Golden Rose Eyebrow Powder 105 Numara


Merhaba herkese,

Kaşların kusursuz görünmesi yüz güzelliğinde olmazsa olmazlardan… Dolayısıyla kaşların güzel durmasına da önem vermek gerekiyor. Benim kaşlarım normalden çok daha fazla kalınlıkta, dolayısıyla inceltmek şart oluyor 🙂 Kaşlarımı doldurmak için ise Golden Rose kaş farını kullanıyorum.

Her ne kadar kalın ve çabuk uzayan kaşlara sahip olsam da kaş dökülmesi sorunuyla da sıkça karşılaşıyorum. Ayrıca dökülen yerlerden yeni kaşların çıkmaması da sinir bozucu oluyor.

Kaş dökülmesinin pek çok sebebi olduğu gibi ben en önemlisinin stres olduğunu düşünüyorum. En azından bende bu şekilde oluyor, elimi sürdüğüm anda da kopup dökülüyor. Kaşlarda oluşan boşluk o kadar kötü duruyor ki kaşın şekli güzel bile olsa bu durumda fark etmiyor.

Kaşlardaki boşlukların kapanması için kaşların yeniden çıkmasını beklemek uzun zaman alan bir durum. Çeşitli yağ bakımlarıyla hatta sadece kaşa özel olarak üretilen ürünlerle kaşların yeniden çıkması ve sağlıklı olması mümkün oluyor. Tabii ki kaş bakım süreci uzun olduğu için geçici arayışlara yönelmeyi tercih ettim. Şu da bir gerçek ki bakıma da kısa zamanda başlamam lazım.

Golden Rose Eye Brow Powder 105

Not: Hafif tozutma problemi var ama bence normal seviyede, görmeniz için temizlemeden fotoğrafı çektim.

Kaşları doldurmak için geçici çözümler arasında kaş farı, kalemi, maskarası gibi pek çok alternatif bulunuyor. Başlarda kaş kalemi kullanıyordum fakat kaş diplerine sürdükçe kaşlarım dökülüyordu her ne kadar yumuşak uçlu kaş kalemleri kullansam da sonuç değişmiyordu. Bazen elimle düzelttiğimde bile dökülen kaş diplerimde kaşıntı da oluyor.

Daha sonra kuaförüm kaş kalemlerinin kaşları döktüğünü bu nedenle far kullanmamı önermişti. Ben de daha sonra kaş farı kullanmaya başladım, oldukça memnun kaldım. Hala ihtiyaç duyduğum zamanlarda kaş farı kullanıyorum, kaşlarımın şeklinin sabit durması için ise üzerinden kaş maskarası sürüyorum.

Kaş farı kullanırken rengin çok koyu olmamasına dikkat etmek gerekiyor. Aksi durumda oldukça koyu ve kalın kaşlarla karşılaşılıyor, çok da kötü görünüyor.

Daha önce Golden Rose Eyebrow Powder 106 Numara kullandım. Şimdi ise saçlarımı açıp kızıla çevirdiğimden Golden Rose Eyebrow Powder 105 Numarasını kullanmaya başladım.

Peki siz kaşlarınızı doldurmak için hangi ürün çeşidini tercih ediyorsunuz. Benimle aynı sorunu yaşayan var mı? Yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.

Sevgiler.

Bir Yorum Yazın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

24 Yorum Var

 1. Benim de kaşlarım çok dökülüyor. Ben de bu tür kalem ya da far kullanma alışkanlığı bir türlü oluşmadı. Ara sıra daha güzel görünmek için kullanmak güzel.

 2. ben kaş rimelli kullanıyorum ve memnunum , far ve kalemden daha iyi sonuçlar alıyorum. tavsiye ederim …

 3. Kaşlarımın rengine uygun bir far hala ben bulamadım. Denemelerim sürüyor 🙂 Kaş farı olmazsa olmaz.

 4. Kaş kalemi kırıyor kaşları çok fazla döküyor. Bende o yüzden kaş farı kullanıyorum. Güle güle kullan ☺️

 5. benim de kaşlarım arasında ciddi boşluklar var. Ben mac kaş rimeli kullanıyorum, oldukça da memnunum.
  bir de kalem kullanıyordum ama artık kullanmayacağım..

 6. Bendede kaş dökülme sorunu oldukça fazla 🙁 Ben kaş pomadı ve sabitlemek içinde kaş jeli kullanıyorum. Kaş farıyla pek aram yok 😀

 7. Kaş kalemleri kaşları gerçekten döküyorlar.Buna rağmen çok sert bulmadığım Golden Rose kaş kalemini kullanmadan edemiyorum…

 8. Bu ürün de güzelmiş, ben de kaş farlarını seviyorum. Her ne kadar acelem olduğunda renkli kaş maskarasının kullanımı daha kolay gelse de. Ben de Note’un farlarından birini kullanıyorum ve çok memnunum. Sevgiler, ah bu kaşlar 🙂

 9. Kaş farını hiç denemedim.Denemek gerek 🙂

 10. nesin blogu - :

  bende sürekli kaş farı kullanırdım en sonunda gidip kaş kontürü yaptırdımm :))

 11. kaş ürünü kullanmıyorum ama çok güzel anlatmışsın canım, ihtiyacım olduğunda denemek isterim 🙂

 12. İnstagram da numarasını yazmamışsın.Bendeki 105 yazmıştım.Pişti olmuşuz 🙂

 13. Güzel tavsiyen için teşekkürler ?

 14. Kaş kalemleri kaşları çok döküyor cidden, ben de sıklıkla dökülme yaşıyorum bitanem. O yüzden kaş farları favorim 🙂

 15. Güle güle kullan canım?

 16. almayı düşündüğüm ürünlerden

 17. Harika bir yazı olmuş. Bende farlardan kullanıyorum genellikle yada hiç kullanmıyorum. Bence genetik ya kaşlar. Bizim anne tarafının kaşları öyle kalın ki

 18. Renk güzel görünüyor bende wetn wild den vazgeçemiyorum ☺️

 19. Ben en çok wetnwild kaş kitini seviyorum cano <3
  İçinde cımbızı aynası wax ve kaş farı var ^^

 20. Ben de microblending yapmıştım ama sanırım artık kaş farına tekrar dönüş yapacağım, silinmeye başladı zira…

tr_TRTurkish