Listerine Zero Ağız Bakım Suyu Görüşlerim


Merhaba herkese,

Ağız bakımının son derece önemli olduğu aşikar. Ben de şöyle bir sorun var ki ağız bakımını işkence haline getirebiliyor. Diş macunu ve çalkalama sularının içeriğinden mi nedir dişlerim çok hassas ve bu hassasiyet artıyor. Diğer problem ise dilim, özellikle uç kısmı çok hassas ve hemen yanma başlıyor.

Mesela portakal gibi ekşi meyve yediğimde de dilimin ucu sızlıyor ve aft gibi şişlik olabiliyor.

Diş fırçalarken yanma sorununu çok yaşadığımdan uzun süre devam edemiyorum ve kısa kesiyorum. Aslında uzmanlar 2 dakika boyunca fırçalamayı önerse de maalesef bu süreyi tamamlayamıyorum.

Diş macununda hassaslığı ve yanmayı azaltan bir ürün kullanıyorum, yazısına “Fikri Mühim Paradontax Diş Macunu Deneyimim” buradan ulaşabilirsiniz.

Ağız çalkalama suyuna gelince bu kısım benim için daha zor oluyor. Kullandığımda daha rahat hissediyorum ve daha komple temizlik sağladığını düşünüyorum. Daha önce Listerine white ürününü almış ama kullanamamıştım. Daha sonra ise Listerine Zero Ağız Bakım Suyu ürününe rastladım. Özelliği daha hafif nane tadı ve alkolsüz olması… İyi ki de alıp denemişim diyorum.

Ürünün içerik bilgisi şu şekilde:

 • Daha hafif bir tattadır.
 • İçerdiği florür sayesinde diş minesini güçlendirmeye yardımcı olur.
 • Ağız içinde hijyen sağlayarak plağı azaltır ve önler.
 • Uzun süre ferah bir nefese sahip olmanızı sağlar
 • Esansiyel yağ ve florür içeren bir ağız bakım ürünüdür
 • İçeriğindeki özel esansiyel yağlar: Timol, Ökaliptol, Mentol, Metil salsilat

Ürünün bendeki etkilerine gelirsem;

Gerçekten hafif naneli olması ve alkol içermemesi rahatlıkla kullanabilmemi sağladı. Ne olur ne olmaz diye önce küçük boyunu aldım, beğendiğim için büyük boyuna geçerim. Az miktarda kullansam bile yeterli geliyor, ağzı hemen ferahlatıyor.

Uzun süre giden Listerine Zero Ağız Bakım Suyu indirimli dönemlerde daha uygun fiyata alınabilir, takip etmenizi öneririm. Benim gibi dişinde ve ağzında hassasiyet, yanma gibi şikayetleri olan ama ağız çalkalama suyu kullanmak isteyenler için doğru bir tercih olacağını düşünüyorum.

Sizin favori ağız bakım suyu ürününüz hangisi, bu ürünü kullandınız mı? Yorumlarınız neler? Paylaşırsanız memnun olurum.

Sevgiler 🙂

Bir Yorum Yazın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 Yorum Var

 1. Zeroyu ben çok sevdim diğerleri çok yakıyor ağzımı. Ağız bakım suyu kullanmak ağız ve diş sağlığı açısından önemli sadece diş fırçalamak yetmiyor çünkü.

 2. Banyoda duruyor aslında madem bu kadar faydalı kullanayım, tembellik etmeyeyim:)
  Emeğine sağlık, çok teşekkürler:)

 3. Diş sağlığı için ağız bakım sularının da ihmal edilmemesi lazım aslında.Oral B / Complete favori demeyelim de düzenli kullandığım diyelim…

 4. Bende kullanıyorum bu ürünü her zaman değil içinde florür içermesinden dolayı bana dokanıyor ,haşimato hastalığım var ona iyi gelmiyor.Ama arada kullınırım bir kaç gün o ferahlık gidiyor bende ve beyazlığı koruyor.

 5. Ağız bakım sularını çok severek kullanıyorum ben de 🙂

 6. Listerine ürünlerini ben de çok seviyorum 🙂

 7. Listerine ben de severek kullanıyorum. Tavsiye ederim. Bu arada diş ilgi veya diş eti hassasiyeti yaşayanlara “beyaz çay ve oolong çayı” içmelerini de öneririm.

 8. Listerin ürünlerini düzenli değil ama ara sıra kullanıyorum. Bizim evdeki ergen neredeyse bir şişeyi 3 günde tüketebilme eğiliminde olduğu için… Daha fazla olaya sebebiyet vermemek için almamayı tercih ediyorum 🙂

 9. agız bakım urunu hıc kullNmadım, ama kullanılabılır dıye dusunmkteyım

 10. Kelebek Etkisi - :

  Baska bir cesidi agzimi yakmıştı bu daha hafifse bir deneyeyim sagol canim

 11. Ben ağız bakım suyu pek kullanmadım, önceleri çok diş macunu değiştiriyordum bazen de ağız bakım suyu kullanıyordum, açıkçası ağız bakım suyunun pek faydasını görmedim 🙂 Şimdi ise Paradontaxı kullanıyorum, diğer diş macunlarından kat kat daha kaliteli ve faydalı, ağız bakım suyuna da hiç gerek kalmıyor bence çok memnunum 🙂

 12. bende diğerinin aşırı naneli olmasından dolayı çok severek değil ilaç gibi kullanıyordum. Bir de bunu denemeliyim

 13. Listerin’i ben de severim.Bir süredir kullanmıyordum,kullanayım yine 🙂

tr_TRTurkish