Parfüm seçiminde 5 konuya önem verin!


Merhabalar,

En son yazımı aldığım bir parfüm üzerine yazmışken bu konudan devam etmek istedim. Parfüm seçiminde dikkat edilmesi gereken püf noktalardan bahsetmek istiyorum. Bir sürü para bayıldıktan sonra eve gelip pişman olmak sıklıkla yaşadığımız olaylardandır.

Bu nedenle bir parfüm almadan önce bazı konulara önem vermek gerekiyor. Aceleyle karar verip hüsranla sonuçlanmaması için ve az paralar olmayan parfümler için biraz durup düşünmekte fayda var.

Çok koku sıkmayın!

Parfüm seçerken çalışanların da önerisiyle birçok kokuyu sıkmak ve koklamak durumunda kalıyoruz. Aslında bu olay kokuların birbirine karışmasına neden oluyor. Bir süre sonra burnumuz koku almakta, seçmekte zorlandığı için yanlış bir seçim yapmanıza yol açıyor. Bunun için en fazla 2-3 kokuyu denemenizi öneririm.

Gündüz saatlerini tercih edin!

Akşam yorgun bir şekilde parfüm seçmeye gitmeyin. Sabah ya da gündüz saatlerinde algılarımız daha açık olduğu için doğru karar veririz. Akşam iş ya da okul çıkışı yorgunluğuyla alışveriş yapmak bazen eziyet haline dönebiliyor. Bir an önce alayım da eve gidip dinleneyim dürtüsü yanılmanıza neden olabiliyor.

Doğru yerlere sıkın!

Parfümü bilek içlerine sıkmanızı öneririm. Kulak arkası, dirsek içleri, boyun ve bilekler nabız noktaları olarak da adlandırılıyor. Kalp atışlarının hissedildiği bu yerler parfüm kokusunun daha da yoğun bir şekilde ve hareket ettikçe ortaya çıkmasını sağlıyor. Birden fazla parfümü birbirinden uzak yerlere sıkmanız önemlidir.

Yediklerinize dikkat edin!

Bazen yediklerimiz koku algılarımızı değiştirebiliyor. Örneğin çok baharatlı, sarımsak ve soğan içeren besinler parfüm kokusunu doğru bir şekilde almanızı önlüyor. Bu besinler koku olarak çok ağır olduğundan denediğiniz parfüm kokusuyla karışarak doğru sonuç almanızı engelliyor.

İlk seferde almayın!

Alacağınız parfümü ilk kez dener denemez almayın. Bir çıkın farklı mağazalarda dolaşın, bakın kokuyu hala seviyor musunuz? Kalıcılığı iyi mi? İsterseniz aynı günün sonunda alın isterseniz de farklı bir gün giderek beğendiğiniz kokuyu tekrar sıkarak teyit edin.

Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Bulduğum favori parfümümü merak ediyorsanız en son yazıma göz atabilirsiniz TIK TIK

Sevgiler 🙂

Bir Yorum Yazın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 Yorum Var

  1. Bazen öyle oluyor ki sanki şişeyi memba suyu sanıp üzerine dökmüş gibi… Sonuçta her şeyin fazlası zarar, birilerinin söylemesi gerek sanırım :))
    Bu güzel içerik için teşekkürler…

  2. Çok doğru tespitler 🙂 Daha çok dikkat edeceğim..

  3. Ne kadar güzel parfüm önerileri canım benim parfüm delileri severek okuyacak.

  4. Çok faydalı tavsiyeler. Bazen aldiğim parfümü eve gelince beğenmediğim oldu. Artik hemen satın almiyorum deneyip eve gelip kokunun durumuna bakiyor öyle karar veriyorum .

  5. Cok doğru tespitler canım

tr_TRTurkish