Colgate Optik Beyaz Diş Macunu İncelemem


Merhabalar,

Bugün sizlere uzun süredir kullandığım diş macunundan bahsedeceğim. Yazısını hazırlamanın zamanı geldi de geçiyordu bile 🙂

Colgate Optik Beyaz Diş Macunu, yıllardır favori diş macunu ürünüm oldu diyebilirim. Arada farklı ürünler denesem de vazgeçilmezim oldu, hatta indirimde stokladım.

Öncelikle sigara, çay ve kahveyi sık tüketmediğimi söylemeliyim. Çikolata ya da şekerlemeler ise maalesef vazgeçilmezlerim, şimdi daha azaltsam da dişlere verdikleri zararı bilmeyen yoktur. Dişlerimi genellikle sabah ve akşam olmak üzere 2 kez fırçalıyorum, arada 3’e çıkarttığım oluyordu fakat diş etlerim hassas olduğu için kanıyordu. 

Colgate optik beyaz diş macunu


Bembeyaz dişlere sahip olmayı kim istemez ki, Colgate Optik Beyaz diş macununun bu vaadi yerine getirdiğini düşünüyorum. Daha önce diş beyazlatma ürünlerini denemiştim fakat hiç tavsiye etmiyorum. Dişlerimde hassasiyet oluşmuştu ve aşınmalar vardı, bu yüzden dişlerini beyazlatmak isteyenlerin bir doktor kontrolünde işlem yaptırmalarını tavsiye ederim. Kişisel düşüncem ve deneyimlerim sonucuna göre evde yapılmak için piyasaya sunulan beyazlatıcı set ürünleri kesinlikle önermiyorum.

Colgate Optik Beyaz diş macununu ilk olarak reklamda görmüştüm, 1 haftada 1 ton daha beyaz dişler vaat ediyordu. Colgate güvendiğim bir marka olduğundan denemekten zarar gelmez dedim ve aldım, iyi ki de almışım. Dişlerimi doğal beyazlığa kavuştururken hiçbir aşınma ya da hassasiyet ile karşılaşmadım. Daha sonradan farklı çeşitleri de çıktı, onları da denedim. İçindeki tanecikler dişin güzel temizlenmesini sağlarken taze nane kokusuyla da uzun süreli ferahlık veriyor. Tabii ki reklamdaki gibi bembeyaz dişler yaratmıyor ama zaten bu durum tüm ürünler için geçerli, sanırım sadece diş hekiminin yaptığı beyazlatma işlemlerinde buna ulaşılabilir. Beyazlatma işlemlerinin fiyatları gerçekten yüksek ve çok sarı, rahatsız olduğum dişlerim bulunmadığından gerek duymadım, bu macun bana yeterli geliyor.

Colgate Optik Beyaz diş macununun fiyatı genellikle 15 TL. Pek çok yerde satılıyor, Gratis ve Watsons mağazaları da buna dahil. Hatta çok güzel kampanyalar, indirimler yapılıyor. Bu sayede çok daha uygun fiyatlara almış oluyorsunuz, 2 kutuyu tek fiyata bile getirdiğiniz oluyor. Benim son alışımda Watsons’ta güzel bir kampanya vardı, yanında Note marka ruj hediye ediyordu.

Sizin favori diş macununuz hangisi? Colgate Optik Beyaz deneyip memnun kalanlardan mısınız?

Bir Yorum Yazın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

30 Yorum Var

 1. Gule gule kullan canim ☺

 2. Bu macunu biz de bir ara kullandık, memnun kalmıştık Yeliz'cim, ben ofis için hala alıyorum. Uzun zamandır evde Splat kullanıyoruz, ondan da çok memnunuz 🙂

 3. Elimdekiler bitince buna da şans vereyim, aklımda bulunsun. Şu ana kadar benim İpana'nın en son çıkarttığı adını hatırlayamadığım beyazlatıcı diş macunu favorim. Günde 3 kere fırçalamak bana da iyi gelmiyor canım, ben diş hekimlerinin uyguladığı beyazlatıcı yöntemleri de pek doğal bulmuyorum. Eline sağlık 🙂

 4. Kesinlikle katılıyorum.. Ben de kullandım ve çok çok memnun kaldım.. Dişleri gerçekten beyazlatıyor.. Zaman içinde beyazladığını fark ediyor insan.. Gözle görünür bir etki oluyor.. Yalnız benim de dişlerim hassas olduğu için, kanamalara sebep oluyordu.. Bu yüzden diş macunumu değiştirdim.. Bittikten sonra, yeterli beyazlık göremezsem bu ürüne geri döneceğim sanırım ^^

  Yazın çok hoş olmuş tatlım :* Bloğuma bekliyorum, orada sana sürpriz var 🙂

 5. Splat markasını bu aralar çok görür olduk merak etmiyor değilim :))

 6. İpana'yı ben de kullanmıştım ama bunu daha çok sevdim. Hiç beyazlatma durumum olmadığı için bilemiyorum yöntemlerinin içeriklerini :/ Rica ederim canım faydalı olduysa ne mutlu bana :))

 7. Çok heyecanlandım şimdi geliyorum hemen :)) Beğenmene sevindim tatlım :*

 8. Biri dişleri aşındırdığını söylemişti korkup almadım o yüzden

 9. Ben bir sıkıntı yaşamadım ama tabii ki her diş farklı olabiliyor :/

 10. Gayet güzel bir dis macunu canım sende güle güle kullan 🙂

 11. Favorim splat onları kullandıktan sonra hiç bir marka ile rahat edemez oldum ?

 12. Bunu bende kullanmıştım hatta kampanyadan 2'li olarak satın almıştım 🙂 Ama dişlerimde ki hassasiyeti etkilediği için bırakmak zorunda kalmıştım :/ yoksa düzgün kullanımda beyazlatıyor :))

 13. Great product 🙂
  I used Collgate 😀
  I follow You – 259-
  http://natalie-forever.blogspot.com

 14. büyük bir beklenti içine girilmezse ufakta olsa br fark yarattığını düşündüğüm benim için ortalama bir üründü. Güle güle kullan.

 15. Bunu denemedim denerim:)
  Canım bazı diş macunlarını uzun süre kullanınca dişleri yıpratıyor malesef her ürünün illa bir yan etkisi oluyor ama kullanmadanda olmuyor çok teşekkürler.

 16. Bu arada takibe aldım beni de takip ederseniz çok sevinirim ^^ yeni bir bloggerım ^^

 17. Evet ben de alıştım bırakamıyorum, diğerleri böyle beyazlatmıyor 🙂

 18. Splat markasının iyi olduğunu çok duyuyorum mutlaka deneyeceğim 🙂

 19. bu diş macununa sosyal medyada çok rastlıyorum ama kullanmadım henüz, colgate'in başka çeşitlerini alıyoruz sanırım.

 20. Umarım kullandığınızda memnun kalırsınız siz de 🙂

 21. Ben bu macunu kullanmış hiç memnun kalmamıştım, iki kutu almıştım bitirmek için baya uğraştım. Maalesef memnun kaldığım bir ürün olmamıştı.

 22. Sonuca üzüldüm diş yapısına göre herkeste farklı etki yapıyor sanırım. Umarım memnun kaldığınız bir ürün bulmuşsunuzdur ?

tr_TRTurkish