Tırnak Bakımı için 5 Önemli Öneri


Güzel bir günden herkese merhabalar,

Bugün ürün incelemesi dışında faydalı bilgiler konusunda yazı yazmak istedim. Bu nedenle yazımda tırnak bakımında dikkat edilmesi gereken önemli olan noktaları derledim. Bazıları gerçekten bilinen ve bazıları da deneyimlerim üzerine nacizane önerilerim olacak.

1. Temizlik Ürünleri ile Ellerinizi Direkt Temas Ettirmeyin

Mecburen haşır neşir olduğumuz temizlik ürünlerinden cildimizi mümkün olduğunca korumamız gerekiyor. Ev temizlik ürününlerinin içerisinde bulunan kimyasal maddeler hem cildinize hem de tırnaklarınıza büyük zarar veriyor. Dolayısıyla bu ürünlere ellerinizi direkt temas ettirmeyin. Temizlik yaparken, çamaşır ya da bulaşık yıkarken eldiven kullanmayı ihmal etmeyin. Doğal içerikli ürünleri de tercih etmeniz bir alternatif olabilir çünkü kimi kadınlar alışkanlıktan dolayı eldivenle rahat iş yapamıyor. Buna örnek olarak kendi annemi gösterebilirim 🙂

2. Oje Öncesi Mutlaka Koruyucu Ürün Uygulayın

Su bazlı ojeler dışında genellikle ojelerin çoğu tırnağımıza zarar veren kimyasallar içeriyor. Bu nedenle ojeleri tırnaklarınıza direkt temas ettirmemenizi ve öncesinde mutlaka koruyucu baz kullanmanızı öneririm. Ben bu noktaya dikkat ettiğimden bu yana tırnağımdaki değişimleri gerçekten fark ettiğimi belirtmeliyim.

3. Sürdüğünüz Ojeyi Uzun Süre Kullanmayın

Sürdüğünüz oje ne kadar uzun süre durursa tırnaklarınız da bir o kadar hava alamaz. Dolayısıyla sararmaya ve güç kaybederek kırılmaya başlar. Bu nedenle mümkün olduğunca, örneğin 2-3 gün kullandıktan sonra ojenizi çıkarıp tırnağınızı bir gün de olsa dinlendirin.

4. Aseton İçermeyen Oje Çıkarıcılarını Tercih Edin

Asetonlar tırnaklarımıza ojelerden çok daha fazla zarar verir. Bu nedenle aseton içermeyen oje çıkarıcıları kullanmanızı tavsiye ederim. Fiyat olarak biraz daha pahalı olsa da uzun süre giden bir ürün. Bu noktada tırnak sağlığınızı ön plana almanız ileride sorunlar yaşamanızın da önüne geçecektir.

5. Tırnaklarınıza Rutin Olarak Bakım Yapmayı Unutmayın

Her şeyde olduğu gibi tırnaklarımızın da bakıma ihtiyacı olduğunu unutmamak gerekir. Düzenli olarak yağ bakımları ya da tırnak bakım kremlerini kullanabilirsiniz. Limon içinde tırnaklarınızı bekletmek de sararmaları önleyerek güçlenmesini sağlayacaktır.

Umarım faydalı bir paylaşım olmuştur. Görüşlerinizi, hatta yazmamı istediğiniz konular varsa onları yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sevgiler.

Bir Yorum Yazın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 Yorum Var

  1. Şu temizlik ürünlerine direkt temas meselesi beni bozuyor. Eldivenle çalışamıyorum. Kötü bir huy ama küçüklükten kalma bazı alışkanlıklar maalesef değişmiyor. Eldiven kullananlara hastayım 🙂

  2. Sounds really interesting) Thanks a lot for sharing!

  3. Tavsiyeler için teşekkürler canım.

  4. Biraz bitkisel yağ, limon ve tuz ile yapılan karışımda hem ellere peeling görevi görüyor hemde tırnakları besliyor. Aklında olsun 😉

  5. Thanks for the interesting post! Have a nice weekend)

  6. ben de eldiven kullanamayanlardanım. aslında ne kadar önemli. Aseton içermeyen oje çıkarıcı için önerin var mı?

  7. aseton içermeyen oje çıkartıcı doğru bir tercih aslında ama simli ojeleri geçtim biraz koyuca renkli bir ojeyi bile çıkartmıyorlar maalesef .-((

  8. Benim yapabildiğim kesim,törpüleme bir de kütikül yağ kullanmak :)))))

  9. Yaz sonu blog keşif etkinliğindennn geliyorummm:)

tr_TRTurkish