Inglot Refill Göz Farları Deneyimim / 607 – 482 Numara


Merhabalar,

Göz farlarını makyajımda sıklıkla kullanıyorum. Hem uygulamasının kolay oluşu hem farklı yoğunluk ve renklerle gölgelendirme yapılabilmesi hem de kolay temizlenmesi ile favorilerim arasında yer alıyor.

Sizlere bu yazımda dikkatimi çeken ama yeni kullanmaya başladığım bir markanın göz farlarından bahsetmek istiyorum. Inglot Refill Göz Farları ile tanışmamın hemen sonrasında 2 ayrı renkte farını aldım. Gerçekten mağazaya girdiğinizde bambaşka bir dünyaya giriyorsunuz sanki, rengarek seçeneklerde göz farları mevcut.

Inglot Freedom System olarak geçen bu göz farlar tek tek satılıyor, kendiniz isterseniz ayrıca 2, 3, 4 şeklinde devam eden boş far paletlerinden alarak kendinize özel renkleri bir arada tutabilirsiniz. Renklere gelecek olursam; son zamanlarda takıntılı olduğum kızıl, turuncu farlardan ve yanar dönerli gibi mor, mavi karışımı bir renkten aldım. Hepsinin duruşunu fotoğraflarla gösteriyor olacağım.

Inglot Freedom System 607 Numara

Kızıl-pembe tonlarında, simli gibi durmayan ışıltılı bir far. Saçlarımı kızıla boyadığımdan bu yana bu renklere karşı ilgim arttı. Göz kapağım biraz yağlı olduğu ve far da mat olmadığı için gün sonuna doğru silinmeler yaşanabiliyor. Bunun için ilgiliye danıştığımda göz kapağına öncelikle kapatıcı, sonra ten rengine yakın far uyguladıktan sonra üstüne bu rengi sürmem gerektiğini söyledi. Siz de benim gibi birçok ürünle uğraşmayı sevmiyorsanız far bazı uygulayabilirsiniz.

Inglot Freedom System 482 Numara

Bu rengi de farklılık olsun diye seçtim. Son zamanlarda yanar dönerli renklere de kafayı takmış durumdayım, ojeler de dahil 🙂 Bu ton da yine çok ışıl ışıl durmayan hoş bir renk. Mavi mi mor mu desem bilemedim.

Inglot Refill Göz Farları genel olarak pigmentleri oldukça iyi, dolayısıyla uygulamayı kendi isteğinize göre yapabilirsiniz. Daha hafif ya da yoğun renkleri tercihinize göre elde edebilirsiniz. Marka paraben içermiyor ve hayvanlar üzerinde test yapmıyor. Çevri dostu olan Inglot markası benim gönlümü çalmayı başardı. Göz farlarının dışında tabii ki diğer kozmetik ürünleri de yer alıyor.

Peki siz Inglot ürünlerini kullandınız mı? Yorumlarınızın neler olduğunu merak ediyorum.

Sevgiler 🙂

Bir Yorum Yazın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 Yorum Var

 1. Denemedim ama renklerini çok sevdim merak ettim 🙂

 2. Benim için oldukça iddialı ama renk olarak harika tonlar..

 3. Kelebek Etkisi - :

  482 numara ne kadar hosmus bayildim

 4. çok güzel renkler, pembe tonlu favorim oldu 🙂

 5. Türkiye’de ilk satıldığı dönemde birkaç ürününü denemiştim ancak tekrar geri geldiğinde fiyatları görünce pek heyecanlanamadım.Far ve allıkları ilgimi çeksede hala alışveriş yapmış değilim.

 6. Far kullanmayı sevmiyorum ama çok hoşmuş güzel günlerde kullan ❤

 7. markayı hiç kullanmadım ama ürün çok güzel görünüyor 🙂

 8. Renkleri çok sevdim ❤️

 9. Kelebek etkisi - :

  Ya enfesler gercekten❤

 10. renkleri çok güzel ve iddailı güle güle kullan .-))

 11. Yelizcim bu farlara bayılıyorum, pigmentasyonu falan süper…

 12. Bildiğim bir marka ama ürünlerini hiç kullanmadım. Aslında çok fazla göz farı kullanmıyorum. Narsın ve Mac’in 2-3 tane nude tonlarda ürünü var onlarla kendi çapımda arada bir makyaj yapıyorum o kadar. Ama aklımın bir köşesine yazdım.

 13. Bu mavi renge “navy” diyorlar, biliyorum. Oldukça iddialı duruyordur. ?

tr_TRTurkish