Bioderma Hydrabio Milky Cleanser


Yazın fazla dökülen saçlarımdan dolayı özel bir hastanenin cildiye doktoruna gittiğim günden bu yana dermotologların önerdiği, cilde zararsız ürünleri satın almaya özen gösteriyorum. Özellikle bana verdiği listeden sonra çılgınca her kategoriden ürünler aldım 🙂
Bioderma Hydrabio Milky Cleanser da bu ürünlerden biriydi. Aslında yağ bazlı temizleyicilerin makyajı daha kolay çıkardığı doğru fakat göz altı torbamda oluşan bezeden sonra süt içeren makyaj temizleyicileri tercih etmeye başladım. (Neyse ki beze bir süre sonra geçti 🙂 )
Tanıtımında içeriğinde bulunan ramnoz ve salatalık ekstresinin yüzü ve göz çevresini rahatlattığı yazıyordu. Ayrıca, parfümsüz olması, alerji yapmaması ve nem vermesi da tercih etme sebebim oldu. Bioderma Hydrabio Milky Cleanser ürününden az miktarda pamuğa dökerek göz ve yüz çevrenizi siliyorsunuz. Üzerinde durulamayın yazıyor ama ben genellikle kullandığım temizleyicilerden sonra rahat edemediğim için yüzümü yıkıyorum. 

Bioderma Hydrabio Milky Cleanser


Ürünle ilgili fikirlerime gelecek olursak; benim cildim de saçlarım gibi oldukça kuru 🙁 Yüzüm karma özellikle kış aylarında nemlendirici kullanıyorum yoksa yanaklarım soğuktan yanıp kızarıyor. Bu ürün nemlendirici özellikli olmasına rağmen yüzümü temizlediğimde yanma yaptı. Bu yüzden yüzüme uygulamaktan vazgeçtim, sadece göz çevremi temizliyorum. Makyajı çok ovalamaya gerek kalmadan kolayca çıkarıyor. Bir sonraki alışverişimde Biodermanın farklı bir ürününü tercih edeceğim.

Aynı markanın yüze ve vücuda uygulanan kremini de kullanıyorum. Adı Bioderma Atoderm Cream. Vücut için kremlerim çok olduğundan yüzüme sürmek amacıyla tercih ediyorum. Kremle ilgili düşüncelerimi de daha sonraki yazılarımda paylaşacağım.

Leave a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 comments on “Bioderma Hydrabio Milky Cleanser

  1. Canım emeğine sağlık çok faydalı bir yazı olmuş bende beklerim 🙂

  2. Çok teşekkür ederim, senin de emeğine sağlık blogun çok güzel takipteyim 😉

  3. Biodermanin dudak nemlendiricisini kullanmıştım. Bu Ürünü kullanmadım. Teşekkür ederim sevgiler

  4. Ben de nemlendiricisini merak ediyordum aslında memnun kaldınız mı?