Kiehl’s Calendula Tonik Görüşlerim


Herkese merhaba,

Bu yazımda severek ve düzenli bir şekilde kullandığım Kiehl’s Calendula Tonik ürününden bahsedeceğim. Kiehl’s Calendula Herbal-Extract Alcohol-Free Toner ismindeki bu ürün günlük cilt bakım rutinimin vazgeçilmezi diyebilirim.

Tonik cilt bakımında olmazsa olmazlardan biri fakat ben hassas cildimden dolayı maalesef kullanamıyordum. Taa ki Kiehl’s mağazasında ücretsiz cilt bakımı yaptırana kadar… Ürün cildime uygulandığında ne bir sızlama ne de bir tahriş, kızarıklık gibi durumlarla karşılaşmadım.

İçeriğinde alkol bulunmaması ve saf bitkisel özler içermesi güvenilir bir şekilde kullanım sağlıyor. Cildin doğal yağlarını dengelerken ciltteki tüm kiri, toksin maddeleri ve temizleyici kalıntılarını arındıran Kiehl’s Calendula Tonik; kalendula kadife çiçeği, Allantoin ve dulavrat otu içeriyor. Bu içeriklerin ciltteki etkilerinden de kısaca bahsedeyim. Kadife çiçeğinden elde edilen yağ yatıştırıcı özelliğe sahip olduğundan 12. yüzyıldan bu yana tercih ediliyor. Aynı şekilde Allantoin de cildi yatıştırmayı hedefliyor ve eşekkulağı kökünden elde ediliyor. Dulavrat otu ise kuru ciltleri nemlendirmeyi amaçlıyor.

Ürünün en dikkat çeken özelliği ise hiç şüphesiz ki kadife çiçeğinin yapraklarının her şişenin içine tek tek elle yerleştirilmesidir. O kadar hoş bir görüntü ki doğal çiçeklerin cildinizle temas etmesi hissi mutlu ediyor. Normalden yağlıya dönük ciltler için önerilen Kiehl’s Calendula Herbal-Extract Alcohol-Free Toner, karma cildim için çok iyi geldi ve oldukça rahatlama sağladı. Zaten kutu olan yanaklarımı güzelce nemlendirdi. Cildimi aynı serinin temizleyicisiyle yıkadıktan sonra, bu ürünü uyguluyorum ve günün tüm kirini cildimden atmış oluyorum. Temizlememe rağmen tonikleme sonrası pamuktaki kiri görünce insan gözlerine inanamıyor. Bu noktada da tonik kullanımının ne kadar önemli ve gerekli olduğunu iyice anlamış oluyorsunuz. Temizleyicinin yazını merak ediyorsanız “Kiehl’s Yüz Temizleme Jeli” yayınımı okuyabilirsiniz.

Kiehl’s Calendula Tonik’in deneme boyu sonrasında orjinal halini aldım. Fiyatı pahalı gelse de cilt bakımı gerçekten önemli diyorum ve zaten uzun süre giden bir ürün olduğu için fiyatının hakkını sonuna kadar veriyor. Peki siz bu ürünü denediniz mi? Favori Kiehl’s ürünleriniz hangisi?

Yorumlarınızı merakla bekliyor olacağım 🙂

Hepinize sevgiler.

Bir Yorum Yazın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 Yorum Var

  1. memnun kalmana sevindim canım 🙂

  2. güzel bir tonik kullanmıştım ama çok pahalı :-((

  3. Toniğini denememiştim ama Kiehl’s ürünleri doğal içeriğinden ötürü benim de favorilerim arasında. Şimdi senin bu güzel yorumlarını okuyunca toniğini de almam gerektiğine karar verdim.

  4. Yağ dengeleme özelliği varsa tam benlik.

  5. ben bu markayı hiç denemedim

  6. Kalendula cok faydali bir bitki ben de bakayim bu ürüne ?

  7. Kiehl’s markasını kullanmadım daha önce.Açıkçası tonik te kullanmıyorum.Belki de kullanmalıyım 😉

tr_TRTurkish