M.A.C Dudak Peelingi Yorumlarım


Merhabalar,

Bu yazımda M.A.C Dudak Peelingi ürününden bahsedeceğim. M.A.C Lip Scrubtious olarak geçen bu ürünü oldukça merak ediyordum. Daha doğrusu cildimiz için kullandığımız peeling ürünlerinin dudak için de gerekli olduğunu biliyordum. Bazı kişiler evde kendi peelingini kendisi yapıyor ama ben M.A.C’in bu ürünü çok dikkatimi çektiği için direkt almak istedim.

Dudaklarım da cildim gibi oldukça kuru olduğundan zaman zaman soyulmalarla karşılaşıyorum. Bu durumlarda farkında olmadan dişlerimle de dudaklarımı soymaya başlıyorum. İşte bu yanlışı engelleyebilmek için ihtiyacıma göre haftada 1-2 kez dudak peelingi uygulamaya başladım. Özellikle kış ayları yaklaşırken daha fazla karşılaşacağımı bildiğim pullanmalardan da bu sayede kurtulacağımı umut ediyorum.

Dudak peelingini bir süredir kullanıyorum ve gerçekten dudaklarımda soyulma yaşamadığımı söylemeliyim. Benim için en önemli faydası bu oldu. Diğer faydaları ise gözle görünür bir şekilde dudaklarımdaki dolgunluk, nemlilik ve pürüzsüzlük oldu. Özellikle mat rujlar uyguluyorsanız ekstra bu bakımlara daha fazla ihtiyaç duyuyorsunuz. Mat rujlar dudaklardaki kusurları daha göz önüne çıkardığından peeling ürünleri gerçekten kurtarıcı oluyor.

Peeling işlemini genellikle gece yatmadan önce yapıyorum. Şeker bazlı olan bu ürünü parmağımla az miktarda alarak dairesel hareketlerle uyguluyorum. Hassas dudaklarım olduğu için çok bastırmaya dikkat ediyorum. Uygularken kan dolaşımı arttığından hafif bir sıcaklık da hissetmeye başlıyorum, 1-2 dakika bekledikten sonra ise duruluyorum. Üzerine mutlaka nemlendiricimi uygulayarak bu güzel sonucu koruyorum.

M.A.C Dudak Peelingi’nin her zevke hitap eden farklı pek çok çeşidi bulunuyor. Meyveli olan ürünlerden benim ki M.A.C Lip Scrubtious Candied Nectar olanı, kokusu bir harika yememek için kendinizi zor tutuyorsunuz 🙂 Yavru ağzı minik bir kutuda, her ne kadar küçük olsa da uzun süre yetecek bir ürün. Çok sık kullanmadığınızdan ve parmağınızla az bir miktar almanız yeterli olduğundan bereketli bir ürün olduğunu söyleyebilirim.

Sonuç olarak M.A.C Dudak Peelingi bakım rutinime eklenmeyi başardı. Peki siz dudaklarınıza peeling uyguluyor musunuz? Uyguluyorsanız tercihiniz satın almak mı yoksa evde hazırlamak mı oluyor? Görüşlerinizi yorum olarak bırakırsanız çok sevinirim.

Herkese sevgiler 🙂

Leave a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 comments on “M.A.C Dudak Peelingi Yorumlarım

 1. Dudak peelingi kullanmıyorum ama Bu ürünün özellikleri çok güzel bir deneyebilirim

 2. Son zamanlarda çok fazla ihmal ettim dudak peelingi yapmayı. Evde yapmaya üşeniyorum satın aldıklarımı kullanıyorum. Bunu hiç denemedim bakayım bir. Dudak soyulması ve benim koparmalarım başımın derdi.

 3. Gulumseyuzumeblog on said:

  Ben bu ürünü hiç kullanmadım. Aslına bakarsan dudak için peeling hiç kullanmadım. Bende merak ettim ama göz atayım o vakit 🙂

 4. Dudaklarıma hiç peeling uygulamadım.İlk kez duydum doğrusu.Denenebilir…

 5. Ayy çok şeker duruyor.Denemem lazım bundan.

 6. Bence evde yapılan dudak peelingleri ekonomik açıdan daha mantıklı gibi. Hele ki Mac fiyatları göz önüne alındığında. İyi günlerde kullan canım 🙂

 7. Amazing post, dear! A big hello from Germany!
  Hugs ♥
  LIANA LAURIE

 8. Bu havalarda benim de hep kuruma ve çatlama sorunu oluyor.Dudak için daha önce peeling kullanmamıştım.. Bakabilirim buna..

 9. Dudak peelingi kullanmıyorum ama bu ürün çok tatlı görünüyor..Zaten MAC in herşeyi kaliteli:)

 10. I’ve never heard of this peeling 😉

 11. Dudaklarimda catlama var.Bu ürünü alirim.
  Sevgiler 😊

 12. Ben dudak çatlaması ve soyulması konusunda şanslı biriyim. Aman nazar değmesin 🙂

 13. Kelebek Etkisi on said:

  Ilk kez goruyorum bu urunu canim guzelmis❤

 14. maalesef o kuruma ve soyulma durumu bende de var. Uzun süredir kendime hiç bakım yapamıyorum ve çok üzülüyorum. Belki bu dudak peeling’i bir başlangıç olur…

 15. Böylw bir sey ariyordum ben de bakayim buna 😊