Terörü Lanetliyoruz Diren Ankara !!!


Merhaba herkese iyi akşamlar demek isterdim ama ne yazık ki çok kötü bir akşam 🙁

Bugün sizden af diliyorum ürün yazamadım beynim düşüncelerim durdu sanki… Ankara’da yaşanan yine lanet olası terör olayıyla bir kez daha sarsıldık, bir kez daha bir kez daha bizler de yaşarken öldük!

Ankara


Uzun zamandır yaşanan bu olayları içime ata ata artık dayanamadım ve içimi döküp sizlerle paylaşmak istedim. Resmen artık dışarı çıkarken korkarak çıkıyorum. Çöp kutularının yanından, karakolların önünden geçerken tedirgin oluyorum. Yolumu değiştirme imkanım olduğunda onu kullanıyorum.

İşe metroyla gittiğim için bir ara resmen paranoyak gibi olmuştum. Ya “bomba patlarsa şimdi?” gibi düşüncelerle beynimi yiyordum. Haberlerde metroya, AVM’lere, kalabalık yerlere gitmeyin duyurularıyla iyice kaygılı bir yapıya büründük. Evden hiç çıkmayacak mıyız?

Peki neden biz böyle olduk, bu hayat mı yaşamak mı sizce? Sürekli korkarak, kötü bir şey olacak diye her an tetikte olmak o kadar kötü ki…

Bir de gerçekten bu korkularımızın gerçeğe dönüşmesi işte o an başımızdan aşağı kaynar sular dökülmüş gibi olmuyor muyuz işte en zoru bu. Belki bize olmuyor ama şimdilik… Ya onlarca masum canlar, hiçbir suçu yokken hayatının baharında kalplerindeki umutlarıyla, daha yapmak istediklerine ve hayallerine kavuşmadan yitip gidenler… Vicdanlar sızlıyor, yaşlar dökülüyor, onlarla birlikte aslında biz de ölüyoruz, gün geçtikçe tükeniyoruz…

Bu ne ilk ne de son ve elimizden hiç bir şeyin gelmemesi, evet çaresizlik sanırım en zoru bu. Artık birileri dur desin bu olanlara yürekler yanmasın. Evlere ateş düşmesin, kendimi hakkı rahmetine kavuşanların, yaralıların ailelerinin yerine koyuyorum da bazen insanın çıldırası geliyor, tüyleri diken diken oluyor. Allah’tan sabır diliyorum hepsine artık son bulsun bu olanlar buna gerçekten inanmak istiyorum çünkü artık yaşadığım ülkeden nefret eder hale geldim.

ANKARA olayında yaralananlara acil şifalar, hayatını kaybedenlere de Allah’tan rahmet diliyorum… ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN!

Bir Yorum Yazın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 Yorum Var

  1. Hayatını kaybedenlere ki ben onlara Terör şehidi diyorum baş sağlığı diliyorum,Allah gani gani rahmet eylesin, yaralılarada acil şifalar aynı şekilde.. Artık lanetlemek, kınamak, yürüyüşler vs istemiyorum net kesin adımlar atılsın, birden ve büyük bir çözüm bekliyorum! Savaş olsa bu kadar yanmaz insanın içi ama bu savaş değil, kalleşlik! Ben böyle bir dünyaya evlenipte çocuk getirmek istemiyorum, umudumu inancımı yitirdim..Allah sonumuzu hayır etsin, bir an önce bitsin bu kaos!

  2. Başımız sağolsun. Sokağa çıkmaya korkar olduk. İnşallah terör artık son bulur. 🙁

  3. Başımız sağolsun. Sokağa çıkmaya korkar olduk. İnşallah terör artık son bulur. 🙁

  4. Amin canım kesinlikle katılıyorum artık adım atılmalı böyle gidemez! Ben de çocuk düşünmüyorum maalesef yarın ne olacağımızı düşünmekten…

  5. başımız sağolsun, inşallah bir an önce biter bu kötü durumlar 🙁

  6. başımız sağolsun, inşallah bir an önce biter bu kötü durumlar 🙁

  7. Amin canım, hava bile isyan etti olanlara… Bugün doğum günüm ama ilk defa içim buruk 🙁

  8. Sözün bittiği yerdeyiz, Allahım daha kaç canımız daha gidecek :((((

tr_TRTurkish