Loccitane Immortelle Oil Make – Up Remover Görüşlerim


Herkese merhabalar,

Bir önceki yazımda Kiehl’s markasının göz makyaj temizleyicisinden bahsetmiştim. Hemen arkasından Loccitane Immortelle Oil Make – Up Remover ürününü yazmak istedim. Diğer yazıyı okumak için TIK TIK

Loccitane markasını hep merak ederken bu ürünü ile tanışmış oldum. Aslında geçen yazımda da belirttiğim gibi hem temiz içerikli hem bakım yapan hem de kolayca göz makyajımı çıkarırken Loccitane Immortelle Oil Make – Up Remover ve Kiehl’s’ın bir ürününü seçerek dönüşümlü kullanmaya başladım.

Hem ikisinin küçük boylarıyla birbirini kıyaslamış olacak hem de hangisini daha çok beğenirsem onun büyük boyunu alabileceğimi düşündüm. Aslında biraz da kıyaslama yazısı olsun istedim ve benim gibi böylesine ürün arayanlara kolaylık olmasını diliyorum. Hemen yorumlarıma geçeyim.

Loccitane Immortelle Oil Make – Up Remover, çok hafif yağ bazlı bir temizleyici ve suyla birleştiğinde süte dönüşen bir formatı olduğundan yağlı his bırakmıyor. Tüm yüz için kullanılan bu ürünü ben sadece çok kat uyguladığım maskaralarımı çıkarmak için kullanıyorum. Gözlerim kapalı halde hafif dairesel hareketlerle ovalıyorum ve tertemiz oluyor. Gözlerimi açmadığım için herhangi bir yanma yaşamıyorum.

Ölmez otu içermesiyle anti-aging bir ürün olduğunu eklemeden geçmeyeyim. Suya dayanıklı makyajı kolaylıkla çıkardığı için seveni çok (yorumlarını okumuştum). Aslında iki ürünü de gayet başarılı buldum ve sevdim. Birbiriyle kıyasladığımda küçük bazı detaylar fikrimi etkiledi. Loccitane’nin küçük boyu 30 ml ve 30TL’ye alınabiliyor, sadece internette var ve kargoyla 37 TL oluyor. Pompalı olması kullanım kolaylığı sağlıyor. Bu ürünün 3 ay kullanım süresi var, hergün makyaj yapmadığım, sadece gözüme kullandığım (yüzüme ayrı bir ürün kullanıyorum) ve az almak bile yeterli olduğu için bu süre içerisinde biter. Kiehl’s ile dönüşümlü kullandığım için bu aldığımda bitmedi. Kiehl’s’ın ise küçük boyu satılmıyor, ancak alışverişinizde alabiliyorsunuz. 85 ml 100 TL olarak satılıyor. Bu boyutu da pompalı değil eğerek döküyorsunuz ve etrafına da geliyor. Bunun 6 ay kullanım süresi olması güzel.

Sonuç olarak Loccitane Immortelle Oil Make – Up Remover ile yoluma devam etmeye karar verdim. Küçük boyunun satın alınabilmesi, bana bu boyutun yeterli gelmesi, uygun fiyatlı olması ve pompalı şekliyle kullanılması gibi sebeplerden dolayı ön plana çıktı. Umarım sizler için faydalı bir karşılaştırma yazısı olmuştur.

Sevgiler 🙂

Bir Yorum Yazın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 Yorum Var

 1. Ilk defa görüyorum bunu.
  Makyaj temizleme ürünleri gerçekten önemli, eğer yeterli temizliği yapmaya yardımcı olmazsa yıkadıktan sonra bile o gözlerin çevresindeki lekeler hiç hoş olmuyor. Bu konuda aradigim şeyi tam olarak bulamayan ben için yeni bir alternatif oldu, teşekkürler:)

 2. Loccitane ürünlerini seviyorum. Aklımda olsun 🙂

 3. Bu kadar uygun fiyatlı ve uzun süre kullanımı olduğunu bilmiyordum. Faydalı bir yazı olmuş deneyeceğim ürünler listesinde yerini aldı bile 🙂

 4. uygun fiyatlı ve pompalı bir bir ürün kullanmak benim de daha çok işime gelir. İyi etkiler bırakması da önemli. Güle güle kullanın.

 5. Suya dayanıklı ürünleri çıkarması çok hoşuma gitti.Su sıralar tam ihtiyacım olan bir ürün.

 6. Yağ bazlı temizleyiciler nemlendiriyor da.

 7. Thanks so much for sharing!

  -Ashley
  Le Stylo Rouge

 8. Great review, before I used quite a lot of Loccitane cosmetics but somehow I stopped I don’t even know why:): ** Regards

 9. Makyaj temizleme yağı kullanıyorum ama bunu denemedim

 10. Bayanlar için güzel bir tanıtım olmuş teşekkürler.

tr_TRTurkish