Sephora Göz Makyaj Temizleyici Görüşlerim


Merhabalar,

Herkese mutlu bir hafta dilerim.

Bu yazımda maalesef beğenmediğim bir üründen bahsedeceğim. Genel olarak yazdığım ürünlerde benim için artı ve eksi yanları neler ise onları yazıyorum.

Bazı ürünler ise beklentimi hiç karşılamıyor ve çöp kutusunu boyluyor. İşte onlardan biri de Sephora Göz Makyaj Temizleyici oldu. Nedenlerini detaylıca açıklayacağım.

Sephora’da deneme boyunu 15 TL’ye bulduğum bu ürünü hemen aldım. Beklentim oldukça yüksekti ama hayal kırıklığına uğradım. Sephora suya dayanıklı göz makyaj temizleyicinin hassas gözlere uygun olduğu, ultra nemlendirici içerdiği ve kirpikleri güçlendirmek için özel kompleksler içerdiği yazıyor.

Pamuğa az ürün dökeyim derken hemen emdiğini gördüm ve daha fazla dökmeye başladım. Aslında ürünün çok yoğun bir katılıkta olduğunu fark ettim ve inanılmaz yağlı geldi. Göz makyajımı temizlerken ellerim gözlerimde kayıyordu. Ben de sonrasında üzerinden bebe şampuanıyla göz çevremi yıkayarak rahatlattım. Çok yağlı olması göz altımda beze çıkarma ihtimalini arttırıyor ve ben de zaten memnun kalmadığım için kullanmayı bıraktım.

Daha önce farklı bir markanın ürününü almış ve aynı yağlandırma durumunu yaşamıştım. Neyseki göz altımda çıkan yağ bezesi daha sonra kaybolmuştu da rahatlamıştım.

Aşırı yağlı olmasının dışında, koyu kıvamda olduğundan dolayı mı bilmiyorum ama maskarayı çok da rahat çıkartmadı. Suya dayanıklı maskara kullanmadığım halde temizlerken zorlandım ve uğraştım. Bu sebeple çok fazla ovalamaktan kirpiklerim de döküldü.

Hassas olan gözlerime bir zararının dokunduğunu görmedim, sadece dediğim gibi fazla ovalama yaptığım için geçici bir kızarıklık oldu.

Ürünün ambalajı ve kapağının sıkı olması yanınızda taşımayı kolaylaştırıyor. Ben de bu duruma aldandım hem de Sephora’nın genel olarak ürünlerini beğenirim. İşte her ürün her cilde ve beklentilere olumlu yanıt veremeyebiliyor. Benim deneyimim bu şekilde olumsuz oldu, başka kullanan kişilerden beğenenler de elbette olmuş olabilir.

Peki siz Sephora Göz Makyaj Temizleyici ürününü kullandınız mı? Yorumlarınızı benimle de paylaşırsanız mutlu olurum. Ayrıca favori göz makyaj temizleyici ürününüzü de yazarsanız sevinirim, hangisi merak ediyorum.

Hepinize kucak dolusu sevgiler 🙂

Leave a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 comments on “Sephora Göz Makyaj Temizleyici Görüşlerim

 1. Bu makyaj temizleyicileri hiç sevemedim ben. En iyi markalardan biri clinque de kullandım Yok bence en iyisi bebek şampuanı hem göz yakmıyor hem de makyajı hemen çıkarıyor ☺️😇

 2. Beğenmediğimiz ürünleri de anlatmanız çok güzel bir şey bence. Verdiğimiz para boşa gitmez böylece.

 3. Urunu kullanmadim bana nasil geli bilmiyorum.

 4. Hiç kullanmadım ama deneyeceğim bunu. Paylaşım çok güzel canım ☺️

 5. Kötü olmuş… Hassas ciltler denemez..

 6. Pelo jeito deve ser bom.

 7. Evet Yelizciğim maalesef ben de o gaflete düştüm ve kullandım 🙁 Ben de hiç memnun kalmadım. Bu arada tüm anlattıklarına ilave olarak bir de gözlerim yandı. kesinlikle tavsiye edilecek bir ürün değil maalesef…

 8. well product sound amazing & i would love to try dear..

  https://clicknorder.pk online shopping in pakistan

 9. LR ‘nin göz makyajı temizleyicisini kullanıyorum.Gayet de memnunum :)Sevgilerimle 🙂

 10. Kelebek Etkisi on said:

  Urunu kullanmadim ama yagli urunleri sevmiyorum

 11. O yağlı hissi ben de sevmiyorum.Ben her göz makyajı temizleme ürününü kullanamıyorum.En son Diadermine hassas göz makyajı temizleyicisi kullandım ve onda karar kıldım.

 12. Thanks for the interesting post! Have a nice day)

 13. Hep görüyordum ve merak ediyordum canım bilgi için teşekkürler😊

 14. Looks really interesting! As usual great post)

 15. Canım Yeliz’im. Ah makyaj yapabilsem… Sana fikrimi yazardım inan. Ben yaşımdaki hanımların yapmasına da karşıyım. Zira olmaz bu yaşta. Kalan cildimizi temiz tutsak yeter.
  Kızıma sordum, tanımadı ürünü. Nivea’nın göz temizleyicisini kullanırmış meğer.
  Yeliz’im, kozmetik ürünleri ile ilgili paylaşım yapan kızlarımız yorum yapmıyorlar mı Yeliz’im? Eskiden daha bir hareketlilik vardı gibi geliyor bana. Sevgiler kızıma 🙂

 16. Yoğun yağlı olan makyaj temizleyicileri ben de sevmiyorum kuzum. Yalnız bu ürünü ben instagramda çok görmüş genellikle olumlu yorumlar okumuştum, senin yorumunu okuyunca almaktan vazgeçtim doğrusu… Emeğine sağlık bitanem 🙂

 17. ben de meraktan alıp denemiştim ama beğenmedim bir daha da almadım…

 18. Ara ara görüp merak ettiğim bir üründü.İyiki denememişim diyelim o halde.Favori temizleyicilerim Garnier Express makyaj temizleyici ile Lancome Bi Facil bu arada..

 19. Deneyimini bizimle paylaştığın için sağol canım.