R.O.C.S Sensation Whitening Diş Macunu & Fırçası


Herkese merhabalar,

Bu yazımda diş sağlığında önemli bir yeri bulunan ve seçiminin çok iyi yapılması gereken diş macunu ve fırçasından bahsedeceğim.

İlk defa tanıştığım R.O.C.S Sensation Whitening Diş Macunu & Fırçası ürünleri ile ilgili görüşlerimi aktaracağım. Öncelikle diş macunundan bahsedeceğim. Dişlerimi beyazlatmak istiyor diğer yandan da bunu zarar vermeyen bir ürünle yapmak istiyordum. Zamanında karşıma çıkan R.O.C.S Sensation Whitening Diş Macunu beklentilerimi çok iyi karşıladı diyebilirim.

Ürünü iki haftadır kullanıyorum ve sonuç gerçekten çok memnun edici. Şöyle ki diş etlerimin yanı sıra ağız içi ve dilimde de hassaslık bulunuyor. Dolayısıyla kullanacağım ağız bakım ürünlerini daha bir özenle seçmem gerekiyor. Nane tadı çok fena yanma yaptığından ağız çalkalama suyunu bile hafif, alkolsüz olarak tercih ediyorum.

Rocs diş macununun keskin bir nane tadı yok dolayısıyla hiçbir sorun yaşamıyorum. Bu durum temizlemediği ya da nefesi tazelemediğini düşündürmesin kullandıktan sonra daha iyi görecek olsanız da temizliği en etkili şekilde yapıyor ve güzel bir ferahlık sağlıyor diyebilirim. Bu özelliği sayesinde fırçalama işlemini ideal uzunlukta tutabiliyorum, eskiden ise diş fırçalamak eziyet haline geldiğinden daha kısa tutuyordum. Ürünün içeriğindeki doğal ananas özlerinden elde edilen Bromelin enziminin dişlerin bir haftada 1.5 ton beyazlatacağı vaadediliyor. Ben bir haftaya bakacak olursam gözle görülür bir şekilde beyazlık ve parlaklıkla karşılaştığımı söylebilirim.

Özel parlatıcı granüller diş yüzeyini çok iyi temizliyor ve güzel bir sonuç yaratıyor. Florür, kimyasal antiseptik, yapay tatlandırıcı ve sodyum lauril sülfat içermeyen diş macunu doğal ve sağlıklı olmasıyla benim favori ürünüm oldu. Uzun süreler artık bu macunu kullanmayı düşünüyorum, inanılmaz derecede memnun kaldım benim beklentilerimi fazlasıyla karşıladı.

R.O.C.S Sensation Whitening Diş Fırçası ise zincir dokulu diş fırçası kıllarıyla gerçekten çok iyi bir temizlik sağlıyor. Normalde yumuşak kıllı fırçaları kullanıyorum fakat fırçanın kılları kısa sürede bozuluyordu. Ayrıca temizliğin de sorunsuz ve etkili olmasını tam anlamıyla sağlamıyordu. Rocs diş fırçası ise orta sertlikte olsa da fırça uçlarıyla oldukça yumuşak ki hem kolayca yıpranacak şekilde değil hem de etkili temizliği yapacak yapıya sahip. Eğimli şekli tüm dişlere rahatlıkla ulaşmayı sağlıyor, hafif ve ergonomik yapısı kolay kullanım sunuyor. Diş etlerimi herhangi bir zarar vermediği gibi fırçalama işleminde artık kolum da yorulmuyor 🙂

Peki siz R.O.C.S ürünlerini denediniz mi?

Sevgiler.

Bir Yorum Yazın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 Yorum Var

 1. 1 haftada 1.5 ton beyazlık gerçekten büyük fark…

 2. Rocs markasıyla henüz tanışmadım, macun ve fırçanın özellikleri güzelmiş, rastladığımda alabilirim 🙂

 3. R.O.C.S ürünlerini hep görüyorum ama pek araştırma yapmadığımdan kullanmadım. 1 haftada gözle görülür bir etki görmeniz gerçekten başarılı olduğunu gösteriyor, benim de radarıma girdi 🙂

 4. Kelebek Etkisi - :

  Hic denemedim cok guzel anlatmissin canim❤

 5. Looks very interesting! Thanks a lot for sharing)

 6. yeni bitti bu fena değildi diğer çeşitlerini de deneyip karar vermek istiyorum ama

 7. Deneyimini bizimle paylaştığın için sağol canım.

 8. Bromelein enziminin ilk defa beyazlatıcı olarak kullanıldığını okudum. Bizim hocalara bir sorayım. Bir ara meraktan deneyeceğim. 🙂

 9. Bu ürün tam benlik hemen almalıyım ?

 10. ben şu anda humble co hem diş fırçalarını hem de diş macununu kullanıyorum ve gerçekten memnunum. suda çözünen ürünler kullanmak beni memnun ediyor.

tr_TRTurkish