Kiehl’s Midnight Recovery Botanical Cleansing Oil Deneyimim


Merhabalar,

Bu yazımda göz makyajımı çıkarmak için kullandığım bir ürün olan Kiehl’s Midnight Recovery Botanical Cleansing Oil’dan bahsetmek istiyorum. Kirpiklerimde hacim etkisini çok sevdiğim için maskaraları hep çok kat uyguluyorum. Bunun sonucunda da temizlemesi bir o kadar zor oluyor. Gözlerim çok hassas olduğu için her ürünü de kullanamıyorum. Dermo kozmetik olarak denediğim birkaç üründe istediğim etkiyi alamadım hep ikinci kez üzerinden geçmem gerekti. Zaten göz çevresi de hassas ve kırışmaya eğilimli olduğu için pamukla uğraştığımda çekiştirmekten kaynaklı acı ve kızarıklık oluyordu. Ayrıca kirpiklerim de bu durumdan payını alıyor ve dökülüyordu. Yağ bazlı ürünlerin daha kuvvetli olduğunu bildiğim için kozmetik bir markanın göz makyaj temizleyicisini denedim. Bu ürün de göz altımda beze yapınca direkt çöp oldu.

Daha sonra severek kullandığım Kiehl’s markasını araştırmaya başladım. Acaba bana uygun bir göz makyaj temizleyicisi var mı diye. Kiehl’s Midnight Recovery Botanical Cleansing Oil ile tanışmam bu şekilde oldu. Yağ kelimesi sizi korkutmasın bu bildiğiniz yağlar gibi değil. Suyla birleştiğinde süte dönüşüyor ve yağlı his bırakmıyor. Sadece parmaklarımla ovalayarak göz makyajımı kolayca çıkarabiliyorum. Hem göz çevreme masaj yapmış oluyorum hem de yumuşacık bir sonuçla karşılaşıyorum. İçeriğinde Skualan, Akşam Sefası Yağı ve Lavanta Yağı yer aldığı için kokusu hem çok güzel hem de akşam yorgunluğun çöktüğü göz çevremde rahatlama da sağlıyor.

Alışverişimde küçük boy denemesini seçerek öncelikle performansını gözlemlemek istedim. Sonrasında memnun kalırsam büyük boyunu alırım diye düşündüm. Zaten her gün makyaj yapmadığım için bana uzun bir süre gidiyor. Üründen aşırı bol almaya gerek yok, suyla süt formuna dönüştüğü için yeterli geliyor ve ikinci kez aynı işlemi yapmaya gerek kalmıyor. Kullanım süresi 6 ay olarak belirlenmiş, cilt bakım ürünlerinin bu sürelerini geçirmemenizi öneririm. Önemsiz gibi görünse de aslında gözümüzü ya da cildimize olumsuz etkileri olabiliyor.

Dolayısıyla ben de seyahat boy ürünleri orjinallere oranla daha çok seviyorum. Tarihi geçti diye yarısında atmak zorunda kalmıyor hem de çevreyi korumuş oluyorum. Diğer bir güzel yanı da yanımda rahatlıkla taşıyabiliyor olmam, misafirlikte tatilde hatta işte bile büyük pratiklik sağlıyor.

Peki siz Kiehl’s Midnight Recovery Botanical Cleansing Oil ile tanıştınız mı? Favori göz makyaj temizleyiciniz hangisi?

Hepinize sevgiler 🙂

Bir Yorum Yazın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum Var

  1. Markanın ürünlerini çok begenirim, bu ürünü denemedim ama denemek isterim.

  2. Estupendo post! Feliz año! ???

  3. Bu serinin bazı ürünlerini denedim ve beğendim ama bunu denememiştim.

  4. Kiehls ürünlerini hiç denemedim ama merak da ediyorum ilk fırsatta deneyeceğim.

tr_TRTurkish