Suncoat Su Bazlı Oje Yorumlarım


Merhaba herkese,

Bu yazımda uzun zamandır merak ettiğim ve deneyimlediğim bir ojeden bahsetmek istiyorum. Suncoat Su Bazlı Oje’nin simli tatlı bir turuncu rengini seçtim. Normal ojelerde bilirsiniz ki simlileri çıkarmak bir hayli zor. Çok sevsem de çıkarma işlemindeki zorluklarla uğraşmamak için alıp sürmüyorum. Ben de su bazlı oje olduğundan ve kolayca çıkarıldığından böyle bir seçim yapmış oldum.

Öncelikle su bazlı ojelerden bahsetmek istiyorum. İçerisinde zararlı maddeler bulunmadığı için tırnağa herhangi bir zarar vermiyor. Hamilelerin kullanılmasında bile bir sorun olmayan su bazlı ojeleri çıkarmak da bir hayli kolay. Bu ojeden edinmeden önce aklımda bir soru vardı o da ojenin günlük hayatta bir yerlere sürtünerek kolayca çıkabileceğiydi. Öyle de oldu, çantamdan bir şey alacakken ve ya bir yere değdiğinde uçlardan hemen çıkmaya başlıyor.

Yumuşak olduğundan ucu az çıksa da hemen soyma istediği uyandırıyor çünkü cildime değiyor ya da bir yerlere takılıyor. Üzerinden koruyucu sürülürse daha kalıcı olacağı doğru, fakat bu kez de tırnakların hava alma durumu ortadan kalkmış olacak ve ojenin de amacının anlamı kalmayacak. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz, su bazlı ojeleri hiç denediniz mi?

Yorumlarınızı bırakırsanız sevinirim, çok merak ediyorum. Tırnakları ılık suyun altında biraz beklettikten sonra soyarak tırnaktan çıkarılması öneriliyor. Bu şekilde yaptım fakat yine de tırnaklarımda yıpranma olduğunu gözlemledim. Kurumuş beyazlıkların olduğu bir görüntü ve sertlik vardı, daha sonra kremleyince kayboldu. Kısacası ben su bazlı ojelerle anlaşamadım, tekrar almayı da düşünmüyor. Belki hamilelik dönemlerinde oje sürmek isteyenler için uygun bir tercih olabilir.

Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur. Blogumun sağ tarafında bulunan “Abone Ol” kutucuğu sayesinde yeni yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Sevgiler.

Bir Yorum Yazın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 Yorum Var

  1. Canım kesinlikle seninle aynı fikirdeyim su bazlı ojeler çok çabuk soyuluyor. Ben tek çaresinin ojeden önce base coat sürmek olduğunu keşfettim. Ama aksi takdirde ertesi gün bile kenarlardan soyuluyor 🙁

  2. Ben denemedim.Simli ojelere biraz mesafeliyim.Ama zaten kendiliğinden çıkıyormuş sorun yok :))) Kullanmayı düşünmem her halde 🙂

  3. ben çok kullanışlı olduklarını düşünmüyorum

  4. hiç kullanmadım ama merak ediyordum, uçlarda sürekli bozulma yaşanıyorsa denemeyi de düşünmem 🙂

  5. Hiç kullanamadım desem. Pratik ve kullanışlı değil

  6. keşke temiz içerikli ve kalıcı ojeler üretilse 🙂 hemen soyulduğu için benim açımdan hiç kullanışlı olmadı. Tüm gün iş yaparken, bilgisayarda yazı yazarken vs. hemen uçlarından kalktı 🙁

  7. Kelebek Etkisi - :

    Cabuk cikmasi iyi olmamis ama rengi harika❤

  8. Ben denemedim ama merakta etmiyor değilim:)

tr_TRTurkish