Rowenta Curling Tongs Limited Editon


Merhaba herkese,

Bugünkü yazımda saç şekillendirici bir ürünümden bahsetmek istiyorum. Black Friday günü MediaMarkt’ten aldığım Rowenta Curling Tongs Limited Editon’dan bahsedeceğim. %50 indirim yapılmıştı ve 89 TL’ye satın aldım. Rowenta zaten benim çok sevdiğim bir marka, şimdiye kadar aldığı tüm saç şekillendirici ürünlerinden memnun kaldım. Dolayısıyla yine tercihim ondan yana oldu.

Saçlar kadınların en önemli aksesuarıdır. İşe ya da okula giderken her gün saç şekillendirmek bazen can sıkabiliyor. Özellikle sabahları hazırlanmak ekstra bir zorluk yaratıyor. Ben genellikle akşamdan saçlarımı yapıyorum, sabah uykusunu sevdiğimden kalkıp işe yetişmek zaten zor oluyor. Makyajımı da işe erken vardığım için mesai başlamasına kadar geçen sürede yapıyorum.

Hem çalışıp hem evli olmak hayattaki rutini oldukça arttırıyor ve kendine vakit ayırman zorlaşıyor. Tamamiyle bütün işler yetişmiyor hep bir eksiklik kalıyor. Bir de çocuk olursa bu durum nasıl olur hiç düşünemiyorum bile 🙂 Bu nedenle benim için mümkün olduğunca pratik ürünler devreye giriyor. Rowenta Curling Tongs Limited Editon saç maşası gerçekten benim saç olayımı kolayca çözdü. İnanılmaz hızlı bir şekilde ısınıyor, maximum ısısı 240 derece olarak belirtiliyor. Tek bir ısı kademesi var ki zaten bu özelliğinden dolayı oldukça yeterli.

Rowenta Curling Tongs Limited Editon seramik plakalara sahip dolayısıyla saçımı hiç yıpratmadı. Aldığımdan bu zamana devamlı kullanıyorum. Yıpratmamasının bir diğer sebebi de çok çabuk şekil verdiğinden saçımda fazla bekletmemek oluyor. Birkaç saniye tutmam yeterli, hemen doğal bir kıvırcıkla karşılaşıyorum. Benim saçlarım kıvırcığa yakın bir dalgalı olduğundan bu da işimi kolaylaştırıyor.

                                

Maşa ne çok ince ne çok kalın, istediğiniz kalınlığa göre saç tutamlarını ayırabilirsiniz. İnce tutamlarda daha kıvrık yapıyor. İyon etkisiyle saçlarımda elektriklenme de yapmıyor, sonucunda saçlarım yumuşak ve parlak görünüyor. Ben maşa işlemini akşamdan yapıp uyuyorum, tabii ki dağılmalar oluyor ama bence bu daha doğal bir görünüm yaratıyor. Düğüne gider gibi bir hal olmasın diye bu şekilde tercih ediyorum. Maşayı ne kadar çok bekletirseniz o kadar kıvırcık oluyor fakat sonuçta saç yukarı toplanarak daha kısa görünüyor. İşlem bittikten sonra taramak ya da kıvırcıkları elle açmak daha iyi doğal dalgalar yaratıyor. Bugidileri yeni açmışsınız gibi kalıp bir görünüm yaratmıyor. Tabii ki bunlar tamamen sizin isteğinize göre değişiyor. Siz kendinizi nasıl daha iyi hissediyor ve hangi şekli yakıştırıyorsanız ona göre yapabilirsiniz.

Peki siz saçlarınızı nasıl şekillendiriyorsunuz? Saç şekillendiricilerde favori markanız hangisi? Yorumlarınızı merakla bekliyorum.

Sevgiler 🙂

Bir Yorum Yazın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 Yorum Var

 1. Benim de Philips marka bir setim var ihtiyacım olunca kullanıyorum ?

 2. çok kullanışlı gözüküyor. Kalın bukleleri çok seviyorum

 3. Tam benim saçlara uygun saçlar kısacık 🙂 o yüzden saçlı arakadaşlara hayırlı olsun 🙂

 4. benim kızıma da geçen yıl hediye geldi maşa seti ama çok pratik birşey değilmiş ben çok daha pratik olduğunu tahmin ederdim gene de arada kullanıyoruz…sevgilerimle

 5. Kelebek Etkisi - :

  Guzel bir marka zaten urunde guzele benziyor denemek lazim?

 6. Ne güzel sekil vermis cok yakismis canim ?

 7. Ben genelde düzleştirerek kullanıyorum saçımı. Doğal bukleleri de seviyorum ama. Daha özel zamanlarda bukle yapıyorum. Rowenta saç şekillendirici saçınızda güzel yapmış..

 8. Kalın bukleler benim tercihim ama elimdeki bu işe müsait değil sanırım yada ben biraz beceriksizim bu konuda ?
  Güle güle kullanın

 9. Çok ideal güzel bir maşa güle güle kullan 🙂

 10. Ben çok kullanmıyorum şekillendiricileri..Gerekirse düzleştirici tercihim 😉

 11. Fiyatına göre oldukça başarılı bir cihazmış bu. Düzleştirici olarak aradığımı buldum maşa olarak da buna bir bakayım ben.

 12. Saçlarımı şekillendireceğim zaman genellikle düzleştirici kullanıyorum.Saç maşalarını çok sevmeme rağmen Kalın telli ve gür saçlara sahip olduğum için uygulamakta zorlanıyorum.

 13. Benim normalde bukleli bende düzleştirmek için uğraşıyorum.Bu arada saç bakım önerilerini de beklerim özellikle bukleli ve kuru saçlar için.?
  Güzel günlerde kullan canım.

 14. Başlığı kaç mm canım? Bende kalın bir maşa istiyorum. Bakabilirim buna

 15. rowenta eski markalardan. çok iyi iş çıkarmış cnm 🙂

tr_TRTurkish