Doa Kozmetik Keratinli Saç Bakım Maskesi Görüşlerim


Herkese merhaba,

Bugünkü yazımda bir süredir deneyimlediğim saç bakım ürününden bahsetmek istiyorum. Hem de yeni tanıştığım ve alışveriş yaptığım bir siteye de değineceğim.

Sevgili @tuzsuzkoruk ile haberdar olduğum Doa Kozmetik için geç olsun ama güç olmasın diyorum çünkü oldukça eski bir siteymiş 🙂

Doa Kozmetik’te tamamen katkısız olan doğal yağlar ve bakım ürünleri satılıyor hem de inanılmaz uygun fiyatlarla…

Ombreden oldukça yıpranan saçlarım için güzel bir bakım ürününe ihtiyacım vardı, keratinin gücünün farkında olduğumdan keratinli ürünlere yöneldim. Saça keratin yüklemesiyle çok fazla karıştırılıyor ama aynı şey değil. O işlemi de daha önce yaptırdım, içerisinde kimyasal maddeler (formaldehit ve balmumu desteği ile) bulunan keratin saça ısı ile yükleniyor ve uygun şampuan/saç kremi ile desteklenerek kalıcı düzlükteki saçlarınızı 5-6 ay kullanılabiliyorsunuz.

Doa Kozmetik Keratinli Saç Bakım Maskesi ise içerisinde hiçbir kimsayal bulundurmuyor aksine doğal yağlar ve provitaminler ile güçlendirilmiş bir içeriğe sahip. Dolasıyla saçınızı düzleştirmiyor ya da yapısında herhangi bir değişiklik yaratmıyor. Sadece onarım ve bakım amacıyla kullanılıyor. Bu önemli ayrıntıya değindikten sonra biraz da üründen ve deneyimimden bahsedeyim.

Sevgili arkadaşım Tuzsuz Koruk’un çok önerdiği Doa Kozmetik Keratinli Saç Bakım Maskesi’ni satın aldım. 40 TL fiyatı olan ürün 250 ML boyutunda, yoğun bir yapıya sahip olduğundan az miktarı bile güzel etki vermeye yetiyor. Haftada bir kez saç boylarına ve uçlarına uyguluyor, mümküm olduğunca fazla olmak suretiyle saçımda bekletiyor. Daha sonrasında saçlarımı yıkadığımda yumuşacık, canlı ve nemli saçlara kavuşuyorum.

Gerçekten abartmıyorum derinlemesine bir bakım yapıyor, kuruyan saçlarımı kendine getiriyor tabii bundan düzenli kullanım büyük önem taşıyor. Saçlarımı kesinlikle ağırlaştırmıyor ya da yağlandırmıyor, kokusu da çok güzel.

Kesinlikle bittikçe alacağım bir ürün haline gelen Doa Kozmetik Keratinli Saç Bakım Maskesi’ni siz de benimle aynı sorunları yaşıyorsanız deneyimleyebilirsiniz. Stoklarda zor bulunan Doa Kozmetik shea butter siparişimi yeni verdim, onu da deneyimledikten sonra yazısı burada olacak.

Sormak istediklerinizi yorum olarak bırakabilirsiniz. Blogumun sağ tarafındaki “Abone ol” butonu ile yeni yazılarımdan mail ile haberdar olabilirsiniz.

Hepinize sevgiler 🙂

Leave a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 comments on “Doa Kozmetik Keratinli Saç Bakım Maskesi Görüşlerim

 1. Bu kuaförler de yapılan keratinli bakım ile eşdeğer olabilir mi acaba? Çünkü onlarda az miktar bir keratin içeren kremi saça uygulayıp bekletip yıkıyor vs ve düzenli yaptırmak gerekiyor 100 ila 300 TL arasında değişiyor fiyatı

  • yeliz on said:

   Merhaba canım, yazının içerisinde de değinmiştim ama gözden kaçtı sanırım. Kuaförlerde keratin bakımında formaldehit ve balmumu desteğiyle, yüksek ısı uygulayarak saça sabitleme yapılıyor.
   Daha önce yaptırmıştım birkaç ay düz saçlı oluyorsun. Ama bu doğal keratin ısıyla uygulamaya gerek yok, düzleştirme vs söz konusu değil sadece bakım yapıyor.

 2. Doa kozmetiği bu aralar çok sık duyuyorum. Bu kadar konuşulduğuna göre gerçekten güzel ürünleri olan bir marka sanırım. Teşekkürler seninde tavsiyen önemliydi deneyebilirim demek ki .

 3. Çok ilgimi çekti bu ürün güzel özellikleri var.

 4. Fiyati çok uygunmuş. Keratinli ürünler benim saçımı hacimsizlestiriyor ama arkadaşım kullanıyor, ona tavsiye ederim bu ürünü ☺️