Chanel Coco Mademoiselle Parfüm Yorumlarım


Herkese yeni bir haftadan merhabalar,

Parfüm incelemesi yazmayı pek beceremesem de Chanel Coco Mademoiselle parfüm ile ilgili daha çok bilgi ve hislerimden yola çıkan yazılar yazmak istedim. Markayla tanışmam yurt dışından dayımın Chanel No:5 parfüm hediyesi getirmesiyle başladı. Aslında bu kokuyu sevdim fakat günlük hayatta işe giderken bir süre sonra kokusunun ağır geldiğini fark ettim. Aslında geceye daha uygundu yoğun olduğu için, tabii ki gün içinde de bu kokuları sevenler oluyor. Parfümde benim aradığım gerçekten imzam olması işte bu benim kokum diyebilmemdi. Diğer önemli nokta ise kalıcılıktı çünkü beğenerek aldığım birçok parfüm birkaç saat sonra gidiyordu. Chanel’in kalıcılığını bildiğim için araştırmalara başladım ve Chanel Coco Mademoiselle çeşidiyle ilgili çok güzel ve iddialı yorumlara rastladım.

Bunun üzerine Sevil Parfümeri’nin yolunu tutarak denemeye gittim. Esans yoğunluğu en fazla olan parfümler EDP olduğu için tercihim bu yönden yanaydı. Chanel Coco Mademoiselle parfümü sıktığım anda abartmıyorum gerçekten içim eridi ve işte bu dediğim bir koku ilk kez oldu. Satış danışmanı Instanse, Chanel Chance gibi çeşitler de denetse de ben aradığımı bulmuştum ve hiç uzatmadan satın alım aşamasına geçtim.

Chanel parfüm fiyatları gerçekten çok yüksek ve Chanel Coco Mademoiselle 100 ml için indirimlerle birlikte 800 TL ödedim, kozmetikte taksidin kalmasına bir kez daha sövmüş oldum 🙁 Ama gerçekten çok beğendim ve beni uzun süre götüreceği için değer dedim. Daha önceki parfümleri almam fakat istediğim sonucu elde edememem gerçekten daha fazla paranın gitmesine neden olurken bir de mutsuz ediyordu.

Bu kadar konuşmadan sonra bir Chanel Coco Mademoiselle parfümüyle ilgili bilgiler vereyim 🙂

Tepe notasında yani kokladığımız anda burnumuza gelen kokular: Sicilya portakalı, bergamot, Sicilya greyfurtu oluyor. Kalp notaları yani sıktıktan 2-3 saat sonra burnunuza gelen koku: Gül, yasemin, liçi oluyor. Daha sonra tüm gün boyunca üzerinizde kalan yani dip notalarında ise Paçuli, vetiver, vanilya, beyaz misk size eşlik ediyor.

Peki sizin işte bu dediğiniz favori kokunuz hangisi? Chanel Coco Mademoiselle kokusunu hiç denediniz mi? Denediyseniz yorumlarınız neler oldu, paylaşırsanız sevinirim.

Sevgiler 🙂

Bir Yorum Yazın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 Yorum Var

  1. Kokuyu oldukça güzel tarif etmişsin o yüzden insan paraya kıyar alır yani:)) Şaka bir yana oldukça merak ettim. Çok güzel bir koku eminim ,gün boyu kalıcı olması en hoşuma giden yanı oldu.

  2. Chanel No 5 kullanmıştım hediye gelmişti bana da ama çok ağır bir koku. Bu parfümünu hiç denemedim. Fiyatı yükselmiş ama kalıcıysa değer. Iyi günlerde kullan canım ☺️

  3. Bir dönem webde kozmetik ürünleri ve parfümler satmıştım o günlerden aklımda kalan marka olarak güzel ürünleri var

  4. I also find Chanel No. 5 very strong and intense but Coco Mademoiselle is fantastic! I wear it to go to office and to go out on evening too, I find it very versatile.

  5. Denedim mi hatırlamıyorum bunu, Chanel Chance seviyorum, çok da kullandım ama fiyatlar yüzünden bir daha almam sanırım. Güle güle kullan 🙂

  6. Notaları çok güzel ancak artan fiyatlarla bir süre ile elim gitmez ?

  7. chanel coco mademoiselle parfum henüz kullanmadım ama bu kadar güzelse ilk fırsatta bakacağım

  8. Uzun yıllar Channel Allure kullandım. Efsane bir kokuydu

tr_TRTurkish