Farmona -20 Protect Lipstick Görüşlerim


Merhaba,

Herkese sendromsuz bir Pazartesi ve mutlu haftalar dilerim 🙂

Kış mevsiminde en muzdarip olduğum konu maalesef kuruluk. Cildim o kadar kuru ki buna dudaklarım da dahil oluyor. Geçen kış dermokozmetik ürünlere merak salmış ve deneyimlemek için satın almıştım.

Farmona -20 Protect Lipstick de bu ürünlerden biri oldu. Farmona markasının pek çok ürününü kullanmış biri olarak sıkıntı yaşamadığımı belirtmek isterim. Farmona -20 Protect Lipstick’ten 2-3 adet bitirdiğimi söylemeliyim.

Evet benim sevdiğim bir ürün oldu, öncelikle ambalajıyla gönlümü çeldi sonra da performansıyla…

Farmona -20 Protect Lipstick

Farmona lipstick tercihimde en büyük neden paraben içermiyor olmasıydı. Özellikle en fazla yuttuğumuz ürünün rujlar olduğunu düşünürsek hem rujlar hem de dudak balsamlarında parabensiz ürünler tercih etmek iyi oluyor. Tabi ne yazık ki bu durum her üründe geçerli değil, severek kullandığımız pek çok rujda paraben bulunuyor.

Farmona lip balm İskandinav formüllü bir ürün ve kışa özel olarak üretilmiş. Adından da anlaşılacağı üzere eksilerdeki hava soğukluğunda bile koruma vadediyor. Spf 10 içeren ve UV koruyuculuğu bulunan Farmona -20 Protect Lipstick, özellikleriyle gerçekten dikkat çekiyor. Gelelim en önemli konuya; peki Farmona -20 Protect Lipstick verdiği vaadleri gerçekten yerine getiriyor mu? Benim gözlemlerim neler oldu? Hepsini ayrıntılarıyla paylaşacağım.

Farmona -20 Protect Lipstick vanilya kokusuna benzer bir kokuya ve beyaz renge sahip, yapısı ise biraz sert. Başta sürümü biraz zor gelse de daha sonra sanırım alıştım ve rahatça kullanmaya başladım. Ürünü sürdüğümde yapış yapış bir his bırakmaması benim için büyük bir artısı oldu. Sanki dudağın üzerinde bir bariyer görevi görüyormuş hissine kapılabilirsiniz. Görünüşü benim açımdan kötü durmadığı için ben gündelik olarak sürekli kullanıyorum ve aklıma geldikçe sürüyorum.

Dudaklarımı güzel nemlendirdiğini ve koruduğunu söyleyebilirim fakat şahane ürün gibi bir benzetme de yapamam. Birçok lip balm denememe rağmen bende birinciliğini hala Blistex Mesplus koruyor. Yazısına “Kuru Dudaklar için Blistex Medplus Lip Balm” ulaşabilirsiniz. Dudakları benim gibi aşırı şekilde kuruyup çatlayanların memnun kalacağını düşünüyorum. Dediğim gibi devamlı kullandığım ve bittikçe yenisini aldığım bir ürün oldu. Sadece çok kış şartlarında ve dudağımın gerçekten yardıma ihtiyaç duyduğu zamanlarda Blistex tercihim oluyor. Farmona -20 Protect Lipsticki 15 TL’ye satın almıştım.

Peki siz bu ürünü deneyimlediniz mi? Favori lip balmınız hangisi?

Leave a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 comments on “Farmona -20 Protect Lipstick Görüşlerim

  1. Bunu kullanmadım ama ben de Golden Rose Lip Balm Pearl Shimmer & Moisturizers Spf 15’ten memnunum…

  2. İçerik olarak gayet işlevlerini yerine getiren bir lipbalmış bitanemmm 🙂 Kuruluğa en iyi gelen lipbalm kesinlikle blistex medplus <3 🙂