Kiehl’s Avocado Nourishing Hydration Mask Deneyimim


Merhabalar,

Doymamış yağ asitleri içeren avokadonun sağlığımız için ne kadar faydalı olduğunu biliyorsunuz. Güzellik konusunda da avokado sıkça kullanılan bakım ürünlerinden biri. Cilde faydaları da gerçekten saymakla bitmiyor. Yakın zamanda satışa çıkan Kiehls Avocado Nourishing Hydration Mask bu noktada oldukça dikkatimi çekmişti ve alışverişim esnasında deneme boy olarak bu ürün önerilince tanışmış oldum.

Boyutu küçük olsa da diğer Kiehl’s ürünleri gibi oldukça bereketli ve az kullanmak yeterli oluyor. Karma bir cilt yapısına sahibim özellikle burnum çok yağlanırken yüzümün kalan kısmı kuru ve nem verici etkisiyle Kiehl’s Avocado Yüz Maskesi’ni tanımış olmak benim için güzel bir deneyim oldu. Önce biraz avokadonun cilde faydalarından bahsedeyim, daha sonra maskenin içeriğinden ve en sonda da nasıl uyguladığım ve aldığım sonuçlar sonrasındaki yorumlarıma değineceğim.

Sağlıklı yağlar içeren avokadoyu cilt bakım rutininize eklediğinizde dıştan da cildinizi beslemiş oluyorsunuz. İçerdiği vitamin ve mineraller ile cildinizi beslerken nemlendiren, sivilce gibi cilt problemlerine iyi gelirken matlıktan kurtaran ve biz kadınlar için en önemli şey olan anti-aging özelliğine sahip.

Kiehl’s Avocado Nourishing Hydration Mask içerisinde Avokado Özü, Avokado Yağı ve Çuha Çiçeği Özü bulunuyor. Açtığınızda bildiğiniz avokado kokuyor ve yememek için kendimi zor tuttuğumu itiraf etmeliyim 🙂 Sanki avokadoyu ezmişler de kavonuzun içerisine eklemişler gibi bir görüntüsü var elinize aldığınızda da aynı şekilde. Uygularken önemli bir noktaya değinmek istiyorum, elinize bir miktar aldıktan sonra iyice inceltip yüzünüze sürmenizi öneririm. Aksi durumda parça parça olup dökülebilir. Cildim karma ve T bölgem bildiğiniz üzerine yağlı, ürünün performansını ölçmek için tüm yüzüme uyguladım. 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla duruluyorsunuz ve sonuç gerçekten harika.

Yapısını görün diye kullanılmış halini ekledim 🙂

Canlı ve temiz bir görüntünün yanı sıra dokunduğunuzda sanki nemlendirici sürmüşsünüz gibi bir hisle karşılaşıyorsunuz. Sonrasında nemlendirici uygulama ihtiyacını ortadan kaldırdığını belirtmeliyim, bu kadar kısa sürede ve tek kullanımda bu derece besleyeceğini gerçekten düşünmemiştim. Kiehl’s Avokado Yüz Maskesi’ni ihtiyaç duydukça haftalık olarak kullanabiliyorsunuz, özellikle içinde bulunduğumuz kış aylarında vazgeçilmez ürünlerim arasına girmeyi başardı.

Hemen burun bölgemden de bahsetmek istiyorum, çok yağlı olan bu kısıma uyguladığımda ekstra bir yağlanma göremediğim gibi aksine dokunduğumda yağsızdı. Bu da demek oluyor ki yağlı ciltler için de uygun ve cildin yağ salgısını dengeliyor. Bir sonraki alışverişimde yine isteyeceğim bir ürün olacak, büyük boyu tahmin edersiniz ki oldukça yüksek 300 TL civarında. Başta da söylediğim gibi küçük boyları da bereketli olduğu için uzun süre kullanılabiliyor.

Umarım faydalı bir yazı olmuştur, yorumlarınızı esirgemezseniz çok mutlu olurum.

Sevgiler 🙂

Bir Yorum Yazın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 Yorum Var

 1. kiehls avocado nourishing hydration maskeyi henüz denemedim. Ama senin güzel yorumundan sonra şans vermek istiyorum çünkü neme ihtiyacım var

 2. Kiehl’s in avokadolu maskesini denemek isterim. Avokadolu kremler de gerçekten cilde çok iyi geliyor.

 3. That look great. 🙂

 4. Kiehl’s ürünlerini başarılı buluyorum, bu üründe de avokado varmış çok etkili olduğuna eminim, denemek isterim 🙂

 5. Kiehls avocado norishing hydration mask ben çok adını duymadım ama tanıtımınız sayesinde bilgi sahibi olduk teşekkür ederiz.

 6. Yapısına ve rengine bayıldım. İlk fırsatta deneyeceğim 🙂

 7. Eşime takip etmesi için bir blog listesi oluştururken blogunuza rastladım. Yazılarınız ve blogunuz oldukça güzel, başarılarınızın devamını dilerim.

 8. Hiç denemedim ama merak ediyorum bu markanın ürünlerini özellikle de avacodo serisini

 9. Awesome- thank you for sharing this!

  -Ashley
  Le Stylo Rouge

 10. Very inspirational and good to know!

  Allie of
  http://www.allienyc.com

 11. Markanın ürünlerini çok begeniyorum, bu maskeyi de denemek isterim 🙂

tr_TRTurkish