PALMER’S Cocoa Butter Formula Hamile Çatlak Kremi Yorumlarım


Herkese uzun bir aradan sonra merhabalar,

İlk yazım PALMER’S Cocoa Butter Formula Hamile Çatlak Kremi olacak. Pandemiden dolayı ürün alışverişinin azalması ve evde yoğun çalışma tempom nedeniyle bloga ara vermiştim ama yazmayı o kadar özledim ki… Yazımın başlığından da anlaşılacağı üzere bu araya hamilelik serüvenim de dahil oldu ve Demir adında 3 aylık bebeğimle günler geçiyor. Büyümeye başlaması ve uyku düzeninin biraz daha oturuyor olmasıyla inşallah daha fazla vaktim olacak.

Bu süreçte alışveriş rotası da değişti ve daha çok hamilelik, çocuk, emzirme ürünleri ön plana çıktı. Hamile takipçilerim ve blog okuyucularının da olduğunu düşünerek kullandığım ürünlerle ilgili deneyimlerimi anlatmaya karar verdim. Aslında hamilelikte çatlağım olmasın diye çok da kendimi strese sokmadım, sonuçta bir mucize dünyaya getiriyorsunuz ama tabii ki önleyebilirsek ne güzel. Öncelikle beslenme, yaşam tarzı ve bol su içmek önem taşırken kesinlikle bu konuda genetik faktörler de etkili oluyor. Annem bana hamileyken de çatlakları olmamış, dolayısıyla bu konuda belki de şanslıydım. Bu güzel süreçte sağlıklı beslenirken, hamile pilatesiyle de destekledim.
Özellikle son aylarda karnınız büyüdükçe gerginlikler oluyor ve benim gibi kuru ciltler bu konuda daha da şanssız, gerginliklere önlem almak ve rahatlamak amacıyla hamile çatlak kremlerini araştırmaya başladım. Hem nemlendirsin hem temiz içerikli olsun hem de çatlakları önlesin diye yaklaşık 6’ıncı ayımda kullanmaya başladım.

En çok tavsiye edilenler arasında yağlar yer alıyordu fakat ben genel olarak cildimde yağ kullanmayı hiç sevemedim, arındırmanın zor olması, yapış yapış hissi uygularken elimin kayması hoşuma gitmiyor bu nedenle losyon tarzı ürünleri tercih ediyorum.


PALMER’S Cocoa Butter Formula Hamile Çatlak Kremi; İçeriğinde saf kakao yağı, E vitamini, shea yağı, argan yağı, tatlı badem yağı içeriyor ve antialerjik, parabensiz, ftalatsız olması gibi özellikleri ben de ilgi uyandırdı. Karın, kalça ve göğüs bölgenize uygulayabiliyorsunuz ben her gün akşamları karın bölgeme uyguladım ve uzun süreli nemlendirmesi, gerginlikleri hemen alması, az bir ürünün kolayca yayılması, kıvamının ideal olması, kokusu ile favorim oldu. Bereketli bir ürün ve doğum yaptığımda bile içerisinde hala kalmıştı. Pompalı olması ve kilit sistemi benim için kolaylık sağladı. Kokusu da oldukça hoş. Ürünle ilgili tek bir olumsuz görüşüm var o da uygularken bir kerede sürmek, üzerine biraz daha süreyim diyerek fazla ovalayınca beyaz beyaz dökülebiliyor.

Dediğim gibi hamilelikte çatlaklarım olmadı, bu ürünün etkisi de muhakkak olmuştur diye düşüyorum çünkü nemsiz kuru bir cilt kırışmaya mahkum oluyor. Amacına uygun bir ürün uygulamak, içeriden de bol su ile destekleyince süreç daha iyi ilerliyor.

Aranızda Palmers Cocoa Butter Formula Masaj Losyonu’nu kullanlar varsa yorumlarınızı benimle de paylaşırsanız sevinirim. Yeni ürün yazısında görüşmek üzere…

Sevgiler 🙂

Bir Yorum Yazın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr_TRTurkish