Clinique Moisture Surge Intense Nemlendirici Krem Fikirlerim


Merhabalar, tam da kış aylarındayken Clinique Moisture Surge Intense nemlendirici krem önerisiyle geldim.

Cildim çok kuru olduğu için kış aylarında nemlendirici serum üzerine mutlaka krem de uyguluyorum. Temiz içerikli olan Clinique markasını çok seviyorum ve daha önce intense olmayan kremini severek kullanmıştım. Özellikle yaz aylarında hafif fresh olmasını seviyordum fakat kış soğuklarında bana yeterli gelmemişti ve dudak kenarlarındaki pul pul görüntüyü yok etmemişti. Ben de bırakıp farklı bir markayla devam etmişti. Şimdi yeni çeşidi intense yani yoğun olanını görünce hemen şans vermek istedim. Yoğun olmayan çeşidinin yazısını merak ediyorsanız buradan okuyabilirsiniz TIK TIK

Clinique Moisture Surge Intense gerçekten inanılmaz yoğun ama bu ağırlık yapıyor olarak anlaşılmasın, kesinlikle nemlendirme açısından çok etkili. Hatta altına serum sürmeden de tek başına yeterli bir ürün. Buna rağmen hafif yapılı sürdüğünüz anda tüm cilt gerginliğini alıyor, ferahlatıyor rahatlatıyor. Yağ içermemesi çok güzel, sivilceye de sebebiyet vermedi. Çok az miktarda almanız tüm yüzünüz için yeterli oluyor, dolayısıyla hemen bitmiyor. İçeriğinde benim çok sevdiğim hyaluronik asit, kafein, aloe vera suyu yer alıyor. Ayrıca centella asiatica tahriş ve kızarıklığa iyi geliyor, benim cildim hassas ve zaman zaman bölgesel kızarıyor bu açıdan da beni çok rahatlatan bir ürün oldu.

E vitamini de içerdiği için cilt bariyerini onarıcı, yaşlanma karşıtı özelliği var tabii bunun için düzenli kullanım şart.
Tüm cilt ürünlerinde düzenli olarak uygulamak önemli, bir hafta kullanıp memnum kalmadım vaatlerini yapmıyor diyenlere çok rastlıyorum. Bu yanlış bir yaklaşım cildine iyi gelmediğini gözlemleyip bırakmak ayrı fakat ince çizgileri giderme, morlukları yok etme, bariyer onarma vs. gibi vaatler hemen olacak bir şey değil ve her gün uygulayıp zamana yaymak sabırlı olmak gerekiyor.

Clinique Moisture Surge Intense cildi güçlendiren yoğun nem kremini sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uyguluyor. Etkisi gerçekten oldukça uzun süreli geçici bir nem sağlamadığını görüyorsunuz. Yüzünüzü yıkarken o yumuşaklığı, pürüzsüzlüğü, hissediyorsunuz.

Siz Clinique Moisture Surge Intense nemlendirici krem ürününü denediniz mi yorumlarınız neler oldu? Sevgiler.

Leave a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir