Kiehl’s Ultra Facial Cream Düşüncelerim


Merhabalar,

Sonbahar aylarını yaşarken bir sıcak bir soğuk hava cildimizi de olumsuz yönde etkiliyor. Kuru bir cilde sahip olduğumdan kışa hazırlık yapmak amacıyla cildime daha fazla nemlendirme özelliği bulunan Kiehl’s Ultra Facial Cream’i uygulamaya başladım.

Daha önce deneme boyunu kullanmış ve çok memnun kalmıştım, bunun üzerine büyük boyunu edinerek cildime yatırım yapmaya başladım. Kiehl’s markasını ne kadar çok sevdiğimi beni tanıyanlar bilir. Kendileriyle reklam anlaşmam vs. yok sadece gerçekten çok sevdiğim için kullanıyorum ve öve öve bitiremiyorum 🙂 Fiyatları biraz yüksek olsa da cildimiz çok önemli olduğundan ve fiyatını da kesinlikle hak eden ürünler olduğundan ve uzun süre gittiğinden değer diyerek satın alıyorum.

Buzul glikoproteinleri ve zeytinden elde edilen skualan ile formüle edilen Kiehl’s nemlendirici pek çoklarının da favorisi olmuş. Su bazlı formda olması hafif formüllü olmasını sağlarken az bir ürün almak bile büyük alana yayılıyor. Hal böyle olunca uzun süre bitmeyecek ürünlerimden biri diyebilirim. Cildim tarafından emilmesi ve yapış yapış his bırakmaması çok güzel. Cildime dokunduğumda nemlilik hissini uzun süre hissetmeme rağmen cildimde ağırlık yapmıyor olması ayrı güzel bir özelliği.

İnce yapılı olması makyaj altına da uygulamanızı sağlarken daha dayanıklı, pigmentli ve pürüzsüz durmasını sağlıyor. Sabah akşam olmak üzere günde iki kez sürmeye çalışıyorum. Kavonoz formatında olduğu için öncelikle el hijyenime dikkat ediyorum. Gündüzleri yanımda taşıyabilmek için deneme boy kabına koydum, böylece daha kolay oluyor.

Akşam sürüp uyuduğumda sabah yüzümü yıkarken hala gitmediğini görmek beni mutlu oluyor. Cildim çok kuru ve pütür pütür oluyor, bu sorun cc krem sürerken daha fazla belli oluyor. Kiehl’s Ultra Facial Cream sayesinde bu sorundan da kurtulduğumu söyleyebilirim. Özellikle dudak kenarlarındaki kuruluktan kurtulmuş olmak beni mutlu etti.

Parfüm içermemesi ve içeriğinin temiz olması hassas cildimde herhangi bir sorun yaşamamı sağladı. Bu özelliğiyle de zaten sıkça tercih ettiğim bir marka diyebilirim. Kiehl’s Ultra Facial Cream’in fiyatına gelince ben aldığımda 169 TL’ydi, markaya yeniden zam geldiğini görüyorum bu durum bu akştan beni vazgeçirir mi göreceğiz ama pek sanmıyorum.

Hepinize sevgiler.

Bir Yorum Yazın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum Var

  1. Çok kuru ciltlere iyi gelecek demek ki. Ama bu kozmetik ürünlerinin bu kadar pahalı olması. Çok sıkıntılı.

  2. Estupendo producto!
    Buen día!

  3. Kiehl’s Alman markası sanırım. Avusturya da görmedim hiç belki douglas da filan vardir .

tr_TRTurkish