Kiehl’s Ultra Light Daily UV Defense CC Cream Deneyimim


Herkese merhaba,

Bu yazımda Kiehl’s Ultra Light Daily UV Defense CC Cream ürününden bahsetmek istiyorum. Şimdiye kadar nasıl yazmamışım şaşırdım bazen en çok kullandığım ürünlerin yazını paylaşmadığımı görüyorum nasıl unuttum ki diyorum 🙂

Güncel not: Meğer yazmışım arama kısmında çıkmamış:D

Makyaj çantamın vazgeçilmezi olan Kiehl’s Ultra Light Daily UV Defense CC Cream günlük kullandığım ve başka bir ürüne ihtiyaç duyurmayan ten ürünü diyebilirim. Yakın zamanda Kiehl’s indiriminden yine stokladım ve dördüncüsünü aldım. Öyle güzel bir ürün ki her gören mutlaka soruyor, cildine ne sürdün hangi fondöten ne kadar canlı duruyor diye halbuki özel günler dışında fondöten hiç sürmeyen biriyim.

Kiehls CC krem hassas ciltlilerin sorunu olan kızarıkları çok güzel gizliyor, cilt tonunu eşitliyor ve gerçekten pürüzsüz canlı bir görüntü sunuyor. İçeriğinde Liçi ve Meyan Kökü Özü var ve nemlendirmesi de güzel. Altından nemlendirici uyguladığımda çok daha canlı bir görünüm yaratıyorum. En güzel yanlarından biri dediğim gibi farklı bir ten ürünü kullanmaya ihtiyaç duyurmaması. Tabii bunda cildin yapısı da önemli yani ben de nadir çıkan sivilcelerin dışında ve hafif güneş lekelerinin dışında bir sorun yok. Eğer kapatıcılığı yüksek bir ürün arıyorsanız yeterli gelmez üzerine fondöteninizi de uygulamanız gerekir. Ama günlük hafif bir dokunuş olsun aynı zamanda bakımlı göstersin istiyorsanız bu ürüne şans verebilirsiniz.

İki tonu var bendeki açık tonu, fotoğraflardan gördüğünüz üzere sarı gibi dursa da sürerken cildinizle bütünleşiyor.

                         

Diğer bir güzel yanı tabii ki güneş koruma içeriyor olması, hem de 50 SPF, ayrıca UVB ve UVA karşıtı bir ürün. Dolayısıyla çevre kirliliğine karşı da cildinizi koruyor. Yazı T bölgemde parlaklık terlemeden dolayı biraz fazla olabiliyor fakat hafif transparan pudra dokundurarak toparlıyorum, bazen de gerek bile duymuyorum. Boyutu küçük gibi görünüyor olsa da öyle düşünmeyin ben de ilk alırken bu fiyata bu ürün ne kadar gidecek diye düşünmüştüm. Her gün kullanmama rağmen bir sene boyunca kullandığımı rahatlıkla söyleyebilirim çünkü çok az miktar almak bile yeterli oluyor.

Kiehl’s Ultra Light Daily UV Defense CC Cream’i 285 TL’ye almıştım fiyatlara pek çok markada olduğu gibi zam geldi. Fakat 11.11 indirimlerinde %50 indirime düştüğünü göründe 165TL’den hemen stokladım yanında gönderdikleri hediye ürünler de cabası, bu konuda oldukça bonkör bir marka. Kiehls CC krem yorumlarım bu şekilde sizin de beklentilerinize uygunsa mutlaka göz atmanızı öneririm.

Sevgiler 🙂

Leave a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 comments on “Kiehl’s Ultra Light Daily UV Defense CC Cream Deneyimim

  1. Very interesting article!

  2. Duruşu gerçekten çok güzelmiş. Bende bakayım buna ,tavsiye için teşekkürler canım.

  3. I have noticed more and more often this brand in shops and online but didn’t get yet to try it. Your review made me curious even if I don’t use BB creams all that often.

  4. Very interesting article!