Flormar ve Golden Rose Renkli Eyeliner Kalemlerim


Merhabalar,

Bugünkü yazımda kullandığım Flormar ve Golden Rose marka renkli eyeliner kalemlerinden bahsedeceğim. Genel olarak koyu ve özellikle de siyah renkleri tercih eden ben bu aralar renkli göz kalemlerini sever ve tercih eder oldum. Gözlerim çok büyük olmadığından ve zaten çok hassas olduğundan gözümün iç kısmına kalem çekmiyorum. Eyeliner olarak gözkapağımın üstüne uyguluyorum ve böylece kalıcılığı da daha fazla oluyor. Bazen de dıştan gözümün alt kısmına çekiyorum, böyle de oldukça hoş duruyor belirgin ve çekik bir görünüm veriyor.

Eyeliner kalemlerinde ve diğer kozmetik ürünlerinde de waterproof ürünleri kullanamıyorum çünkü çıkarması zor olduğundan gözlerim çok acıyor. Dolayısıyla bu tür ürünlerde waterproof olmayan fakat en kalıcı olan ürünleri tercih etmeye çalışıyorum.

Özellikle sıcak havalarda daha sık rastladığımız göz kapağına bulaşan kalemler çok sinir bozucu oluyor, bazıları topaklanıp dökülüyor bazıları ise bir süre sonra kendiliğinden siliniyor. Flormar ve Golden Rose göz kalemlerinde bu sıkıntıların hiçbirini yaşamadım. Likit ürünler kadar olmasa da gayet başarılı bir kalıcılığı var.

Renklerine gelirsek çeşitleri oldukça fazla, benim tercihim yeşil ve mordan yana oldu. Aslında maviyi de seviyorum ama saç rengim kızıl olduğu için yakıştıramadım ve almadım. Renkler mat, günlük kullanım için de gayet uygun tonlar.

Renkli eyeliner kalemleri

İki markanın eyeliner kalemlerinin renkleri de oldukça pigmentli, tek uygulamada bile hemen rengini veriyor, ben yine de ikinci katı da uygulayarak daha pürüzsüz görünmesini sağlıyorum. Bazı kalemlerde 3-4 kat geçip rengin görünmesini sağlamak için uğraşıyoruz bu durum zaten hassas olan gözlerimi daha da yıpratıyor. Aynı şekilde Flormar göz kaleminin yumuşaklığı da oldukça iyi, sürerken hissetmiyorum bile yağ gibi kayıyor 🙂 Golden Rose göz kaleminin biraz daha sert yapısı var.

Ürün azaldıkça kalemtraşla kolayca açılıyor, hepsinde olduğu gibi bunlarda da bir kısmı açacakta kalıyor 🙂 Uzun ömürlü olan Flormar ve Golden Rose göz kalemlerini severek kullanıyorum. Peki siz seviyor musunuz?

Göz kalemlerinde tercih ettiğiniz renkler neler, hangi markanın ürünlerini daha çok seviyorsunuz? Yorumlarınızı benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum 🙂

Blogumun sağ tarafında bulunan “Abone Ol” kutucuğundan mailiniz ile kayıt olarak yeni yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Sevgiler.

 

Bir Yorum Yazın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 Yorum Var

 1. Çok hoş renkler canımm güle güle kullann?

 2. Ben de flormar’ın göz kalemlerinden çok kullandım alerji sorunu hiç yaşamadım. Güzel günlerde kullan kuzum.

 3. Renkli göz kalemi kullanmıyorum ama bu kalemlerin yapıları çok güzel… Güle güle kullan Yelizcim, sevgiler…

 4. Yıllardır Flormar kalemleri kullanırım ve çok beğenirim…

 5. İkiside güzel marka ve renklere bayıldım,eminim güzel gözlerinde harika duruyorlardır 🙂

 6. kelebeketkisi39 - :

  Bende her rengi var özellikle yazın kullanmaya bayılıyorum:))

 7. Flormar’ın rengine bayıldım.:)

 8. çok güzel görünüyorlar, güle güle kullan canım 🙂

 9. Ben göz kalemi kullanmayı çok sevmiyorum ama renkleri çok güzel gerçekten güle güle kullanın .

 10. Renkleri çok güzelmiş bitanemm yazında fark ettim ki mor göz kalemim yok :/ En kısa zamanda deneyeceğim 😀 Emeğine sağlık bitanemm :))

 11. renkli kalem kullanamıyorum varsa yoksa siyah 🙂 ama renkler çok hoş cnm

 12. Flormar in hem kalemleri hem de renkli eyelinerlerini severek kullanıyorum 🙂

 13. Özellikle yeşile bayıldım ben alt kirpik diplerinde mükemmel olur <3

tr_TRTurkish