Lansinoh Lanolin Göğüs Ucu Kremi Yorumlarım


Herkese merhabalar,

Hamiş takipçilerim için yine hamilelik ve doğum sonrasında kullanılan bir ürün Lansinoh Lanolin Göğüs Ucu Kremi hakkındaki yorumlarımı paylaşmak istedim.

Doğum sonrası yaşanan göğüs acılarını hafifletmek için baş ucunuzda buna uygun bir ürün olmasını öneriyorum, benim doktorum Lansinoh Lanolin Göğüs Ucu Kremi’ni tavsiye etmişti ve hakkında da zaten pek çok olumlu yorum okumuştum. En güzel yanı temiz içerikli olması ve emzirmeden önce silinmesi gerekmiyor. Bebeğe herhangi bir kimyasal, zararlı madde geçmiyor. Tatsız, kokusuz olduğu için bebeğin meme ile olan bağına da zarar vermiyor.

Dokusu merhem gibi ama rahatlıkla sürülüyor hatta yoğun bir ürün olduğu için az miktarda uygulamanız yeterli oluyor. Bu noktada çok bereketli olduğunu söyleyebilirim. Bebek ürünleri satan sitelerde sık sık indirime giriyor ve böyle bir zamanda yakalarsanız aslında oldukça ekonomik. 10 ml ve 40 ml olarak iki boyutu var ben büyük olanı aldım.

Her emzirmeden sonra ya da ihtiyaç duydukça uygulayabilir, bir iki dakika sonra kıyafetinizi giyebilirsiniz. Ben nemlendirmesinden oldukça memnun kaldım, kuru kabuk bağlayan uçları çok güzel nemlendiriyor ve düzenli kullanımda etkisini daha iyi görüyorsunuz. Sürdüğünüz anda zaten bir rahatlık, ferahlığı hissediyorsunuz. İlk doğum olması ve meme emzirmeye alışkın olmadığından dolayı hassaslaşan göğüs uçlarım birçok kişinin yaşadığı gibi emzirmede oldukça acı veriyordu. Bu zamanlarda bir de gümüş kapak edinmiştim, Lansinoh Lanolin Göğüs Ucu Kremi’ni uyguladıktan sonra gümüş kapakları takınca çok güzel faydasını gördüm. Sonrasında kapaklara ihtiyaç duymadım ve sadece krem yeterli geldi. Hatta bir süre sonra kremi sadece ihtiyaç duydukça uygulamaya başladım.


Göğüs uçlarının çatlaması ve yara olmasını önlemek için onarıcı ürünlere ihtiyaç duyuluyor. Bu ürünü hamileyken almıştım hatta doğuma yakın meme uçlarıda kuruma başladığı için uygulamıştım. Zaten doğum öncesinde de kullanılmaya başlanması öneriliyor. Dikkat edilmesi gereken bir nokta var ki kremi sürüp bırakmak, masaj yapıp ovalamak hormonal uyarı sağlayarak erken doğuma sebebiyet verebiliyor ve dolayısıyla uzmanlar tarafından da önerilmiyor.

İngiliz Alerji Kurumu’nun onayı olan Lansinoh göğüs çatlak kremi %100 doğal lanolin içeriğine sahip. Benim gibi merak edenler için uzun yıllar boyunca kozmetikte kullanılan lanolinin ne olduğundan da kısaca bahsedeyim. Koyun yününden elde edilen doğal bir maddedir. Koyun yünü, özel bir yağ içeriyor.

Göğüs ucu yaralarının önüne geçmek için doğru emzirme, bebeğin meme başını iyi kavraması, sadece ucunu tutmaması gibi konular büyük öneme sahip. Bir süre sonra bebek de siz de bedeniniz de bu sürece uyum sağlıyorsunuz, bu zor süreçte destek olacak bir ürün arıyorsanız Lansinoh göğüs çatlak kremine göz atabilirsiniz. Aynı markanın bir de balm olarak ürünü var onu da almıştım ama pek memnun kalmadım, kremini ise tavsiye ediyorum.

Lansinoh Lanolin Göğüs Ucu Kremi kullananlarınız varsa ekleyeceğiniz yorumlarınızı merakla bekliyorum. Sormak istediklerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.
Sevgiler.

Leave a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir