Makyaj Temizlemek için 5 Önemli Neden


Merhabalar herkese,

Yine sizler için faydalı bir yazı hazırladım. Cilt sağlığımız için makyaj temizliğini ihmal etmemek gerekiyor. Biliyorum birçoğumuz makyaj yapmayı ne kadar eğlenceli buluyor ve seviyorsak çıkarmasını da bir o kadar zahmetli ve sevimsiz buluyoruz 🙂

Bakalım makyajımızı temizlemeden uyuduğumuzda neler oluyormuş, yaşadığım ve çevremdeki kişilerin karşılaştığı sorunları sizlere aktaracağım. Umarım bu bilgiler sizi makyajınızı temizlemeniz için harekete geçirir.

1. Siyah Noktalar ve Sivilceler

Temizlenmeyen bir ciltte siyah noktalar ve sivilcelerin görünmesi kaçınılmazdır. Nefes alamayan bölgede bu tür yan etkiler olacaktır. Sivilceler bir süre sonra geçse de siyah noktaların kaybolması uzun zaman alıyor ve hatta kalabiliyor. Bende de siyah nokta oluşumu mevcut bakalım geçecek mi 🙁

2. Kirpik ve Kaş Dökülmesi

En sık rastladığım sorunlardan diyebilirim. Göz makyaj temizleyicisi de bu noktada büyük öneme sahip, yeterli gelmeyen ürünler temizliğin tam anlamıyla yapılmamasına neden oluyor.

Göz ve kirpik diplerinde kalan ürünler de dökülmelere yol açıyor.

3. Göz Sorunları

Bir önceki maddede belirttiğim durum ilerledikçe enfeksiyon söz konusu oluyor. Kirpik diplerindeki makyaj kalıntılar maalesef bu sorunla karşılaşmanıza yol açıyor. Ben iki kez şalazyon ameliyatı olmak durumunda kaldım. Doktor önerisiyle göz temizleme şampuanıyla tanıştım ve memnunum. Yazısına buradan “TTO Soft Göz Şampuanı Görüşlerim ” ulaşabilirsiniz.

4. Dudak ve Yüzde Kuruluk

Sadece göz değil dudak ve yüzde kalan makyaj kalıntıları da sorun yaratır. Kuruyan ve çatlayan dudaklar hem rahatsızlık verecek hem de kullandığınız rujun güzel durmamasına neden olacaktır. Yüzünüzde de yine sivilce, kızarıklık, nemsizlik gibi şikayetleriniz olacaktır.

5. Kırışıklık

Gelelim en önemli konuya, o da yaş. Ne yazık ki zamanın ilerlemesini engelleyemiyoruz. Yaşla birlikte cildimiz de elastikiyetini kaybediyor ve kırışmaya başlıyor. Bu durumu geciktirmek için pek çok ürün satılıyor belki de alıyor ve kullanıyorsunuz. Burda bir tezatlık var ki makyaj temizlememek kırışıklığa zemin hazırlıyor. Yani bir yerden yıkıp bir yerden onarmaya çalışmak gibi bir durum ortaya çıkıyor.

En iyisi cildimize elimizden geldiğiniz en iyi şekilde bakmak. Belki her gün fazladan 10 dakikanızı ayıracaksınız aslında düşününce cildinize yatırım yapmak için çok da uzun bir süre değil 🙂

Hepinize sağlıklı bir cilt dilerim, eller pamuklara 🙂

Sevgiler.

Leave a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 comments on “Makyaj Temizlemek için 5 Önemli Neden

  1. Çok yararlı bir post olmuş şeker 😉

  2. İyi bir cildin baş şartı temizlik♥

  3. Çok makyaj yapan biri değilim ama yaptığımda da cildimi iyice temizlemeye dikkat ederim..

  4. çok ağır makyaj yapmıyorum ama temizlemek zor geliyor yine de 🙂 ama temizlemeden de yatmıyorum 🙂

  5. As usual very interesting! Have a nice weekend)

  6. makyaj yapmasam da cildimi temizlemeden asla yatmam

  7. Cok faydali bilgiler canim 😊

  8. Anonim on said:

    Harka bir yazı👌🏻 özellikle siyah nokta cildin en zor çözülen sorunlarından 🙄