Refresh Suni Gözyaşı Damlası Yorumlarım


Herkese yeni bir haftadan merhaba,

Haftanın ilk gününde faydalı bulduğum ve başkalarına da yararlı olabileceğini düşündüğüm bir üründen bahsetmek istiyorum. İsmi Refresh Suni Gözyaşı damlası, tabii ki bu tür ürünlerin doktora danışılarak alınması gerektiğini söylemeliyim.

Malumunuz teknoloji her geçen gün daha hızlı ilerliyor. Bunun bizler için iyi yanları olsa da olumsuzluklarını da yaşıyoruz. Bu olumsuzluklardan biri de sürekli ekrana bakmaktan dolayı ben de göz kuruluğu olarak ortaya çıktı. Ayrıca gözlerimin kurumasında uzun yıllar lens takmanın da etkisi oldu.

Uzun saatler lens kullandığım için bu sıkıntıyı sık sık yaşıyordum. Daha sonra gözlüğe geçtiğimde sıkıntım büyük oranda azaldı. Yine de uykusuzluk, yorgunluk gibi sebeplerden dolayı göz kuruması ve buna bağlı olarak gözde batma, kaşıntı ve kızarıklık gibi durumlarla karşılaşıyorum. Böyle zamanlar için Allergan markasının Refresh göz damlasını kullanıyorum, büyük oranda olmasa da rahatlattığını söyleyebilirim.

Refresh Suni Gözyaşı Damlası

Ürün kutusunun içinde 30 adet tek dozluk göz damlası bulunuyor. Her bir doz 0,4 ml ve açılan dozun o gün içerisinde kullanılması gerekiyor. Doktor bana 4 saatlik arayla günde 4 kez kullanmamı önermişti. Her kullanımda sadece bir damla damlatıyorsunuz, ağzı açılan ürünü tekrar kapatabiliyorsunuz. Refresh suni gözyaşı damlasını ilk damlattığınızda rahatlık ve ferahlık hissediyorsunuz. Aynı zamanda bir bulanıklık da oluyor, dolayısıyla damlattıktan sonra bir süre bekleyip bulanıklığın geçmesini beklemek iyi olacaktır. Zaten bu bulanıklık kısa bir süre devam ediyor ve sonrasında rahat bir şekilde görebiliyorsunuz.

Pratik bir ürün olduğundan yanınızda rahatlıkla taşıyabiliyorsunuz, hatta ben çantamda devamlı bulunduruyorum. Kullanmayı unutmamak için masamda görünür bir yere koyuyorum ve mutlaka 4 saatten önce damlatmamaya dikkat ediyorum. Bir sorun olur mu bilmiyorum ama ne olur ne olmaz diye doktorun önerisinden çıkmadım.

Allergan Refresh göz damlasını eczanelerde bulabilirsiniz. Fiyatı 10 TL civarındaydı, 30 günlük yani 1 aylık olarak düşünüldüğünde bence uygun bir ürün. Umarım faydalı bir yazı olmuştur ve göz kuruluğu yaşayanlar için bilgilendiricidir. Merak ettiğiniz tüm soruları da bana yorum olarak ulaştırabilirsiniz.

Sayfamdaki “Abone ol” kutucuğundan kayıt olarak, yeni yazımlarımdan haberdar olabilirsiniz.

Sevgiler.

Leave a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 comments on “Refresh Suni Gözyaşı Damlası Yorumlarım

 1. Geçmiş olsun umarım damlalar bir nebze de olsa sorunu giderir…

 2. Tekrar kapanıyor olması güzel. Çoğu bu tip damla kapanmıyor en uyuz olduğum durum 🙁
  Sevgilerle 🙂

 3. Zaten bir tanesi bir günde bitiyor. Göz kuruluğu önlemek için iyi bir referans. Ben de kullanıyorum.

 4. Ben de seviyorum bunu 🙂

 5. Kelebek etkisi on said:

  Hic kullanmadim ama gayet guzel anlatmissin💘

 6. benim de zaman zaman gözlerimde kuruluk bazen de aşırı yaşarma oluyor, doktor bana de vermişti, bir süre kullandım, evde de bulunduruyorum.

 7. Özlem on said:

  Lens kullananlar için lens varken de kullanılabilir mi