Essence All About Matt Fixing Compact Pudra Yorumlarım


Herkese merhaba,

Bu yazımın konuğu olarak Essence All About Matt Fixing Compact Pudra’yı seçtim. Yılbaşı çekimlerimden kalan karelerle bu üründen bahsetmek istedim. Çok popüler makyaj ürünlerinden biri olan Essence All About Matt Fixing Compact Pudra’yı bir süredir kullanıyorum ve yorumlarımı da sizlerle paylaşmak istedim.

Günlük hayatta aslında pudra kullanan biri değilim, bu pudrayı kullanmamın sebebi ise oldukça farklı. Yeni güne cildimi temizleyerek başlıyorum, nemlendirici ve güneş koruyucumu uyguladıktan sonra T bölgemde parlama yaşıyorum. Cildim karma ve dolayısıyla özellikle burnumda yağlılık ve parlama hissini en aza indirmeye çalışıyorum. Essence All About Matt Fixing Compact Pudra’yı edinme sebebim de bu nedenle oldu. Fırça yardımıyla parlamasını istemediğim bölgelere uyguluyorum. Üründen az almak ve hafif değdirmek yeterli oluyor o kadar pigmentli bir ürün ve gün içerisinde de yenileme ihtiyacı duymuyorum.

Essence Matlaştırıcı Transparan Pudra’nın bembeyaz görüntüsüne aldanmayın aslında uyguladıktan sonra transparan bir görüntü alıyor. Böylece makyajınız nasıl olursa olsun renk tonlarıyla hemen bütünleşiyor. Bunun için tabii ki üründen fazla miktarda almamaya dikkat etmek gerekiyor, aksi durumda beyazlaşma görülebileceği için kötü bir makyaj görüntüsü ortaya çıkabilir. Matlaştırma gücü gerçekten beklediğimden başarılı oldu. Gün içerisinde dediğim gibi yenileme ihtiyacı duymuyorum, burun bölgem ter salgılasa da bu pudra sayesinde göze batan bir şekle bürünmemiş oluyor.

Watsons mağazasından 23 TL gibi çok uygun bir fiyata aldım. Fiyat-performans açısından değerlendirdiğimde de başarılı bir ürün olduğunu söyleyebilirim. Özellikle yazın terleme daha fazla olduğundan o zamanki performansını şimdiden merak etmeye başladım. Yazımı yazın kullandıktan sonra güncellemeyi düşünüyorum. Normalde buğday tenliyim yazın bronzluktan dolayı ten rengi de koyulaşacağından etkisinin bu açıdan da nasıl göründüğünü tecrübe edeceğim ve sizlerle de paylaşacağım. Şimdilik içimi kolaylaştıran bir ürün oldu ve makyaj çantamda yerini aldım. Ambalajı çok şirin ve kapanması oldukça kuvvetli, böylece çantada açılma derdi vs. olmuyor.

Peki siz Essence All About Matt Fixing Compact Pudra’yı kullandınız mı? Yorumlarınızı benimle de paylaşırsanız çok mutlu olurum.
Sevgiler 🙂

Bir Yorum Yazın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum Var

  1. Estupenda información! Que tengas una feliz tarde! ???

  2. Very interesting product, I am also sure that during summer it will be very useful.

  3. Essence matlaştırıcı pudranın renksiz ve şeffaf olması iyiymiş. Essence ürünlerini severek kullanıyorum ☺️

  4. I have never used this powder but I have heard a lot of good about it 🙂 Regards:**

tr_TRTurkish