Mustela Gentle Cleansing Gel Avokadolu Yenidoğan Bebek Şampuanı Deneyimim


Herkese merhaba,

Bugünkü yazı konuğum bebeğim doğduğundan bu yana yani üç buçuk aydır kullandığım ve artık görüşlerimi paylaşmak istediğim Mustela Gentle Cleansing Gel Avokadolu Yenidoğan Bebek Şampuanı olacak.

Yeni doğan bebeklerin ciltleri oldukça hassas olduğundan bebeğim için en iyi bakımı sağlayacak cilt bakım ürünlerini hamileyken araştırmaya başlamış, en olumlu yorumlar okuduğum Mustela markasını tercih etmiştim. Şampuan, pişik kremi, vücut losyonu, vücut yağı ve çantasından oluşan bir seti satın aldım. Diğer annelere ya da hamile takipçilerime bilgi vermek adına uzun zamandır bebeğimde deneyimlediğim bu ürünleri ayrı ayrı kaleme alacağım, ilk olarak şampuandan bahsetmek istedim.

Mustela şampuanı bebeğimin hem saç hem de vücudunda temiz içeriğinden dolayı güvenle kullanıyorum. Hiçbir alerjik reaksiyon yaratmadı, hafif kokusu çok hoş. Sabun içermemesi çok iyi. Suyla ıslatınca hemen köpürüyor ve uygulaması yumuşacık, az bir ürün alsanız da kolayca yayılıyor. Organik avokado içeriği var ve nemlendirici gibi cildi kurutmadan temizliyor. Sonrasında losyon sürmediğim zamanlar yaz mevsiminden dolayı çok oluyor ve ona rağmen cildi gerçekten nemli kalıyor.

Kremsi bir köpürme oluştuğundan bebeğimin saçından, cildinden kolayca arınıyor ve yumuşacık, parlak bırakıyor. Göz yakmaması da biliniyor fakat ben yüzüne şimdilik sadece duru su sürdüğümden bu özelliğini henüz deneyimlemedim. Denediğim zamanlarda yazıyı güncelleyeceğim. Az miktarda ürünün yeterli olmasından dolayı daha yarı yerine bile ulaşamadık, dolayısıyla aslında pahalı gibi görünse de oldukça bereketli bir ürün. Zaten 500 ml miktarı var ve yılda 2 kez almanın yeterli olacağını düşünüyorum, elimdeki bitmeden şimdiden yenisini stok yapacağım malum her şeyin fiyatı gün geçtikçe artıyor.

Mustela Gentle Cleansing Gel Avokadolu Yenidoğan Bebek Şampuanı hakkında belirtmem gereken bir nokta var. Bebeğimi yıkarken her zaman şampuan yapmıyor duru suyla yıkıyorum. (doktor haftada 2 kez yeterli demişti, sadece belli bölgeleri temiz tutmak amacıyla her yıkamada kullanıyorum) Bebeğimin kafasında hafif konak oluştuğunu görünce (araştırdığımda normal bir şeymiş her bebekte oluyormuş fakat artmaması ve kalınlaşınca temizlemesi zor olacağı için önlem almak istedim) aynı markanın konak şampuanını almayı düşünürken iyi ki almamışım dedim çünkü kafasına uyguladığımda konakların büyük oranda temizlendiğini gördüm. Bu konu benim için son derece önemli bir detay oldu ekstra olarak masrafa da gerek kalmadı.

Yeni annelere ve anne adayların Mustela Gentle Cleansing Gel Avokadolu Yenidoğan Bebek Şampuanı gönülden tavsiye ediyorum. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere,

Sevgiler.

Bir Yorum Yazın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr_TRTurkish