Yves Rocher Hassas Göz Makyaj Temizleyicisi Fikirlerim


Merhaba,

Gözleri hassas olanlar için bugün göz makyaj temizleyicisi önerisi ile geldim. Yves Rocher Hassas Göz Makyaj Temizleyicisi’ni 3 aydır kullanıyorum ve edindiğim fikirleri sizler ile paylaşmak istedim.

Yves Rocher ürünlerini başta roll-on ları olmak üzere çok beğendiğimi söyleyebilirim. Özellikle ürün içeriğinin temiz olması benim için büyük önem taşıyor. Formülünde %99’dan fazla bitkisel içerik bulunan göz makyaj temizleyicisi; renklendirici, parfüm, mineral yağ, paraben vb. zararlı maddeler içermiyor.

Dolayısıyla zaten hassas olan göz çevremde sorun yaşamamış oluyorum. Biliyorsunuz ki göz çevresi çok hassas olduğundan ayrı bir özen göstermek gerekiyor. Bu noktada hassaslığa uygun içeriği olan ürünleri kullanmak önem taşıyor. Yves Rocher Hassas Göz Makyaj Temizleyicisi’nin bendeki boyutu 100 ml, bir de 200 ml olanı var. İndirim dönemlerinde uygun fiyata satın alabiliyorsunuz.

Öncelikle pamuğa yeterli miktarda ürün dönerek bir süre göz kapağımın üzerinde bekletiyorum, sonrasında ise dairesel hareketler ile temizlemeye başlıyorum. Gözlerimde herhangi bir yanma, alerji vs. bir durumuyla karşılaşmadım. Performans olarak baktığımda ise wateproff ürünleri çıkarmada çok etkili olmadığını belirtmeliyim.

Birkaç kat ve yoğun kıvamlı uyguladığım maskaraları bir kere de çıkarmıyor, biraz uğraşmak gerekiyor. Göz altlarıma akan makyajımı daha sonra bebek şampuanıyla temizliyorum. Dolayısıyla hafif ve suya dayanıklı olmayan makyaj malzemelerini tercih ediyorsanız sizler için yeterli bir ürün olacaktır. Yağlı bir yapısı yok ve misel su kıvamında… Misel sular benim cildimde biraz kurutma yapıyor ve uygulanan anda hafif yanma hissi uyandırabiliyor. Sonrasında hemen geçiyor ve herhangi bir kalıcı sorun bırakmıyor.

Ürün oldukça bereketli, pamuğa çok az miktarda dökseniz de yeterli oluyor. Kokusu da güzel, yoğun ve rahatsız edici bir koku değil. Parfüm içermediği için bu konuda hassasiyeti olanlara da sorun yaratmayacaktır. Tester ürününü deneyerek de satın alabilirsiniz, bu anlamda çalışanları gerçekten ilgili oluyor.

Peki sizin favori göz makyaj temizleyici ürününüz hangisi? Yorumlarınızı merak ediyorum.

Blogumun sağ tarafında bulunan “abone ol” kutucuğu ile yeni yazılarımdan e-mail olarak haber alabilirsiniz. Destekleriniz ve güzel yorumlarınız için teşekkürler.

Herkese sevgiler 🙂

Leave a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 comments on “Yves Rocher Hassas Göz Makyaj Temizleyicisi Fikirlerim

 1. ben de çok fazla memnun kaldığımı söyleyemeyeceğim. bir kaç kez uygulamam daha sonra cilt temizleme jeli ile gözlerimi yıkamam gerekti.

 2. Bunu denememiştim aklımda olsun.

 3. Göz çevrem hassas olduğundan her ürünü kullanamıyorum ama bu da hassas olduğuna göre bakılır 🙂

 4. Ben de bu ürünü kullanmadım, aklımda olsun Yelizcim 🙂

 5. Love eye make up removers that take off all the make-up! Great review. This one looks lovely.

  http://www.fashionradi.com

 6. Yves Rocher is a good brand and this product looks effective.

  http://www.busyandfab.com

 7. Yes, this is a great brand!
  xx from Bavaria/Germany, Rena
  http://www.dressedwithsoul.com

 8. What a lovely and honest review,
  the product sound amazing and the right beauty products are so importrant.

 9. questo prodotto sembra ottimo

 10. As usual very interesting post! Thanks a lot for sharing)

 11. Kelebek Etkisi on said:

  Bir donem cok kullandim harika bir urundur❤

 12. I must confess that I don’t use this brand very much, I find the products very expensive even when in sale or promotion but this is not the first time someone speaks to me about this make-up eye remover product, I should give it a chance.
  Regards,
  Flo

 13. Ben garnierin yüz temizleme jelini kullanıyorum ve ondan memnunum kuzum hem de uygun fiyat olarakta.