Bepanthol Cilt Bakım Kremi Yorumlarım


Merhaba,

Bugün size baş yanımdan ayırmadığım bir üründen bahsedeceğim. Bepanthol Cilt Bakım Kremi benim vazgeçemediğim ürünlerden… Peki Bepanthol Cilt Bakım Kremini hangi zamanlarda ve ne için kullanıyorum? İşte hepsinin cevaplarını paylaştım.

Bepanthol kremin su bazlı olması ve alkol, parfüm gibi zararlı maddeler içermemesi özellikle tercih etme nedenim oldu. Eczanelerde satılan bu krem benim yıllardır severek kullandığım bir ürün. İlk başlarda tatillere gittiğimde yanıma çok sık alırdım. Çünkü beyaz tenli olduğumdan güneşte özellikle yüzüm hemen yanıyor ve çok kızarıyor. Haliyle acıyor da işte bu durumda bepanthol krem imdadıma yetişiyordu. Sürdüğüm anda soğuk pansuman yapmış gibi bir rahatlık sağlıyor. Kremi sürdüğümün ertesi günü kızarıklığın normale döndüğünü görürken acıdan dolayı sızlamaları da oldukça azaltıyor.

Bepanthol cilt bakım kremi
Bepanthol cilt bakım kremi sadece yazın değil kışın da soğuktan yanan cildime uyguluyorum. Çok kuru bir cildim olduğundan güzel nem veriyor ve gerginliği alarak yumuşak olmasını sağlıyor. Özellikle çatlayan ellerime ve dudaklarıma uyguluyorum ve çabucak farkını görüyorum. Yani soyulan, tahriş olan ve küçük yaralanmalarda da etkili olduğunu gördüm.

Elinize aldığınızda çok yağlı gelse de cildinize sürdüğünüzde hemen emiliyor. Benim cildim kuru olduğu için de bu durum yaşanıyor olabilir, yağlı ciltlerde nasıl bir etki yapar, yağlandırmayı arttırır mı bilemiyorum. Bepanthol cilt bakımı Pro vitamin B5 ve Dekpanthenol içerdiği için tedavi edici özelliği bulunuyor. Dediğim gibi ciddi olmayan yaralanmalarda kullanılabilir. Ellerim kışın çok çatladığında kanıyor, o zaman da kullandım ve iyi geldiğini deneyimledim.

Tabii ki Bepanthol krem sadece hasarlı ciltleri tedavi etmiyor. Örneğin ben çok soğuklarda cildime uygulayıp dışarı çıktığımda cildimin nemlendiğini ve çatlamadığını gördüm. Bendeki küçük boyu (30 gr) bir de büyük boyu var ama bana bu ürün yeterli geliyor. Çok katı bir yapısı olmadığından az miktarda uygulamak da yeterli oluyor. Tüm vücuda uygulanabilir bir ürün olsa da ben genellikle sıkıntı yaşadığım ya da yaşayacağımı bildiğim kısımlara koruma amaçlı uyguluyorum. Bepanthol kreminin dudaklar için olanı da çıktı ve onu da kullandım, kısa bir zaman içerisinde onu da yazacağım.

Sevgiler 🙂

Leave a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 comments on “Bepanthol Cilt Bakım Kremi Yorumlarım

  1. Çok severek kullandigim bir kremdir evde hep bulunur.

  2. Canım arkadaşımm öncelikle siten hayırlı olsun, bol kişiye ulaşmanı diliyorum 🙂 Bepanthol kremini annem çok seviyor egzaması olduğundan dolayı yanından ayırmıyor. Ama soğuk yanıklarına iyi geldiğini bilmiyordum, elmacık kemiklerim yanıyor bu sıralar deneyeceğim çok teşekkür ederim bitanem <3 :))

    • Canım benim güzel dileklerin için çok teşekkür ederim :* Yazımın faydalı olmasına sevindim canım umarım sen de beklediğin etkiyi görürsün 🙂

  3. Ben de bayılarak kullanıyorum bepantholu. Bu arada yeni tasarımın ve kendi alan adın hayırlı olsun canım benim 🙂