NYX Prismatic Shadows Vodoo tekli göz farı


Merhaba,

Herkese mutlu bir hafta dilerim.

Bugünkü yazımda çok sevdiğim ve çantamdan ayırmadığım bir fardan bahsetmek istedim. NYX Prismatic Shadows tekli göz farı serisinden Vodoo rengi. Tek farlar benim en çok kullandığım makyaj malzemelerinden biri.

Göz farını çok seviyorum, hem uygulaması hem duruşu hem de temizlemesi kolay oluyor. Her ne kadar dayanamayıp far paletleri alsam da çoğunlukla evde bir kenarda kalıyor. Çantaya alıp yanımda taşımak zor olduğu ve paletlerde de genellikle 2-3 renk kullandığım için tekli farlara yöneliyorum.

Wet N Wild markasının far paletindeki sağ altta yer alan yanar dönerli rengin meşhurluğunu hemen hemen herkes bilir. Neden bu rengin teklisini çıkarmıyor diye söylenirdim çünkü içlerinden bir tek onu kullanıyordum. Bunun üzerine farklı markalarda araştırmalara başlarken paraya kıyıp muadil olarak gösterilen MAC Cosmetic’in Club rengini aldım. Ben pek çok kişinin aksine bu renkte aradığım etkiyi ve yansımayı bulamadım ve yeni arayışlara girdim.

NYX Cosmetics mağazasını dolaşırken Prismatic Shadows Vodoo tekli göz far rengine rastlayınca işte aradığımı buldum dedim ve o gün bugündür elimden düşürmüyorum diyebilirim. Bu tarz renkleri tercih etmemdeki istek sanki iki farla gölgeler yapmış gibi durması. Altındaki toprak rengine ışıltılı turkuaz rengi ekleniyor, pigmentini istediğiniz gibi ayarlayarak hem günlük hem de gece makyajı yapmanız mümkün. Fotoğraflarda hem ilk halini peçeteyle sildiğimde altta kalan fon rengini göstermek istedim. Gözleriniz çok vurgulu ve güzel görünüyor, arkadaşlarım da hangisi olduğunu hep sormuştu 🙂

   

Göz kapaklarım yağlı olduğu için farlar genellikle katlanma bölgesine toplanır ve baz kullanmam gerekir. İşte NYX tekli göz farında bu problemi yaşamıyorum. Hem katlanma bölgesine dolmuyor hem de inanılmaz pigmentli olduğu için baza yine gerek kalmıyor. Sürümü yumuşacık ve sürdüğünüzde sanki hafif ıslakmış gibi bir görüntü sağlaması çok hoşuma gidiyor. Işığa göre turkuaz yansımalar farklı renklere bürünüyor ve farklı vurgular yapıyor.

Şimdiye kadar ki tekli farlarım içerisinden en favorim oldu. Peki rengi siz nasıl buldunuz? Favori far renginiz nedir?

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere…

Sevgiler 🙂

Bir Yorum Yazın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 Yorum Var

  1. Estupendo post! Que tengas un buen día!

  2. Looks really pretty:)Regards:*

  3. That shadow look amaizing!

  4. NYX prismatic Shadows farın rengi cok güzelmiş canım ?

  5. Ben de gozkapaklarina toplanan farkardan şikayetçiyim ?

  6. Güzel bir fara benziyor değerlendirebilirim:)

tr_TRTurkish