Loreal Paris Botanicals Fresh Care Lavantalı Maske


Merhabalar herkese,

Bu yazımda bir süredir saç bakımında kullandığım Loreal Paris Botanicals Fresh Care Lavantalı Maske’den bahsedeceğim.

İçeriğinde lavanta yağı, soya ve hindistan cevizi yağı bulunan bu maske benim gözde ürünlerim arasında yer almayı başardı. Şimdi öncelikle ürünün özelliklerine değineceği sonrasında ise bendeki etkilerini yorumlayacağım. Loreal Paris’in “Lavanta Hassas Terapi” mottosu ile çıkardığı Loreal Paris Botanicals Fresh Care Lavantalı Saç Bakım Maskesini tercih etmemdeki en önemli sebep slikon içermemesi ve doğal özlerden üretilmesi oldu. Kuru ve boyalı saçlara sahip biri olarak maskeler olmazsa olmazlarımdan biri… Saçımı onarırken hem de içeriği ile zarar vermeden besleyen bu ürünü şampuanlamadan sonra ıslak saçıma uyguluyorum. Bekleyebildiğim kadar bekletiyorum genellikle bu süre 5-10 dakika oluyor. Sonrasında saçlarımı iyice duruluyorum ve gelsin suda yağ gibi akan yumuşacık saçlar. İşte saçlarımı yıkarken en sevdiğim his tam da bu oluyor. Üründen çok az miktarda almanız bile saçınıza yetiyor, dolayısıyla bereketli ve uzun süre gidecek bir ürün. Watsons mağazasında 30 TL civarında indirimli fiyattan edinmiştim.

Lavanta kokusunu genel olarak çok severim. Oda kokusu, duş jeli gibi ürünlerde de tercih ederim. Ben de temiz ve ferah bir his uyandırırken aynı zamanda da rahatlatıcı bir etkisi olduğunu gerçekten fark ediyorum. Benim gibi lavanta kokusunu sevenler Loreal Paris Botanicals Fresh Care Lavantalı’dan rahatsız olmayacaktır. Aslına bakarsanız koku hassasiyeti olanları bile olumsuz etkilemeyeceğini düşünüyorum çünkü çok baskın, rahatsız edici bir yoğunlukta değil. Ürünü haftada 2 kez uyguluyorum ve sonrasında daha canlı, nemli ve kolay şekil alan saçlarım oluyor. Aslında bana kalsa her yıkamada kullanmak isterim ama araştırdığımda saç maskeleri kuvvetli bir bakım yaptığı için sürekli kullanımının saçları yorduğunu okudum. Sizin bu konuda fikirleriniz neler, saç maskelerini nasıl kullanıyorsunuz?

Loreal Paris Botanicals Fresh Care serisini denediniz mi? Düşünceleriniz neler oldu? Yorum olarak belirtirseniz çok mutlu olurum.

Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Blogumun sağ tarafında bulunan kısımdan abone olarak yeni yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Sevgiler 🙂

Bir Yorum Yazın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 Yorum Var

  1. As usual interesting! Thanks for the post)

  2. ilk fırsatta bakacağım 🙂

  3. Birsen Akyol - :

    Merak ettiğim bir ürün doğrusu 🙂

  4. Benim gibi üşengeç biri için saç maskeleri biraz uzak görünüyor :))))

  5. ben de loreal’in baika bir saç maskesini kullanıyorum ama bu da merak ettiğim ürünler arasında 🙂

tr_TRTurkish