettirmesini sevdim.

Şimdi şunu da belirtmeliyim hyalüronik asit dışında saç bakım yağını da üzerine uyguladığım için ki izlediğim videolarda o şekilde yapıyorlardı, ikisinin etkisi bir arada oluyor. Yani tek başına uygulamadığım için bu etkiler kesinlikle hyalüronik asitten diyemem ama şundan eminim duşta hyalüronik asit içeren maske de kullanıyorum ortak özellik esnek ve dolgunluk hissi yaratması oldu. Saç bakım yağımın hangisi olduğunu merak edenler yazısına buradan ulaşabilir TIK TIK

Peki siz Loreal hyaluronik asit serumu ya da farklı bir markanınkini saçınızda denediniz mi tecrübeleriniz neler oldu, yorumlarınızı bekliyorum. Sevgiler.

Leave a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 comments on “Loreal Hyaluronik Asit Serum ile Dolgunlaşmış Saçlar

  1. Say goodbye to dryness and hello to a mane that’s ready to shine!