Sephora Dudak Maskesi Düşüncelerim


Merhabalar,

Bugünkü yazımda Sephora Dudak Maskesi ürününden bahsedeceğim. Çok kuru olan dudaklarım için genellikle nemlendirici kullansam da yoğun bir ürün uygulamak istedim.

Sephora’nın daha önce göz altı maskesini kullanmış ve memnun kalmıştım. Yazısına “Sephora Avokadolu Göz Maskesi” ulaşabilirsiniz. Sonrasında dudak bakım maskesini de denemek istedim ve satın aldım.

Tek kullanımlık olan Sephora Kağıt Dudak Maskesinin gül özlüsünü aldım. Gül kokusunu sevenler için tavsiye ederim ama sevmeyenler uzak dursun zira yoğun bir kokusu var. Maskenin 2 tarafında da ince bir kağıt bulunuyor, onları çıkarıp attıktan sonra asıl kağıdı dudağınıza göre hizalıyorsunuz. Maskenin boyutu büyük olduğundan dudak çevrenize de geliyor.

Ben bu konularda biraz huylu olduğumdan maskeyi dudağıma yerleştirdiğimde ağzımı açık tuttum ki yutmayayım. Ürünü 15 dakika bekletmek gerekiyor fakat ben 10 dakika tutabildim, sebebini anlatayım.

Aslında Sephora Dudak Maskesini yanlış bir zamanda uyguladım. Dudaklarım çok kuru ama soyulmaya da başlamıştı, hani dişlerinizle koparırsınız ya daha sonra da kanar ve acır o hale yaklaşmış bir şekildeydi. Toparlasın diye yaptım ama aslında bu durumdayken uygulamamak lazım, hassasiyet fazla olduğundan sızlama yapınca korktum ve çıkardım.

Hafif kızarıklıklar vardı ve umarım kötüleşmez diye düşündüm. Neyseki korktuğum olmadı bir süre sonra düzeldi, yumuşak dudaklar ortaya çıktı. Kuruluğu baya toparladı diyebilirim, dişlerimle yolacağım raddeden çıkmıştı. Daha dolgun ve canlı görünüyordu. Krem yoğunluğu fazla belki bu durum bazı kişileri rahatsız edebilir. Bende de öyle oldu, yoğun bir ürün uygulaması var. Fazlalıkları pamuk yardımıyla sildim ve uzun bir süre yıkamadım.

Dolayısıyla beklentimi karşılayan bir ürün oldu ara sıra yapmak lazım. Hatta haftada bir kez maske uygulamak iyi olacaktır. Benim içi Sephora maskelerin tek dezavantajı fiyatı, tek kullanım için bana yüksek geldi. Dudak maskesinin fiyatı 10 TL, indirime giriyor mu bilmiyorum ama takipteyim.

Eğer düşüyorsa süper olacak, pek çok çeşidinden stoklayacağım. Peki siz bu maskeleri denediniz mi? İzlenimleriniz neler oldu?

Farklı markalardan denedikleriniz olduysa yorum olarak paylaşabilirsiniz, değerli düşünceleriniz ve bloguma ayırdığınız zaman için şimdiden teşekkürler.

Sevgiler 🙂

Bir Yorum Yazın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 Yorum Var

 1. Benim gibi maske üşengeçi biri için bu kağıt maskeler bir hazine gibi…

 2. ben de seninle aynı fikirdeyim. Uzun saatler çalıştığım için eve gelince dinlenmek istiyorum ve böyle maske işleri bana çok zor geliyor. Dediğin gibi kağıt maske olayı çok iyi oldu. Dudaklarıma değil ama sephoradan glamglow maskelerinden almayı düşünüyorum. Deneyimlerin varsa duymayı çok isterim.

 3. Henüz hiç bu tarz ürün denemedim ama merak ettim <3

 4. Sephora maskelerini çok merak ediyorum kuzum ben de deneyeyim :))

 5. As usual very interesting! Thanks a lot for sharing)

 6. Maskeleri seviyorum ama dudak maskesi olduğunu bilmiyordum, rastlarsam alabilirim ama önerini dikkate alıp dudaklarım sorunluyken kullanmayacağım, teşekkürler detaylı bilgi için canım 🙂

 7. Cild bakımı da son derece önemli.Denemek lazım.

 8. Bende hiç denemedim aslında dudak maskesini ?

 9. Kelebek Etkisi - :

  Hic dudak maskesi denemedim aslinda denemek gerek

 10. Dudak bakımında lipbalmdan öteye gitmeyen biri olarak bu ürünü merak ettim 🙂

tr_TRTurkish