Yaz Makyajında Püf Noktalar


Herkese merhabalar,

Bu yazımda yine bazı faydalı bilgileri derledim. Yaz aylarında olmamız ve sıcakların da etkisiyle yapılan makyajın kalıcılığı da maalesef en aza iniyor.

Kimi zaman çareyi makyaj yapmamakta bulsak da kimi zaman ise farklı çözümler arıyoruz. İşte bu noktada paylaştıklarımın sizler için faydalı olmasını umuyorum.

Makyaj Bazı Uygulayın

Makyajınıza başlamadan önce baz kullanmanız hem de pigmentin cildinize daha iyi yerleşmesini hem de daha kalıcı olmasını sağlar. Nemlendirici özellikli bazlarla cildinizi olası kurumalara karşı savunurken, makyajınızın çok daha pürüzsüz olmasını sağlarsınız.

Waterproof Ürünleri Tercih Edin

Suya dayanıklı (waterproof) ürünleri tercih etmeniz daha dayanıklı ve kalıcı bir makyaja kavuşmanızı sağlayacaktır. Sıcak ve nemli hava sırasında akmaların önüne geçerek kötü görüntünün de önlenmesini sağlayacaktır.

Seçimlerinizi Hafif Makyaj Malzemelerinden Yana Kullanın

Yaz aylarında sıcaklardan dolayı cildimi daha az nefes alır. Hafif makyaj malzemeleri uygularak daha güzel bir sonuç elde edebilirsiniz. Örneğin göz kalemi yerine farları, koyu ton rujlar yerine nemlendirici ya da parlatıcıları seçebilirsiniz.

Sabitleyici Spreylerden Faydalanın

Makyajınızı tamamladıktan sonra, sabitleyici spreyleri sıkarak daha kalıcı sonuç elde edebilirsiniz. Böylece yaptığınız makyaj gün içinde ilk haline daha yakın bir şekilde kalacaktır.

Yaz makyajı için benim ekleyeceklerim bunlar, umarım faydalı olmuştur. Sıcak havalarda sizin hangi konulara önem veriyorsunuz? Yorum olarak paylaşırsanız çok mutlu olurum.

Sevgiler 🙂

Bir Yorum Yazın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 Yorum Var

 1. Tuzsuz Koruk - :

  Göz kapaklarım biraz düşük olduğu için özellikle sıcak havalarda yaptığım göz makyajı her yere bulaşıyor. O yüzden ben göz kapağıma az miktar bir farın altına transparan pudra uyguluyorum. Gerçekten işe yarıyor. Sabitleyici spreyi hiç denemedim. Çok mantıklı mutlaka deneyeceğim 🙂

 2. Cokfaydali bilgiler canim. Sevgiler ?

 3. Sounds really interesting! Thanks for the post, dear)

 4. ben yanımda termal su taşıyorum ve arada bir fıs yetiyor

 5. sahane bir tavsiye tesekkür ederim ?

 6. ben de yazın hele de Antalya’da yaşadığım düşünülürse pek makyaj yapmayı sevmiyorum. Dediğin gibi waterproof ürünler kullanıyorum ve ten makyajından mümkün oldukça kaçınıyorum. sadece göz makyajı ve ruj… Bronz tende hafif bir renklendirme…

 7. Benim gibi yağlı ciltlerde yazın makyaj tam bir çile olabiliyor. Mat baz olmadan yapamıyorum.

 8. Bu sıcaklarda makyaj yapmak sıkıntı .. Gerekmedikçe yapmama ya da çok hafif yapma taraftarıyım ben 😉

 9. Faydalı bilgiler için teşekkürler 🙂 Sıcak havalarda bb krem ya da fondöten sürmeyi hiç sevmiyorum. Genel olarak kullanmamaya çalışıyorum fakat cildimde leke çok olduğu için rahat hissetmiyorum bazen.

tr_TRTurkish