Doa Kozmetik Shea Butter Yorumlarım


Merhabalar,

Son zamanlarda vücut bakımımda kullanmaya başladığım bir üründen bahsetmek istiyorum. Aslında sürekli faydalarını duyduğum ve okuduğum bir ürün olan shea butterı şimdiye kadar neden mi kullanmadım?

Tamamen doğal olduğuna emin olmadıklarım vardı, emin olduklarımın fiyatı ise saçma bir pahalılıktaydı. Arkadaşımın önerisiyle Doa Kozmetik’in shea butterı almaya karar verdim. Bir süre stoğa girmesini bekledim çünkü hemen tükenen bir ürünmüş. Sebebi ise hem doğal olması hem de 12 TL’de satılıyor olması. Evet yanlış duymadınız ürünün yorumları altında neden bu fiyata satıldığını soranlara cevap verildiğini gördüm. Aslında ülkemize çok ucuza giren bir ürünmüş shea butter, dolayısıyla neden pahalıya sattıklarına dair diğer firmalara sorulması gerektiğinden bahsetmişler. Bu bilgi de burada dursun istedim.

Doa Kozmetik’in daha önce keratinli maskesini kullanmış ve yazısını da yazmıştım TIK TIK

Aynı siteden denediğim ikinci ürün olan shea butter hakkındaki düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Öncelikle ürünün kokusu olmadığını belirtmeliyim. Tereyağ formatında ve katı, ben de bir çay kaşığı yardımıyla kullanacağım kadar ürün aldım. Az miktar almak bile yeterli oldu. Tatilden sonra deniz tuzu ve güneş nedeniyle ekstra kuruyan bacaklarıma uyguladım. Normalde yağ bakımlarını uygulamayı sevmem sebebi ise vıcık vıcık bir his yaratması. Özellikle de yaz sıcaklarında hiç çekilmeyen bir durum. Shea butterda böyle bir sorun yaşamadım, cildim tarafından hemen emildi. Ayrıca cildimdeki beyaz pütürleşmeleri çok güzel nötledi ve sağlıklı, canlı bir bronz ten ortaya çıktı. Ben shea butter etkisine bayıldım ve zaten kuru olan cildim için en iyi arkadaşlardan birini bulduğumu düşünüyorum 🙂

Çok az kullanmak geniş bölge için yeterli olduğundan uzun süre rahatlıkla kullanacağım bir ürün. Çok sevdiğim için zaten artık bittikçe alacağım.

Shea butter içeriğindeki vitaminlerle cildi besliyor ve düzenli kullanımda yaşlanma belirtilerine karşı da savaş açıyor. Bir sonrakine topuklarımda deneyeceğim, çatlaklara da çok iyi geliyormuş.

Peki siz cilt bakımınızda shea butter kullanıyor musunuz? Yorumlarınızı benimle de paylaşırsanız mutlu olurum.

Blogumun sağ tarafında bulunan “Abone Ol” kutucuğu ile yeni yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Hepinize sevgiler 🙂

Leave a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

One comment on “Doa Kozmetik Shea Butter Yorumlarım

  1. Çok duyuyorum ama henüz kullanmadım 🙂