Karantina günlerinde neler yapıyorum?


Herkese merhaba,

Evlere kapandığımız şu günlerde mutlu haberler alacağımız bir hafta dilerim. Umarım bu zor süreci bir an önce atlatırız. Corona virüsü salgınından dolayı ben de evden çalışmaya başladım ve mecbur kalmadıkça da dışarı çıkmıyorum. Eczane ya da zorunlu market alışverişleri dışında evdeyim.

Bu süreçte korkularımız, kaygılarımız elbette ki arttı fakat süreci ruh sağlığımız bozulmadan da atlatabilmek için kendimizi motive etmemiz gerekiyor. Ben de karantina günlerinde evde neler yaptığımdan bahsederek biraz olsun moral vermek istedim.

Mesaim devam ettiği için 9-6 saatlerinde zaten işle ilgileniyorum. Tabii ki evde olmanın esnekliği var, çalışırken aslında hepimiz zamansızlıktan şikayet ediyoruz. Şunları yapabilsem keşke ama zamanım yok cümlesi eminim ki size de tanıdık geliyordur. Ben de evde kalma sürecini fırsata dönüştürüyorum. İstanbul’da diğer yakada çalıştığım için bilenler bilir köprü trafiğinin üzerine bir de İstanbul’un genel yoğunluğu eklendiğinde yol ızdıraba dönüşüyor. Ben mesela yolda geçirdiğim sürecin çöp olmasından yakınıyordum ve hiçbir şeye yetişememekten mutsuz oluyordum. Şimdi ise yolda geçirdiğim zaman artık bana ait. Yemeğimi, temizliğimi yapıyorum, yeni tarifler deniyorum, kendime, aileme, evime daha çok zaman ayırabiliyorum ve listelediğim şeyleri yapmaya başladığım için çok mutluyum.


Nedir bu listelediklerim? En başta kitap okumak, artık kendime kitap okumak için bir zaman dilimi ayırabiliyorum. İzlemek istediğim dizi ve filmler artık bunlar için de zamanım var. Cildime ve saçlarıma daha detaylı bakımlar yapabiliyorum. Instagram ve blogla daha fazla ilgilenebiliyor, fotoğraflarımı çekip yazılarını hazırlayabiliyorum. Spor yapmamaktan şikayet ediyordum şimdi evde ona da ayırdığım bir vakit var, hiçbir şey yapamasam sevdiğim müzikleri açıp dans ediyorum, yeter ki bir şeyleri bahane etmeyelim ve başlayalım.


Tabii ki dışarı özgürce çıkabilmek, sevdiklerimi görebilmek istiyorum ama bu günler de geçecek yeter ki sağlığımız yerinde olsun, yine görüşürüz. Artık teknoloji çok gelişti, görüntülü konuşmak, mesajlaşmak bile önemli imkanlar. Evde olduğumuz için üzülmek yerine sıcak bir evimiz olduğu için şükretmeliyiz. Sağlıklı olduğumuz için de şükretmeli ve corona virüsüne karşı tedbirleri almayı ihmal etmemeliyiz. Bu yüzden lütfen #EvdeKalTürkiye diyorum. Peki sizin karantina günleriniz nasıl geçiyor, yorumlarda buluşalım.

Sevgiler.

Bir Yorum Yazın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 Yorum Var

 1. Hürpost - :

  Ne güzel en azından sizin için verimli geçiyor kendinize daha çok vakit ayırıyorsunuz evden çalışabilmeniz de güzel teşekkürler.

 2. i hope this illness time will come to ends soon…

 3. Samimi güzel bir anlatım..ortak duygular.. Bu zor süreçte sıcak ve moral veren yazılara hepimizin ihtiyacı var..

 4. İstanbul’ a misafir olarak gittim. Gerçekten yol için çok fazla zaman israf oluyor. Biz bu konuda çok şanslıyız galiba. Ben evi sevenlerdenim. Daha doğrusu evde kaliteli zaman geçirenlerdenim. Çocuklarım ve evin temizliği bittiğinde Kendime ayırdığım zaman benim için değerli. Kitaplığı karşısında sıcak kahvem, fonda klasik müziğim ve olmazsa olmazım kitaplarım. Eşinize sağlık. Güzel bir yazı olmuş. Bende beklerim ?

 5. Definitely hoping that the virus passes soon- it’s a wild + scary time!

  Thanks for sharing!

  -Ashley
  Le Stylo Rouge

 6. İşe gidip gelme zorunluluğu gerçekten çok zor.
  Dilerim çok yormadan geçer bu günler

 7. Ben artık filtre kahve içmekten bir hal oldum diyebilirim 🙂

 8. Umarım bugünleri çok çabuk atlatırız. Ne yazık ki virüs dolayısıyla insan evde kaldığına mutlu olamıyor.

 9. Dilerim bugünler çabuk geçer. Sabırlı olmalıyız ama çocuklara bunu anlatmak bazen çok zor olabiliyor. Onlar da şaşkın ve üzgün. Ben de her zaman moralimi yüksek tutamıyorum tabi.. Dilerim bu günler çabuk geçer.

tr_TRTurkish