Loreal Paris Üç Etkili Tonik Yorumlarım


Loreal Paris Üç Etkili Tonik Yorumlarım

Bugün sizlere daha önce temizleme sütü ve jelini anlattığım Loreal Paris’in üç etkili serisinden tonik yorumlarımı paylaşacağım. Bu serinin diğer ürün yorumlarımı da merak ediyorsanız “Loreal Üç Etkili Cilt Düzgünleştirici Makyaj Temizleme Sütü” ve “Loreal Paris Micellar Kusursuz Göz Makyajı Temizleme Jeli İncelemem” yazılarını okuyabilirsiniz.

Loreal Paris Üç Etkili Tonik benim ilk kullandığım tonik ürünü diyebilirim. Daha önce hiç tonik kullanmamıştım, aslında çok fazla fondöten, pudra gibi ürünler kullanmadığım için gerek duymuyordum. BB krem kullanmaya başladıktan sonra cildimin tamamen arınarak temiz olması ve gözeneklerim için bu ürünü almak istedim.

Loreal Paris Üç Etkili Tonik Yorumlarım

Benim cildim oldukça hassas dolayısıyla her ürünü kullanamıyorum, hemen kızarıp tahriş ediyor. Ben de Loreal’in tonik ürününün hassas ciltler olanını seçtim ve bu konuda bir sıkıntı yaşamadım. İlk uyguladığımda hafif bir sızlama olsa da bunun içinde alkol bulundurmasından dolayı normal olduğunu düşünüyorum. Sonrasında suyla durulayınca sıkıntı kalmıyor.

Ürünü kullanırken alkol kokusunu alabiliyorsunuz, makyajımı temizleme sütüyle sildikten sonra bir parça pamuk üzerine az miktarda tonik dökerek cildimi siliyorum. Hemen sızlamaya başladığı için yıkayıp nemlendiricimi sürüyorum. Böylelikle yüzümde oluşan gerginlik de kayboluyor.

Toniği çok sık kullanmadığımı söylemeliyim, günlük hayatta hafif makyaj tercih ettiğim için o da sadece yüzüme allık uygulamak oluyor, tonik kullanmaya gerek duymuyorum. Ne kadar doğru bilmiyorum ama özellikle sürekli tonik kullananlar varsa benimle bildiklerini paylaşırlarsa çok mutlu olurum. Dolayısıyla sürekli kullanmadığımdan gözenekleri sıkılaştırmadaki başarısından da emin olmadığım için bu konuda yorum yapamayacağım.

Loreal Paris Üç Etkili Tonik kullandığım zamanlarda daha önce sütle temizlemiş olsam da makyaj kalıntılarının pamuğa geldiğini gördüm, demek ki sadece sütle temizlemek yeterli kalmıyormuş iyi ki almışım dedim. Bu ürünler cildimin nefes aldığını hissedebiliyorum, ferahlık da sağlıyor.

Loreal Paris üç etkili toniğin ambalajı güzel olsa da ürün çok sıvı ve dışarıya akmaya müsait. Hem bu yüzden hem de boyutunun büyüklüğünden dolayı çantada taşımaya zaten uygun değil. Ayrıca yine çok sıvı olmasından dolayı pamuğa dökerken fazla eğmemek gerekiyor, yoksa miktarı çok gelebilir ve israfa neden olabilir.

Loreal Paris üç etkili tonikle ilgili kullanımım doğrultusunda edindiğim görüşlerim bu şekilde. Peki siz bu ürünü kullandınız mı? Memmun kaldınız mı? Gözenek sıkılaştırma konusundaki düşünceleriniz neler? Bana önerebileceğiniz farklı ürünler var mı? Şimdiden çok teşekkürler.

Sevgiler 🙂

Bir Yorum Yazın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

81 Yorum Var

 1. Yeliz'cim ben bunun alkolsüz olanını kullanmıştım ama cildimi feci yakmıştı. Loreal'in ambalajları konusunda haklısın, marka şu ambalajları artık değiştirse harika olacak.
  Tonik kullanımına gelince, ben makyaj yapsam da yapmasam da cildimi temizliyorum. Makyaj yapmasan bile öyle bir hava kirliliği var ki, pamuğa tonik döküp yüzünü silsen, pamuğun simsiyah olduğunu görürsün. Makyaj temizlemek ve cildi temizlemek benim için ayrı olması gereken şeyler olduğu için de, sürekli tonik kullanıyorum. Ancak, son zamanlarda temiz içerikli ürünlere ya da termal sulara yöneldim tonik olarak.
  Çok ayrıntılı ve güzel bir yazı olmuş canım benim, ellerine sağlık. Sevgilerimle…❤❤

 2. Yeliz'cim ben bunun alkolsüz olanını kullanmıştım ama cildimi feci yakmıştı. Loreal'in ambalajları konusunda haklısın, marka şu ambalajları artık değiştirse harika olacak.
  Tonik kullanımına gelince, ben makyaj yapsam da yapmasam da cildimi temizliyorum. Makyaj yapmasan bile öyle bir hava kirliliği var ki, pamuğa tonik döküp yüzünü silsen, pamuğun simsiyah olduğunu görürsün. Makyaj temizlemek ve cildi temizlemek benim için ayrı olması gereken şeyler olduğu için de, sürekli tonik kullanıyorum. Ancak, son zamanlarda temiz içerikli ürünlere ya da termal sulara yöneldim tonik olarak.
  Çok ayrıntılı ve güzel bir yazı olmuş canım benim, ellerine sağlık. Sevgilerimle…❤❤

 3. benim cildimde kuru ve hassas toniklerde genelde daha fazla kurutuyor cildimi

 4. benim cildimde kuru ve hassas toniklerde genelde daha fazla kurutuyor cildimi

 5. Benim de cildim hassas. Her ürünü kullanamıyorum:( Sevgiler…

 6. Benim de cildim hassas. Her ürünü kullanamıyorum:( Sevgiler…

 7. Tonik benim için cilt bakımında en çok yararını gördüğüm şeylerden biri. Cildin yağlı mı ya da kuru mu bilmiyorum ama kuru ya da normalse eğer saf gül suyunu tonik olarak denemeni tavsiye ederim cildi pürüzsüzleştiriyor ve gözeneklerin temiz kalmasını sağlıyor ben çok memnunum.

 8. Tonik benim için cilt bakımında en çok yararını gördüğüm şeylerden biri. Cildin yağlı mı ya da kuru mu bilmiyorum ama kuru ya da normalse eğer saf gül suyunu tonik olarak denemeni tavsiye ederim cildi pürüzsüzleştiriyor ve gözeneklerin temiz kalmasını sağlıyor ben çok memnunum.

 9. Güle güle kullan canım?

 10. Güle güle kullan canım?

 11. Ben de bu üç etkili ürünlerden temizleme sütünü kullanmış, memnun kalmıştım 🙂

 12. Ben de bu üç etkili ürünlerden temizleme sütünü kullanmış, memnun kalmıştım 🙂

 13. Ben tonik çok farklı markaların kullanmıştım mesela Avene in içerisinde pudra olan bir toniği vardı benzeri de Essence in pudralı toniğiydi ama artık satılmıyor bloğumdaki linki okumak istersen şuydu http://kozmetikpsikolojisi.blogspot.com.tr/2015/05/avene-cleanance-lotion-toner-vs-essence.html
  şuan yüzümü Limonian gözenek bakımı temizleyicisiyle yıkayıp Rosense'nin gül suyu ile siliyorum 🙂

 14. Ben tonik çok farklı markaların kullanmıştım mesela Avene in içerisinde pudra olan bir toniği vardı benzeri de Essence in pudralı toniğiydi ama artık satılmıyor bloğumdaki linki okumak istersen şuydu http://kozmetikpsikolojisi.blogspot.com.tr/2015/05/avene-cleanance-lotion-toner-vs-essence.html
  şuan yüzümü Limonian gözenek bakımı temizleyicisiyle yıkayıp Rosense'nin gül suyu ile siliyorum 🙂

 15. bende bu sıralar bu toniği kullanıyorum ve verdiği hissi, yani temizlik hisini seviyorum ama gözenek sıkıştırmada daha bir etkisini görmedim… bu arada gözenek sıkıştıran tonik bulduğunuzda banada haber vermeyi unutmayın, sevgiler…

 16. bende bu sıralar bu toniği kullanıyorum ve verdiği hissi, yani temizlik hisini seviyorum ama gözenek sıkıştırmada daha bir etkisini görmedim… bu arada gözenek sıkıştıran tonik bulduğunuzda banada haber vermeyi unutmayın, sevgiler…

 17. Benim de cildim hassas cyrene alkolsüz toniklerini denemeyi düşünüyorum aslında bunu denemedim 🙂

 18. Benim de cildim hassas cyrene alkolsüz toniklerini denemeyi düşünüyorum aslında bunu denemedim 🙂

 19. Tabii ki canım birbirimizi haberdar edelim, teşekkürler güzel yorumun için ?

 20. Tabii ki canım birbirimizi haberdar edelim, teşekkürler güzel yorumun için ?

 21. Maalesef karma ? Tavsiyen için çok teşekkür ederim ??

 22. Maalesef karma ? Tavsiyen için çok teşekkür ederim ??

 23. Canım çok teşekkür ederim faydalı yorumun için ? Termalleri ben de merak ediyorum tavsiye edebileceğim bir ürün varsa paylaşırsan sevinirim ???

 24. Canım çok teşekkür ederim faydalı yorumun için ? Termalleri ben de merak ediyorum tavsiye edebileceğim bir ürün varsa paylaşırsan sevinirim ???

 25. tonik olarak bende bir markayı sahiplenemedim maalesef benimde cildim karma ve hassas ,bir çoğunda yanma ve kızarıklık oluyor ondan dolayı bulabilirsen esansız gül suyu tercih ediyorum ama bir üst yorumdaki termal su olayını bende araştıracağım..
  sevgiler…

  http://blogdakicin.blogspot.com.tr/

 26. tonik olarak bende bir markayı sahiplenemedim maalesef benimde cildim karma ve hassas ,bir çoğunda yanma ve kızarıklık oluyor ondan dolayı bulabilirsen esansız gül suyu tercih ediyorum ama bir üst yorumdaki termal su olayını bende araştıracağım..
  sevgiler…

  http://blogdakicin.blogspot.com.tr/

 27. Burun üzerindeki siyah gözeneklere etkisi ne derece fikrini almak istedim .Mutlu yıllar.

 28. Burun üzerindeki siyah gözeneklere etkisi ne derece fikrini almak istedim .Mutlu yıllar.

 29. Bir ara başka bir markanın kullandım toniğini ama biraz üşengeç,tembel bir kadınım bakım konusunda sanırım.Onu sür,bunu çıkar…Ayyyy yok yapamadım.Temizleme jeliyle yıka,çık gece anti-aging krem sür yat 🙂 Üründen memnun kaldıysan ne mutlu,güle güle bitir inşallah 🙂

 30. Bir ara başka bir markanın kullandım toniğini ama biraz üşengeç,tembel bir kadınım bakım konusunda sanırım.Onu sür,bunu çıkar…Ayyyy yok yapamadım.Temizleme jeliyle yıka,çık gece anti-aging krem sür yat 🙂 Üründen memnun kaldıysan ne mutlu,güle güle bitir inşallah 🙂

 31. benim için tonik vazgeçilmez bunu da denedim ama sanırım çok beğenmemişim ki almadım yeniden.. favorim bioderma veya yves rocher şimdilik..

 32. benim için tonik vazgeçilmez bunu da denedim ama sanırım çok beğenmemişim ki almadım yeniden.. favorim bioderma veya yves rocher şimdilik..

 33. Yeni bloguma sizi de bekliyorum. Umarım yardımlarınızı esirgemezsiniz..

 34. Yeni bloguma sizi de bekliyorum. Umarım yardımlarınızı esirgemezsiniz..

 35. Bu ürünü bir şişe olmak üzere kullanmıştım. İnanılmaz memnun kaldım. Hiçbir sorun da yaşamamıştım canım. Hatta verdiği kadifemsi hissiyata da bayıldım <3
  Başka ürünler deneyimleyebilmek adına (ve elimde de başka ürünler olduğu için) tekrar satın almadım. Tekrar alınabilir bir ürün benim için <3

 36. Bu ürünü bir şişe olmak üzere kullanmıştım. İnanılmaz memnun kaldım. Hiçbir sorun da yaşamamıştım canım. Hatta verdiği kadifemsi hissiyata da bayıldım <3
  Başka ürünler deneyimleyebilmek adına (ve elimde de başka ürünler olduğu için) tekrar satın almadım. Tekrar alınabilir bir ürün benim için <3

 37. Bakalım termal su bize iyi gelecek mi deneyimlerini paylaşırsan sevinirim, sevgiler ?

 38. Bakalım termal su bize iyi gelecek mi deneyimlerini paylaşırsan sevinirim, sevgiler ?

 39. Onları da bir araştırayım o zaman teşekkürler ☺

 40. Onları da bir araştırayım o zaman teşekkürler ☺

 41. Bende de aynı üşengeçlik var sanırım bunun da bittiğini göremeyeceğim ?

 42. Bende de aynı üşengeçlik var sanırım bunun da bittiğini göremeyeceğim ?

 43. Çok sık kullanmadığım için böyle bir net gözlemim olmadı, sevgiler?

 44. Çok sık kullanmadığım için böyle bir net gözlemim olmadı, sevgiler?

 45. Memnun kaldığına sevindim canım evet biz bloggerların tek bir ürün kullanabilme durumu yok ?

 46. Memnun kaldığına sevindim canım evet biz bloggerların tek bir ürün kullanabilme durumu yok ?

 47. Ambalajı büyük sıkıntıymış. Pek emin olamadım aslında gül suyu kullanıyorum ama teşekkürler yine de <3

 48. Ambalajı büyük sıkıntıymış. Pek emin olamadım aslında gül suyu kullanıyorum ama teşekkürler yine de <3

 49. Merhabalar hüzün sarısı blog keşif etkinliğinden geliyorum, banada beklerim 🙂
  sevgiler 🙂

  yenilenmeprojesi.blogspot.com.tr

 50. Merhabalar hüzün sarısı blog keşif etkinliğinden geliyorum, banada beklerim 🙂
  sevgiler 🙂

  yenilenmeprojesi.blogspot.com.tr

 51. Gül suyunu çok duyar oldum, düşündüklerim arasında yerini alsın o zaman 🙂

 52. Gül suyunu çok duyar oldum, düşündüklerim arasında yerini alsın o zaman 🙂

 53. Loreal'in üç etkili toniğinden ilk başlarda çok sevmiştim ama kokusu inanılmaz ağır gelmeye başladı. Benim de cildim kuru yeliz'im ve cildimde herhangi bir iriteye neden olmamıştı. Ambalaj kısmında kesinlikle çok haklısın, öpüyorum çok canım arkadaşım <3 :))

 54. Rica ederim canım benim faydalı olmasına sevindim :*

 55. Her gün olmasa da hafta de en az 3-4 gün sabah akşam tonik kullanıyorum. Şu an Ecowell kullanıyorum, organik ve içeriği temiz ayrıca makyajımı temizleme suyu ile silip jel ile yıkayıp temizlediğimi sanırken toniklerken makyaj kalıntıları görüyorum. Son temizlik için şart yani. Bir çok markanın toniğini kullandım ama aklımda Avene'in toniği kaldı bir de Ecowell.

 56. denedim ama biodermaya geri döndüm fovorimm 🙂 :*

 57. ambalaj konusunda cok haklısın Yelizcim, bi loreal bi diadermine bu misel ve tonik ürünlerinin ambalajlarını değiştirse şahane olacak:D emeğine sağlık <3

 58. Bende Bb krem kullanıyorum sadece sonrasında yüzümü temizleme ihtiyacı hissettiğimde sadece bu ürün yeterli kalır mı acaba ?

 59. Ayy yok öyle olmuyor aldın mı bitirme arzusu oluyor o zaman da 🙂 Biter biterrrr 🙂

 60. Öncesinde temizleme sütü kullansanız daha iyi bence hem nemlendirmiş de olursunuz 🙂

tr_TRTurkish