NYX Lip Scrub/Dudak Peelingi Deneyimim


Merhabalar,

Bu yazımda dudak bakımında kullandığım bir üründen bahsetmek istiyorum. #THISISEVERYTHING serisinden olan NYX Lip Scrub/Dudak Peelingi ürününü bir süredir kullanıyorum ve artık yorumlarımı paylaşma zamanım geldi.

Kuru bir cilt yapısına sahip olmam dudaklarımı da aynı şekilde etkiliyor. Özellikle kış aylarında yoğun nemlendiriciler uyguluyorum. Gün içerisinde Kiehl’s Lip Balmı ve geceleri de yine Kiehl’s markasının buttermask maskesini kullanıyorum. Çok memnun olduğum bu ürünlerin yazılarını daha önce yayınlamıştım, okumak için isimlerine tıklamanız yeterli.

Tüm bunların dışında cildimize nasıl ki düzenli olarak peeling uyguluyorsak dudaklarımız için de aynı şeyi yapmalıyız. Ölü derinin atılmasını ve alttan sağlıklı derinin çıkmasını sağlayan peelingi sayesinde dudaklarınız daha pürüzsüz, nemli ve dolgun oluyor.

Evde kendinizde peelinginizi hazırlayabilseniz de yoğun çalıştığımdan dolayı etrafımda pratik ürünlere yer veriyorum. Hazır yapılmışı varken uğraşmak istemiyorum, üstelik içerisinde jojoba yağı yer alıyor ve vegan bir ürün. Pembe renkli ve sanki lip balmış gibi duruyor, parmağınızla aldıkça alttan şekerlerin çıktığını görüyorsunuz. Sevdiğim güzel yanlarından biri kokusu ve tadı oldu. Diğeri ise şekerlerin dudaklarımı çizmemesi. Biliyorsunuz ki dudaklar oldukça hassas ve çok büyük taneciklerle peeling yapmak çizebiliyor, bu ürünün tanecikleri küçük ve nazik dairesel hareketlerle bir süre uyguluyorum. Sonrasında durularken nemli ve dolgun dudaklarımı fark ediyorum (keşke hep böyle kalsalar) 🙂

Bazen stres kaynaklı farkında olmadan dudaklarımı yediğim durumlar oluyor. Deriyi koparırken nasıl acıdığını bilenler bilir. Geçtiğimiz günlerde yine yemeğe başladığımı fark edince hemen bıraktım ve #THISISEVERYTHING NYX Lip Scrub/Dudak Peelingi uyguladım, ardından dudak maskesini sürerek uyudum. Sabahına o kalkan derinin bile yok olduğunu yeniden sanki kaynamışçasına yerine oturduğunu gördüm. Artık böyle durumlarda da imdadıma yetişecek bir ürün oldu.
Biliyorsunuz ki jojoba yağı cilt için çok faydalı. Antioksidan içerdiğindne ve antibakteriyel özelliği bulunduğundan hücre yenileyici, iltihap giderici, nemlendirici özelliklere sahiptir. Deri hastalıklarına da iyi gelen jojoba yağı aynı zamanda anti-aging (yaşlanma karşıtı) bir bakım da sağlıyor. İçeriğinde bu yağın bulunması bir taşla iki kuş vurduruyor. Hem peeling hem de yağ bakımı yapmış oluyorsunuz.

Sadece dudağa uygulandığı için çok az miktarda almanız yeterli oluyor. Bu noktada uzun süre kullanabileceğiniz ürünlerden biri. Normalde 40 TL fakat ben Watsons indiriminden 30 TL’ye aldım. Haftada bir kez kesin uyguluyorum ve fırsat buldukça bunu ikiye de çıkarıyorum. Siz de hem uygun fiyatlı hem de etkili bir dudak peelingi arıyorsanız #THISISEVERYTHING NYX Lip Scrub/Dudak Peelingi’ne göz atabilirsiniz.
Sevgiler 🙂

Bir Yorum Yazın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum Var

  1. fiyatı da uygunken denemek lazım aslında

  2. I need a good lip scrub! Thanks for sharing!

    -Ashley
    Le Stylo Rouge

  3. Nyx dudak peelingi ve kuehls ürünlerine bakacağım. Kışın dudaklarım çok kuruyor.

tr_TRTurkish