Online Kozmetik Alışverişi Yapacaklar için 5 Öneri!


Merhabalar,

Bu yazımda kendi tecrübelerime dayanarak online kozmetik alışverişi yapacaklar için tavsiyelerde bulunmak istedim.

Artık haftada bir kez böyle bir faydalı yazı yazmak istiyorum, şunu belirtmeliyim ki site ismi vermeyeceğim sadece genel olarak online kozmetik ürün alışverişinde dikkat etmeniz gerekenleri genel bir bilgi olarak paylaşacağım.

KIRILACAK ÜRÜNLERE DİKKAT EDİN!

Online kozmetik ürün alışverişinde en önemli konulardan biri kırılma riskidir. Örneğin ojeler bu ürünlerin başında geliyor. Aynı şekilde parfüm gibi cam şişede olan ürünler de risk grubunda yer alıyor. Benim satın aldığım bir far da kırık gelmişti. 4’lü bir göz farı seti almıştım, bir gözü yerinden çıkmış oynuyordu tabii ki açmadan hemen iade ettim. Bunun dışında patlama riski olan kozmetik ürünlerine de dikkat etmek lazım, her ne kadar aldığınız site ambalajını kaliteli yapsa da kargo şirketlerinin ihmalliğinden de ürünler zarar görebiliyor.

RENKLERDEN EMİN OLUN!

Online olarak kozmetik ürün alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise renktir. Ürünlerin fotoğraf çekimleri yapılırken kullanılan ışık, renkleri oldukça etkiliyor. Dolayısıyla gördüğünüzden daha farklı renklerle karşılaşmanız mümkün olabiliyor. Böyle bir sürpriz ile karşılaşmamak için almak istediğiniz ürünü Google’da aratıp farklı sitelerdeki sonuçlara ulaşabilirsiniz. Hatta ürünü kullanan bloggerlar varsa onların sitesinde swatch yapılmış halini de görebileceğiniz için orijinale en yakın şekilde sonuç almanız mümkündür. Diğer bir yol ise mağazasına gidip ürünü görmek ve hatta testerını denemek olabilir.

Kozmetik Ürün

İHTİYAÇ ÜRÜNLERİNİZİ LİSTELEYİN!

İlgi alanı kozmetik olan kişiler için alışverişte kendini durdurmak oldukça zor. Özellikle online olarak kredi kartıyla kolayca alınabilecek sitelerde göze takılan pek çok ürün olabiliyor. Dolayısıyla bu durum bütçenizi yorabilir. Olası gereksiz harcamaları önlemek için ihtiyacınız olan ya da çok almak istediğiniz ürünleri listelemenizi öneririm. Hatta sitenin arama kısmına direkt satın almak istediğiniz ürünün ismini yazarak aratmanızı tavsiye ederim. Tam tersi durumda hiç aklınızda olmayan bir kozmetik ürün gözünüze ilişebilir ve beni al diyebilir.

İNDİRİM VE KAMPANYA ZAMANLARINI BEKLEYİN!

Kozmetik ürün alışverişi yaparken önem verilmesi gereken bir diğer nokta ise indirim ya da kampanya zamanlarını beklemek. Aynı ürünü neden daha fazla fiyata alasınız ki? Eğer acil lazım olan bir ürün almayacaksanız indirim zamanlarını beklemenizi tavsiye ederim. Böylelikle bütçenizden daha az para harcar hatta belki de 2 ürünü tek bir ürün fiyatına alabilirsiniz. Bu noktada kampanyalı ürünler de dikkat çekiyor. Bir ürün alana yanına aynı ya da farklı üründen bir hediye verilebiliyor. Bazen gerçekten çok tatlı hediyeler, avantajlı ürünler olabiliyor, bence böyle zamanlarda sitelere göz atın derim.

GÜVENİLİR SİTEDEN ALIŞ VERİŞ YAPIN!

Tabii ki olmazsa olmazlardan biri de güvenlik konusu. Kesinlikle her internet sitesine güvenmeyin, insanları dolandırmaya yönelik pek çok online satış sitesi bulunuyor. Kredi kartı bilgilerinizi de paylaşacağınız bu firmalardan dolayı maddi ve manevi sıkıntı yaşamanız mümkün. Dolayısıyla firmaların güvenirliğinden emin olarak alışveriş yapmanızı öneririm. Sadece herkesten daha ucuz satıyor diye tercih edilmemeli, piyasasına göre çok ucuz olan ürünlere dikkat etmek gerekir. Bu noktada ürünün orijinalliğinden de şüphe edilmelidir.

Benim online kozmetik ürün alışverişlerimde en kilit noktalar dediğim konular bunlar, umarım faydalı bir yazı olmuştur. Siz de yorumlarınızı, farklı önerilerinizi paylaşırsanız mutlu olurum.

Sevgiler 🙂

Leave a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

24 comments on “Online Kozmetik Alışverişi Yapacaklar için 5 Öneri!

 1. kesinlikle güvenilir olan yerleri tercih etmeliyiz , kurumsal olan yerleri bence indirime kanıp bilmediğim yerlerden ben pek alışveriş yapmıyorum …

 2. Güzel noktalara değinmişsin canım 👌 Çok teşekkürler 😊

 3. Güzel olmuş teşekkürler 😘

 4. ben de yukarıda söylediklerine sonuna kadar katılıyorum, birçok kozmetik malzemesi aldım, özellikle oje. Hiçbirinde bir sıkıntı yaşamadım kırılma, akmai dökme vs. Güvenilir sitelerden alışveriş yaptığımdan kaynaklanıyor olabilir bu da ya da şansımdan. Sevgiler

 5. Anonim on said:

  Faydali bir paylasim olmus ben bakmadan dokunmadan pek alamıyorum zaten

 6. Gayet güzel ve açıklayıcı olmuş ☺️

 7. Çok faydalı bir yazı olmuş kuzum teşekkür ederim bilgiler için <3

 8. Esyspage on said:

  Ne guzel bir yazi olmus eline saglik 😘😘

 9. çok yararlı olmuş, online alışverişte zaman zaman sorunlar yaşıyoruz, önerilerini dikkate alacağım 🙂

 10. Ben den görmeden makyaj ürünlerini İnternetten almayı tercih etmiyorum . Teşekkürler canım bu güzel öneriler için 😘

 11. Şimdiye kadar yaptığım alışverişlerde en çok renk yanılgısından zarar gördüm sanırım…

 12. nesin blogu on said:

  güzel bir yazı olmuş :)) katılıyorum bende temizleme jeli sipariş etmiştim ve patlamıştı 🙁 tabi bende kargonun değil. trendyolun özensiz paketlemesinden dolayı onların suçu vardı

 13. Çok faydalı bir yazı olmuş canım özellikle listeleme konusuna katılıyorum. İhtiyaçtan fazla ürün alınabiliyor ve bazen hiç kullanılmayabiliyor. 🙁

 14. Kesinlikle güvenilirliğine emin olduğumuz yerlerden indirim günlerini takip ederek ihtiyaca yönelik alışveriş yapmak çok önemli detaylar.
  Birçok arkadaşımda kırılan ruj ve dökülen ojeler görmüştüm. Cidden hoş olmuyor 🙁

 15. Kesinlikle katılıyorum. Ayrıca yeni bir siteyle karşılaştığımda mutlaka daha önce alışveriş yapanların deneyimlerini dikkate almaya çalışırım…

 16. Neşe on said:

  Kesinlikle çok faydalı bir yazı olmuş teşekkürler 🙏