Clinique High Impact Maskara Setim :)


Aralık ayına özel kargo bedava fırsatıyla Clinique’nin online sitesinden alışveriş yaptığımı daha önce yazmıştım.
 
İki ayrı set aldım. Biri sadece online özel olan clinique pink&plush set (yazısına “Clinique Alışverişim 🙂” sayfasından ulaşabilirsiniz) diğeri ise clinique high impact set. İlk setteki ürünleri belirttiğim yazıda detaylıca anlatmıştım. 

Resimde gördüğünüz üzere high impact setinde oldukça ünlü olan Clinique rimel, göz makyaj temizleyicisi ve göz kalemi bulunuyor. Diğer sette rimelin küçük boyu olduğu için ilk etapta onu kullanmaya başladım bitince bu setteki büyük boyuna geçiş yapacağım.

 
High impact maskara kirpikleri uzatan rimelleri sevenler için ideal bir tercih olacaktır. Oldukça siyah renk veren rimel kirpikleri tek tek ayırıyor. Benim sürüşümden midir bilmiyorum ama fırçası kirpikleri çok fazla kavramıyor dolayısıyla istediğim gibi şekillendirmekte zorlanıyorum. Ayrıca dolgunluk olarak benim için yeterli gelmedi. Çünkü ben rimelde daha çok dolgunluk arıyorum takma kirpik etkisi gibi 🙂

 
Günlük olarak kullandığım bir rimel. İçerisinde buğday özleri olduğu için kirpikleri beslediğini yorumlarından okumuştum. Umarım bu etkisini kısa zamanda görürüm. Ama kirpikleri olumsuz yönde etkilemediği bir gerçek. Çünkü bazı maskaralarda olduğu gibi çıkarmaya uğraştığım ve bu yüzden kirpiklerimin dökülmesi gibi durumları yaşamıyorum. 

Temizledikten sonra pamukta hiç kirpik olmuyor ki benim çok dökülürdü. Gözde ağırlık yapmıyor ve süt temizleyiciyle bile çıkıyor. Bu kadar kolay temizlenmesinin benim için büyük bir artı olduğunu söylemeliyim. Çünkü rimel çıkarmaya oldukça üşendiğim için sürmüyordum bile. Şimdi her gün high impact maskara gözümde 🙂


Resimde kirpiklerimin rimelsiz ve rimelli halini görebilirsiniz. Bu arada kaşlarım da baya kalınlaşmış görüntüden dolayı kusura bakmayın 😀


Çift fazlı göz makyaj temizleyicisi ise yoğun göz makyajını bile rahatlıkla çıkarıyor. Ayrıca isim vermeyeyim bir markada karşılaştığım ve bu yüzden süt temizleyicileri kullanmaya başladığım beze durumuyla da karşılaşmadım. Çok yağlı bir his de bırakmadığı için severek kullanıyorum.
 
Göz kalemine gelince yumuşacık çok rahat sürülen bir yapısı var. Sürdükten sonra ise kuruyor ve sabitleniyor. Tamamen simsiyah bir renk vermiyor koyu gri gibi parlak bir renk tonu var ama gayet hoş duran bir renk. Ben sadece göz kapağıma eyeliner niyetine kullanıyorum içine hiç sürmedim. Uyguladığım bölgede akma ve bulaşma gibi bir sıkıntısını yaşamadım.

Kısacası bu üçlü set benim favori makyaj ürünlerim arasında yerini aldı. Hem doğal bir makyaj yapmak hem de makyajınızı çıkarırken kolaylık yaşamak istiyorsanız Clinique high impact setine göz atmanızı öneririm.
 


Bir sonraki yazımda görüşmek üzere sevgiyle kalın 🙂

Bir Yorum Yazın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum Var

  1. aynı paketten ben de almıştım
    en çok beğendiğim göz makyaj temizleyicisi oldu 🙂

  2. Neşeli Süs Evim - :

    Kalem hariç diğer 2 ürünü kullanmıştım. Clinique ürünleri gerçekten çok iyi ben kullandığım tüm ürünlerden memnun kaldım.?

tr_TRTurkish