Kirpik Bakımında Dikkat Ettiğim 3 Konu


Merhabalar,

Bu yazımda kirpik bakımında önem verdiğim konulardan bahsetmek istiyorum. Hiç kuşkusuz kirpikler bir kadında en önemli özelliklerdendir. Kirpiklerinin daha fazla, dolgun, uzun, kıvrık vs. olmasını kim istemez ki?

Kirpiklerin güzel görünmesi için denemediğimiz maskara kalmıyor, hep daha iyisini arıyoruz. Bazılarımız istediğimiz ürünü buluyor bazımız ise aramaya devam ediyoruz. Yeri geliyor takma kirpik de kullanıyoruz, hatta bunu her gün makyajının vazgeçilmez unsuru olarak görenler de var. Ben nişanım ve düğünüm dışında taktırmadım. Meraktan aldım ama henüz denemedim 🙂

Herkesin kendine göre güzel kirpik yoğunluğu olsa da kimisinde maşallah gerçekten Allah vermiş diyoruz. Kirpiklerinden yakınanlar ipek kirpik de yaptırarak birkaç ay rahat etmek istiyor. Bu konuya bir ara ben de merak saldım ama sonra vazgeçtim.

Benim maskarada aradığım sadece hacim, kirpiklerim uzun fakat yoğunluğu az. şimdiye kadar denediğim ürünlerin içerisinde en çok Benefit They’re Real ürününün etkisini sevdim. Yazısını buradan “Favori Maskaram: Benefit They’re Real Maskara” okuyabilirsiniz.

Kirpiklerimizin istediğimiz gibi görünmesi hatta var olanların da sağlıklı kalması ve dökülmemesi için düzenli aralıklarla bakımını yapmak gerekiyor.
Aslında bu konuda yağ bakımının çok etkili olduğunu söyleyenler var fakat ben ne yazık ki yapamıyorum. Sebebi ise gözlerimin çok hassas olması ve içine aktığında kızararak oldukça sorun yaratması… Bunun dışında benim de kendimce dikkat ettiğim noktalar oluyor, işte onları sizlerle paylaşmak istedim.

Rimelinizi Gözünüzde Uzun Süre Tutmayın

Çok fazla rimel uygulamıyorum, üst üste kullandığımda hassas olan gözlerim hemen sorun çıkarıyor. Eğer siz her gün kullanıyorsanız, eve gelir gelmez çıkarmanızı öneririm. Rimel kirpiklerinizde ne kadar çok kalırsa o kadar çok kirpiklerinizi yoracak ve dökülmesine yol açacaktır.

Maskara Temizleyicinizi Doğru Seçin

Maskara temizleyicisinin içeriğinin kaliteli olması ve temizleme gücü oldukça önem taşıyor. Kirpikleri besleyen içeriğe sahip temizleyiciler seçilmelidir. Ayrıca temizleme gücü yüksek olan ürün ile kirpiklerinizi çok fazla ovalamaz ve kirpiklerinizin dökülmesini önlersiniz.

Maskara Öncesinde Baz Uygulamayı Unutmayın

Rimel altından baz uygulamak önemlidir. Özellikle vitamin içeren maskara bazını uygulayarak kirpiklerinizi rimelden daha az zarar görmesini ve beslenmesini sağlayabilirsiniz. Bu seçenek hem maskaranızın da daha dayanıklı olmasını ve etkisini arttırmasını sağlar.

Benim önerilerim bu şekilde, peki sizin farklı olarak yaptıklarınız neler? Yorumlarınızı bekliyorum.

Sevgiler 🙂

Bir Yorum Yazın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 Yorum Var

 1. rimel seçimi çok önemli bence de , dökme yapmaması lazım … şimdi sizin benefit rimel yazınızı bir okuyayım 🙂 sevgiler.

 2. Maskara bazını hiç denememiştim.Tavsiyen için teşekkürler canım.

 3. Deryasglam - :

  KEsinlikle maskarayı ne ile temizlediğin çok önemlim?

 4. Yazı çok güzel olmuş severek okudum. Ellerine sağlık ☺️

 5. Kirpiklerim için özel bir bakım yapmıyorum.Zaten makyaj yapmayı bir de çıkartmakla uğraşmayı çok sevmeyen biri olarak gerekmedikçe maskara da kullanmıyorum.Vaseline den memnun olanları duymuştum ama denemedim hiç..

 6. maskara bazı hiç kullanmadım almam lazım sanırım 🙂

 7. Güzel fikirler için teşekkürler. Bende çok seviyorum özellikle göz makyajını ve mutlaka akşam yatmadan önce silerim. Benim rutin işimdir. Sevgiler

 8. ben de bir heyecan mac in bold and bad maskarasını aldım ama çok da hayal ettiğim gibi değil. Ben de gür, uzun ve siyah kirpiklere bayılıyorum. Kendi kirpiklerim çok az olduğu için sanırım… 🙂

 9. Maskara nın bıle neoldugunu bılmeyen bırısı ıcın bunlar cok fazla ?☺️Ama sizler sayesınde ogrenıyorum bnde bıseyler

 10. Makyaj temizlemeden uyumam. Maskara bazını denemek istiyorum ama almak nasip olmadı.

 11. Baz uygulama dışındaki tüm kurallara uymaya çalışıyorum bende…

 12. Badem yağıda çok iyi geliyor bilgin olsun canım ?

 13. Baz eskiden kullanırdım artık pek kullanmıyorum. Ama gerçekten kirpiklere ve kaşlara bakım yapmak çok önemli..

 14. Güzel bilgiler için teşekkürler canım ?

 15. Bilgiler için teşekkürler cano <3

 16. Doğru makyaj çıkarıcısı çok önemli kuzum aksi takdirde kirpiklerimizi çekiştirerek dökebiliyoruz 🙁 Harika bir yazı olmuş bitanem, emeğine saağlık 🙂

 17. Son dönemde eeose kaş kirpik serumu bende çok işe yaradı ☺️

 18. nesin blogu - :

  çok faydalı bir yazı olmuş 🙂 en kısa zamanda baz alacağım

 19. Yağ kullanımı neredeyse bütün vücut için gerekli ama ben de kirpikte ve kaşta kullanmaıyorum. Rahatsız ediyor. Maskara bazının koruma sağlayacağını hiç bilmiyordum çünkü ben sadece dolgunlaştırma amaçlı kullandıldığını sanıyordum 🙂

tr_TRTurkish