Bvlgari Omnia Amethyste Parfüm Düşüncelerim


Merhaba herkese,

Bu yazımda sizlere kullandığım bir parfümü anlatmak istiyorum. Bvlgari Omnia Amethyste parfüm benim favori parfüm ürünlerim arasında yerini aldı. Peki bunu nasıl başardı mı dersiniz işte cevapları 🙂

Bvlgari Omnia Amethyste parfümü ilk bir arkadaşımda gördüm ve denedim. Denememle birlikte bayıldığım bir koku olduğunu söyleyebilirim. Parfümde çok ağır kokuları sevmiyorum, temiz ve ferah kokular hoşuma gidiyor. Balık burcu biri olarak değerli taşım amethyste, bu nedenle ismi de ilgimi çekmedi desem yalan olur 🙂 Belki benim tenime uygun olan güzel bir parfümdür diye düşündüm ve öyle de oldu.

Bvlgari Omnia Amethyste Parfüm
Bvlgari Omnia Amethyste parfümün görünüşü oldukça tatlı, lila rengi olan bu ürünün şekli de çok hoş tasarlanmış. Şöyle bir durum var ki ağırlık olarak çok hafif bir parfüm değil ve şeklinden dolayı ürünün sıkılmasına karşı çantada taşınmaya çok uygun olmadığını düşünüyorum. En azından benim için bu şekilde oldu, ben de sadece evden çıkmadan önce kullanıyorum. Ayrıca yine şeklinden dolayı sallanabildiği için dikkatli bir yere koymakta fayda var, dokunulduğunda kolayca düşebilir.

Bvlgari Omnia Amethyste parfümün kokusuna değinmek istiyorum. Oryantel esansa sahip olan parfümde çiçeksi-odunsu-misk kokuları bulunuyor. EDT olan bu parfümün üst notası pembe greyfurt ve Frenk üzümü, orta yani kalp notası İris ve Bulgar gülü, dip notası ise Heliotrope ve Odunsu Harmandan oluşuyor. Benim gibi şekerli koku sevmeyenler için güzel bir alternatif olan ve ferah, taze, yenilenmiş hissi veren bu parfüm orta düzeyde bir kalıcılık sağladı. Sabah sıkıp çıktığımda akşama kalmıyor ama birkaç saat güzel gidiyor. İlk sıktığında yoğun olan koku yavaş yavaş azalıyor. Ben parfümde özellikle kalıcılığı sevsem de Bvlgari Omnia Amethyste parfümün hafif ve temiz bir kokusu olduğundan günlük olarak sürekli tercih ediyorum. Yanımda taşıyabilsem gün içinde tazeleyebilirim fakat yukarıda yazdığım nedenlerden dolayı bu ne yazık ki mümkün olmuyor.

Bvlgari Omnia Amethyste parfümü tekrar alır mıyım? Evet alırım çünkü benimle gerçekten bütünleştiğini düşündüğüm bir koku oldu. Her ne kadar dezavantajı olsa da elim sık sık gidiyor ve kesinlikle bittiğinde yeniden edineceğim.

Siz bu parfümü denediniz mi, düşünceleriniz neler?

Bir Yorum Yazın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum Var

  1. Eskiden yesil olandan vardi çok severdim kokusunu. Bunu da görürsem bakayim nasilmis.

  2. Ayyy bak şimdi benim burcumun taşı ne ve buna göre bir koku var mı acaba?Merak ettim şimdi bu yazınla beraber 🙂

  3. Bvgari parfumlerde onemli olan alismak,alistiysan oylede gider.
    Yillar once kullanmistim ama hatirlayamadim kokusunu simdi. ?

tr_TRTurkish